Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám séta közben mindent...

A kutyám séta közben mindent a szájába vesz amit földön talál. Mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés
Papírzsebkendő,eldobott ételek stb. Ha időbe észreveszem eltudom húzni onnan vagy kiszedem gyorsan a szájából de valamikor egyszerűen lenyeli.
2013. szept. 29. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt teheted ellene, hogy gyorsabb és éberebb vagy nála, és következetesen tiltod. Ha még kölyök, akkor idővel leszokik róla.
2013. szept. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy az első írja. Nem elhúzni kell, hanem odafigyelni és tiltani. Tiltod és amint kiköpi vagy fel sem veszi, azonnal dícséret!
2013. szept. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ami nálam működött és működik:

Amikor már csak azt látom, sasol olyasmit, ami szerinte a gyomrába való, már megy a nem szó és igen érezhetően elrántom onnan távolabbra.Egy idő után már elég a nem szó is. Persze, el kell érnie a legtöbb kutyának bizonyos kort, hogy megbízhatóan ne is nyúljon ilyesmi felé. A hatás akkor biztos, ha az ember jó ideig csak a kutyáját figyeli a kritikus helyeken és sikerül minden kísérletet megakadályozni.

2013. szept. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valóban, azt elfelejtettem írni, hogy a kívánt viselkedésért mindig menjen a dicséret! Akkor fogja tudni, hogy mit szabad és mit nem, ha ezt egyértelműen kommunikálod felé, aminek jó eszköze a tiltás és a dicséret.
2013. szept. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is csinálta, kisseb korában, de már nem csinálja. Az étrend is teheti! Hiányt szenved valamiben. Attól függ mit adsz neki enni. és aztán vettem neki jó tápot, meg vitaminporokat, és már nem csinálta, tehát megkapott valamit, amire a szervezetének szükség volt, és nem is szoktattam le róla, magától nem érdekelte :) Az is közbenjátszhatott nála, hogy egyszer valamit felvett a földről (lehet fertőzött volt) és nagyon beteg lett, majdnem az életébe került, infúziók stb......és akkor nagyon megijedtem, állandóan figyeltem, nem hogy felvesz valamit a földről, ha csak szagolt, már rászóltam! De neki esze ágában sem volt ilyet tenni :) Kapta a vitaminokat, és már aztán mindég veszek neki valamiket :)


Mivel etetsz? :)

2013. okt. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!