Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az FCI el nem ismert fajtákat...

Babber_Havanese kérdése:

Az FCI el nem ismert fajtákat Magyarországon mely klubbok foglalkoztatják és lehet-e őket kiállításra hordani?

Figyelt kérdés
Pár napja találtam egy fajtát, amit eddig nem ismertem (Catahoula Leopard Dog). Nagyon megtetszett így elkezdtem kutatni utána amelyet csak félig mondhatok sikeresnek. Rengeteg helyen írják azt, h az FCI által el nem fogadott fajta. Az FCI oldalán is megnéztem, és valóban. Viszont találtam külföldi kenneleket, amelyeknek kiállítási eredményekkel rendelkező kutyáik vannak, köztük a HJCH, HCH, ezen felül az országukban clubgyőztesek. Ebben sajnos nem vagyok jártas, hogy ezeket a fajtákat milyen klubbok milyen kiállításokon bírálja? Hogy működik ez az egész?
2013. okt. 1. 23:06
1 2
 11/15 Akiteki ***** válasza:
Muti! Miről maradtam le? :)
2013. okt. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Egy szlovák kennelben volt olyan kutya, amely HJCH és HCH is volt, szóval az már teljességgel kizárt, h WDS-en szerezte volna, viszont az se volt odaírva, hogy MKSZ cím lett volna.


Sajnos tenyésztőt nem igen tudok megkérdezni, mivel magyart még nem találtam. A szlováknak írtam, de sajnos angol tudásom még csekélyke, mert még csak most kezdtem el tanulni 2. nyelvként, és nem tudom kellően érthetően megfogalmazni, ezért is fordultam hozzátok. :) Ha ismertek magyar tenyésztőt, akkor kérlek linkeljétek be ide! :)

2013. okt. 2. 22:08
 13/15 Akiteki ***** válasza:
Lehet, hogy a junior championt még az európa kiállításon szerezte. :) ott is volt ilyen lehetőség.
2013. okt. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

tegnap 12:37

Még nem tenyészt :))

2013. okt. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Akiteki ***** válasza:
Na igen, azt én is hallottam, hogy valaki hozott be ilyen kutyát, de attól még nem tenyésztő, mivel a kutya még kölyök.
2013. okt. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!