Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alkalmazhatom sikeresen Caser...

Alkalmazhatom sikeresen Caser Milan módszerét? Nem csak felfújt az egész dolog?

Figyelt kérdés

Leírom röviden miért kérdem:

1. Azt olvastam itt, hogy csak valakinek sztárnak volt a kutya sétáltatója és ezért sikerült híresnek lennie.

2. Azt mondják ez csak egy TV. show.

3. Elvileg a könyve a "Hogyan neveljünk tökéletes kutyát jójó, de nem a legjobb.

4. A szomszéd kis csaj is vett egy kutyát, és próbálja a kutyáját úgy nevelni ahogy Milan a TV-ben : C sitteg, bökdösi, sétáltatásnál a lába sarkával rugdossa a kutyáát, de a kutyája enyhén szólva lesz*rja az egészet, és egy neveletlen kis vakarcs aki után orditozik, hogy "Vakarccs!!! gyere vissza!"

És röhej az egész, hogy nézi semmibe a gazdája próbálkozását...


Most el akarom olvasni a könyvét, de megkérdem itt a hozzáértőket hátha belelátnak reálisan a dolgokba.


Jó a Caseros módszer vagy csak felkapott?



2012. aug. 8. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A könyve szerintem jó, de a módszerei sajnos nekem sem váltak be. Ettől függetlenül lehet jó, csak nem hiszem, hogy minden ember megfelelően tudja alkalmazni (pl. én sem). Na meg nincs ott melletted, hogy kijavítsa a hibáidat, amit te nem látsz magadtól. De próbáld ki te magad, és alkalmazd, ha beválik.
2012. aug. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
ez is kutyafüggő. Szerintem vannak jó dolgok benne amiket lehet alkalmazni, átvetitve a saját kutyádra. Mondjuk ezt a csiccsegést elég viccesnek tartom:)))
2012. aug. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Én csak egy-két részt láttam, szimpatikus volt, mert kihangsúlyozta, mennyire fontos a napi rendszerességű séta és a gazda hibája, ha egy kutya neveletlen.


A bökdösés.. akinek nincsen hozzá természetes ösztöne, nem fogja tudni tv műsoron vagy könyveken keresztül megtanulni, mit hogyan kell tenni.

De csak azért, mert néhány ismerősöd nem tudja jól alkalmazni a módszert, még nem szólnám le, mert sokaknak bevált.

De az mindig jó jel, ha legalább próbálkozik. Meg kell találni a megfelelő segítséget, egy kutyanevelésben már jártas barátot vagy szakember..

Egy könyv elolvasása sohasem lehet haszontalan, leszűröd a fontos információkat, a kevésbé jókon pedig elgondolkodhatsz, szerinted miért nem úgy van.


Kíváncsian várom a könyvről alkotott véleményedet, én még nem olvastam, igaz nem is tervezem. :)

2012. aug. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Ne azt a könyvét olvasd el, én azt mondanám :)) Az elsőt, "A csodálatos kutyadoki" címűt (péklapáttal verném agyon, aki így fordította az egész cécót), az adja át a legjobban az elméletét. Én kötelezővé tenném minden kutyatartónak. A második leghasznosabb talán az "A kutya mint családtag", és csak érdekességképpen ajánlanám a "Hogyan neveljünk tökéletes kutyát" címűt.

Az meg ne legyen mérvadó, hogy egyesek hogyan próbálják a fizikai részét utánozni a dolognak anélkül, hogy az elméletre odafigyeltek volna. Amerikában is azért megy már asszem a 8. évad belőle, mert az első hétből egy csomó embernek még mindig nem esett le, miről beszél, de ez nem Cesar hibája :) Sok embernek szüksége van arra, hogy megmutassák, elmondják neki személyesen, más példájából nem ért. Ez van :)

Szóval ha megérted, tudod hasznosítani, nem kicsit. Ha csak utánozni akarod, abból majomkodás lesz.

2012. aug. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

Nekem bevált, bár én úgy érzem, hogy kell egy bizonyos kisugárzás, amit érez a kutyus is és elfogadja vezérnek.

De azt is tegyük hozzá, hogy ő nem ordibál a kutyák után...

Megfelelő időben, megfelelő reakció kell. Én nemrég láttam pár részt és rájöttem, hogy a módszerünk nagyon sokban hasonlít.

Nem a kutyával van a gond, hanem a gazdival...

2012. aug. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Nekem bevált, bár én úgy érzem, hogy kell egy bizonyos kisugárzás, amit érez a kutyus is és elfogadja vezérnek."

Bár? Ő is ezt magyarázza :D Félig humán pszichológus a csávó, mindenkiből igyekszik kihozni a vezető énjét, mert tudja, hogy anélkül semmit nem ér az egész.

2012. aug. 9. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
36%

teljesen elvarázsolt a fickó. Először is ismerni kell a kutyát, a csivavának más a természete, mint a tacskónak, máshogy is kell nevelni. Szóval először meg kell ismerni, melyik kutya való neked. Pl. ne egy örökmozgó, ha utálsz sétálni. A harci kutyát meg véletlenül se üsd meg, mert az élvezi, attól vadul.

Aztán tisztázni kell, ki a főnök. Mint ahogy a gyerek is érzi, meddig mehet el anyánál, a kutyával szemben is kell egy fellépés.

Ugyan nem vagyok hozzáértő, de sok részt láttam, és kb. minden alkalommal mást csinált, típusokat és problémákat mutatott be, nem az egyedüli üdvözítő módszert.

2012. aug. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem feltétlenül a bökdösést, pisszegést alkalmaznám a helyedben, hanem inkább azokat az energiákat, amikről beszél.


Ha nyugodt vagy, és elég határozottan utasítod, és neveled a kutyádat, akkor ő is megfelelően fog viselkedni. Persze, ehhez tapasztalat kell, nem mondom, de ha van segítséged, például egy kutyaoktató, akkor minden könnyebben fog menni.


Én áprilistól járok egy oktatóhoz, és ő már az első órán azt mondta nekem: "figyelj, nyugodj meg, idegeskedéssel nem mész semmire, átragad a kutyára".


Utána kell nézni, hogyan kell tanítani egy kutyát, és a sorozat részeit is érdemes megnézni, viszont szerintem a dolog alapja, a megfelelő hangulat és határozottság. Én is észrevettem már, hogy a kutyám kevésbé ingerült, ha én is nyugodt vagyok.


De érdemes megfogadnod az előttem írók tanácsait is, tapasztald ki, hogy mi válik be neked, hogy tanul és viselkedik a leghatékonyabban a kutyád.

2012. aug. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem bevált két kutyánál is ez a módszer.

Egyik magyar vizsla nagy éhen-kolbász. Anyu adott neki mindig enni, mikor megjött melóból délután, s vagy fent találkoztunk vele, vagy lent, akkor sem lehetett elvinni sétálni. A pórázos trükk bevált, meg persze a határozottság és a türelem. Lent szépen megvártunk míg anyu elmegy, persze oda mentünk köszönni, aztán megvártam míg kiőrjöngi magát. Aztán elmentünk sétálni. Póráz nélkül. Hogyha nem vártuk meg az őrjöngést, akkor simán visszarohant hazáig akármeddig is vonszoltam el nagy nehezen. Másik kutya csivava-yorkie keverék. Nagyon szociális volt mikor hozzánk került, minden kutyához oda ment volna, messziről meg ugatott nekik, őrjöngött ő is. Nála a "fenékbe rúgás" hozta meg az eredményt. Szóval szerintem hasznosítható.

2013. júl. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!