Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt kutyát hozzá lehet...

Felnőtt kutyát hozzá lehet szoktatni pórázhoz?

Figyelt kérdés
Van egy törpe uszkár kutyusom, akit nem szoktam pórázon vezetni, meg szinte vinni se szoktam sehova magammal, néha kivittem tópartra, de autóba be és elautoztunk. Próbáltam már vezetgetni, de mindig lefeküdt, nem tudtam istenért se megmozdítani, valószínűleg, mert idegen volt neki a póráz. Viszont most szeretném elhordani sétálgatni természetbe, de bem tudom, hog még hozzá tudna-e szokni a pórázhoz. Mennyi időt venne igénybe, mire megszokná? Vagy ne erőltessem?

2013. szept. 22. 22:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen.

Több év menhely és nagyon sok kutya pórázra szoktatása után mondom, hogy bármilyen kutya sétálni fog pórázon, ha eléggé akarod és megtalálod a megfelelő mozivációt. Ez lehet a jutalomfalattól, játéktól kezdve az erőszakig bármi, te ismered a kutyádat, találd ki, mi fog rá hatni.

Hogy mennyi idő, az függ a technika megfelelőségétől, a gyakorlások gyakoriságától, és persze magától a kutyától.

2013. szept. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
(Erőszak alatt nyilván nem a fájdalom okozása értendő, attól semmilyen kutya nem fog pórázon sétálni, hanem az "addig húzom, amíg nem jön" technika és társai. A kedvenc ilyenem Cesar Millané volt, aki felemelte a kutya két hátsó lábát, és úgy kezdett el végül sétálni az eb :D Ez is egyfajta erőszak :))
2013. szept. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!