Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ízületek védelmére gazdaságos...

Ízületek védelmére gazdaságos megoldás?

Figyelt kérdés

Nem beteg a kutyus. teljesen jól van, csak már kezd korosodni és szeretném megelőzni a problémát. Viszont ez a zöldkagyló, meg más egyéb készítmények, horror drágák.

Egyébként Brit Care-t eszik és hetente egyszer kap valamilyen főtt csontot, ez az étrend. Valamit esetleg adhatok neki pluszban, megelőzésképpen?


2013. szept. 29. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Állatorvosnál érdeklődhetsz,nálunk a doki egy Aptus nevezetű terméket ajánl,idősödő kutyáknak is van,valamivel olcsóbb,mint a zöldkagyló.


De szerintem neten is lehet rendelni,csak jól olvasd át,mire van (gondolom van több dologra) és mennyi idős kortól.

2013. szept. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Néztem ilyen készítményeket, de a legolcsóbb is olyan havi 2-3 000 Ft plusz lenne. Ez nem hangzik olyan soknak, de ha mondjuk éves szinten számoljuk, akkor nem kevés. És amúgy is csak elővigyázatosságból kellene. Inkább valami házi praktika érdekelne (pl, hogy egyen tojáshéjat, vagy nem tudom...), valami amivel kiegészíthetem a táplálását, hogy biztosan ne legyenek ilyen gondok.

Egyelőre elég mozgékony és aktív kutya (és szeretném ha még jó sokáig így is maradna), így senior tápot még nem akarok venni neki, hiszen azok kevésbé aktív kutyáknak valók.

2013. szept. 29. 20:50
 3/9 anonim ***** válasza:

Egy bizonyos kor után minden kutya ízülete meszesedik. Ahogy nincs egészséges ízületű idős ember sem. Nem evidens a fájdalom, de elhasználódnak az ízületek. Amit tehetsz, az optimális súlyban tartod a kutyát.megfelelő étrend. A mozgatásában csak az általános mozgás van. Minden kutyás sport valahol elhasznál a kutyából valamit, ha rendszeresen csinálja.

Ha már jelentkeznek mozgásban jelek, hogy baj van, akkor az orvosod a neki megfelelő szert fogja ajánlani.

2013. szept. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Zöldkagylóból nézd meg az embereknek szánt készítményeket. Azok harmad
2013. szept. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
annyiba kerülnek :)
2013. szept. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ohh, köszi. :)
2013. szept. 30. 11:50
 7/9 A kérdező kommentje:

Ezt találtam így hirtelen, ami úgy néz ki, megéri:

[link]

Vajon hogy kell adagolni egy 7 kg-s kutyusnak? Embernek napi 2-3 kapszula kell.

És biztosan nincs benne olyan hatóanyag, ami a kutyának nem tesz jót?

2013. szept. 30. 11:54
 8/9 anonim ***** válasza:

nincs benne semmi ami ártana neki. 500mg zöldkagyló meg 12mg Glükozaminoglikán van benne és kész.


Igazából ha jól tudom akkor túl adagolni nagyon nem lehet. Nézd meg egy kutyás zöldkagylón az adagolást és számold ki hogy hány mg kellhet a kutyándak. Lehet csak fél kell neki lehet 1. ha azt kapod hogy 230mg mondjuk akkor nyugodtan mehet neki a fél tabi ha 400mg akkor meg az egy tabi.

2013. szept. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ. :)
2013. szept. 30. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!