Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Merre rántsam a pórázt?

Merre rántsam a pórázt?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy hátrafelé nem szabad, ez logikus is. Meg hogy ha séta közben rántok bele, akkor oldalra rántsam. Ezen sokat gondolkoztam, hogy hogyan rántsam oldalra, miközben előttem megy, aztán kitaláltam hogy ilyenkor oldalra lépek egyet és úgy rántok bele. Viszont hogy ez pont miért jó, arra még nem jöttem rá. :D Aztán olyat is láttam hogy az agresszívan viselkedő kutya pórázát felfelé húzták.

Segítenétek eligazodni? :)



2013. okt. 2. 16:51
 1/10 anonim ***** válasza:
A kutya nem megy előtted, hanem melletted megy, így pedig már lehet oldalra rántani a pórázon. De az az igazság, gyakorolnod kéne ezt is előtte, mert egy tökkezdő a legritkább esetben képes tényleges apró, igazító rántást produkálni, inkább ilyen húzkálások szoktak történni.
2013. okt. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Oldalra még azelőtt kell megrántani, mielőtt eléd kerül. Azt hittem ez mindenki számára logikus :/ Mikor már előtted van, hiába rángatod a pórázt bármerre is...

Szóval, még azelőtt kell egy kicsit (nem nagyon, csak hogy érezze) megrántani oldalra a pórázt, mielőtt kimegy eléd. Ennyi.


Az, hogy agresszív volt-e az a kutya, vagy csak a te képzeted szüleménye, innen nem tudom eldönteni és azt sem, hogy aki azt kezelte indokoltan kezelte-e úgy.

2013. okt. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azert rantjuk oldalra mert az kizokkenti a kutyat, ha hatrafele huzzuk az csak fokozza a viselkedesenek az intenzitasat.


A porazt pedig akkor szoktuk felfele huzni amikor elkezd szaglaszni es elkalandozik a kutya figyelme. Ilyenkor felhuzzuk a fejet picit, ezzel is jelezve hogy ne a szagokkal legyen elfoglalva hanem rank figyeljen, minket kovessen.


A nyakorvet pedig celszeru rogton a koponya ala, a nyak felso, gyenge reszehez tenni, ugy sokkal jobban iranyithato a kutya. Lent, a testehez kozelebbi reszen sokkal izmosabb a nyak, csakugy mint nalunk, embereknel.

2013. okt. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Jó, de hát a lábam mellett lóg a kezem, merre rántsam, kifelé? :)

A felfelé húzást egy kutyadoki videón láttam, tehát valószínűleg nem az én agyszüleményem volt az agresszió.^^

2013. okt. 2. 17:04
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Fel szoktam húzni a nyakörvet, csak az a baj, hogy hosszú, sima szőre van a kutyámnak ezért lecsúszik ha lazán van a póráz, és hát nyilván lazán van séta közben.
2013. okt. 2. 17:06
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor mi lenne, ha a bal oldaladon lenne a kutya, a póráz meg a jobb kezedben?? :O Basszus hány éves vagy?
2013. okt. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Jó, értem, már ezt is próbáltam, de úgy elég kényelmetlen a séta. :D


Amúgy nem kell mindjárt kiakadni. Nagyon ritkán megy elém a kutyám, és olyankor is inkább fordulok (ha a rászólás nem segít), nem rángatom, de a családtagok utálnak fordulni, inkább rángatnak, mert nekik jobban húz, és szoktam mondani hogy ne hátrafele rántsák hanem oldalra, de nem vagyok biztos a dologban, ezért kérdeztem meg. 16 éves vagyok, egészségedre.

2013. okt. 2. 17:14
 8/10 sippara ***** válasza:

Ha így akarod fegyelmezni, akkor alapjáraton a kutya az X oldaladon, a pórázt pedig az ellenkező oldali kezedbe fogod magad előtt. Leírni bonyolult, de így:

[link]

Minden mást a többiek már teljesen jól elmagyaráztak.


Felfelé teeeljsen más okból rántunk kutyát, annak a pórázfegyelemhez semmi köze.

2013. okt. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen!! :))
2013. okt. 2. 19:20
 10/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Hö-hö! Ez tényleg jó kép.:))
2013. okt. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!