Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az FCI el nem ismert fajtákat...

Babber_Havanese kérdése:

Az FCI el nem ismert fajtákat Magyarországon mely klubbok foglalkoztatják és lehet-e őket kiállításra hordani?

Figyelt kérdés
Pár napja találtam egy fajtát, amit eddig nem ismertem (Catahoula Leopard Dog). Nagyon megtetszett így elkezdtem kutatni utána amelyet csak félig mondhatok sikeresnek. Rengeteg helyen írják azt, h az FCI által el nem fogadott fajta. Az FCI oldalán is megnéztem, és valóban. Viszont találtam külföldi kenneleket, amelyeknek kiállítási eredményekkel rendelkező kutyáik vannak, köztük a HJCH, HCH, ezen felül az országukban clubgyőztesek. Ebben sajnos nem vagyok jártas, hogy ezeket a fajtákat milyen klubbok milyen kiállításokon bírálja? Hogy működik ez az egész?
2013. okt. 1. 23:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Elég kevés olyan fajta van, amely nem FCI elfogadott. Szerintem a legbiztosabb választ erre úgy kaphatod, ha megkérdezed az adott fajta egy-két tenyésztőjét, esetleg a fajtával kapcsolatos fórumon kérdezel.
2013. okt. 2. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mármint külföldi kutya magyar junior champion? Ha nem FCI fajta, akkor legfeljebb MKSZ HJCH lehet. MKSZ kiállításokon indulhat nem FCI fajta is. De fogalmam sincs, hogy most az új szabályozás életbelépése után hogyan tovább. Tehát mielőtt külföldről veszel ilyen kutyát, nézz utána, hogy külföldön hogyan működik a törzskönyvezésük, mely szervezet vagy szervezetek végzik illetve van-e magyarországon olyan szervezet aki ezzel foglalkozik. Ha jól tudom tegnap óta ugyanis már önálló tenyésztő szervezetek végzik idehaza is a törzskönyvezést, akiknek állami elismertséggel kell rendelkezniük és ezek a szervezetek csatlakozhatnak a MEOE-hez vagy a MESZ-hez. Tehát kezdj el nyomozni, hogy idehaza van-e a választott fajtádnak tenyésztő szervezete!
2013. okt. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Akiteki ***** válasza:
100%

Úgy lehet magyar champion a kutya, hogy az idei világkiállításon indulhattak az FCI által nem elfogadott fajták is. Természetesen CACIB címet nem kaphattak, de HPJ-t és CAC-ot igen és ha megszerzett 2-t (a WDS-t megelőző CACIB kiállításon és a WDS-en), akkor megkapta a HJC vagy a HCH címet.

Itthon fajtagondozó klubjuk ezért nincs is, mivel törzskönyvet nem tudnak nekik kiállítani, de néhány kiállításra nevezhetők. A szervező döntésétől függ, hogy elfogadja-e a nevezést.

2013. okt. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ez tehát azt jelenit, hogy Magyarországon csak FCI fajtának lehet államilag elismert tenyésztő szervezete?
2013. okt. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Egyenlőre úgy néz ki, az állami szervezet nem ragaszkodik az FCI-hez. Most van róla szó a netboardon. Így bármilyen fajta alakíthat ETSZ-t és elfogadtathatja magát itthon. Ettől még nem fog bekerülni az FCI szervezetébe.
2013. okt. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én is így gondoltatm/hallottam, csak Akiteki elbizonytalanított. A törzskönyveket ezentúl a fajtaklubok vezetik.
2013. okt. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Akiteki ***** válasza:

Elvileg alakíthat bármilyen fajta, gyakorlatilag baromi nehéz megszerezni az állami elismertséget.

Meg ahhoz, hogy egyáltalán egy szervezet megalakuljon, legalább 10 tag szükséges. Az állami elismertséghez pedig fel kell mutatni, hogy a tagok és kutyáik milyen eredményeket értek el, eddig milyen munkát végeztek.

2013. okt. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ja, akkor ez úgy főleg nehéz, ha nincs is az országban jelentős számú ilyen kutya.
2013. okt. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Akiteki ***** válasza:
Konkrétan egy darab sincs. :) De attól még kiállításra járhat.
2013. okt. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
De van. Én tudok , legalább is egy tenyésztőről. :))
2013. okt. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!