Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát táskában bkvn?

Kutyát táskában bkvn?

Figyelt kérdés
Ha a kölyök kutyámat ölben viszem a BKVn, akkor kell neki jegy? És ha válltáskában?
2013. okt. 2. 21:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
51%

Táskában nem, ölben elvileg igen, gyakorlatilag az ellenőr jóindulatától függ.

Múltkor az egyik ismerősömmel utaztunk, nála volt a kutyája, nem ölben, hanem a négy lábán jött, még pórázt sem rakott rá és nem kötött bele senki, a metrónál álló csapatnyi ellenőr közül senkit se érdekelt, jegyét sem kérték el. Meg is lepődtem rendesen, én a nagytestű kutyámmal ezt nem tudom megtenni, még a szájkosarat se tudjuk megúszni, nagyobb kutyáknál más az emberek ingerküszöbe.

2013. okt. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Akiteki ***** válasza:
21%
Kell jegy. Ki van ragasztva a buszokra is, hogy akkor is kell jegy, ha táskában van. Olyan állatfaj meg nincs, hogy jóindulatú ellenőr. Azért kapják a fizetést, hogy ne legyenek elnézőek.
2013. okt. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

"Élő állat a kézipoggyász méretét meg nem haladó, állatok szállítására alkalmas zárt

szállítóeszközben díjmentesen szállítható, amely biztosítja, hogy az élő állat az utazás során

nem szabadul ki, illetve az utasok ruházata, poggyásza vagy a jármű nem szennyeződik be." Forrás: BKK üzletszabályzata


Ez alapján táskában ingyen lehet vinni a kutyát. Ölben már nem annyira.

2013. okt. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Én pl volt már, hogy hátizsákban vittem a 10 kg-os kutyámat. Én ugyan ki nem fizetem a teljesárú jegyet neki, csak ha beültethetem magam mellé. :P
2013. okt. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
És ha viszek magammal egy táskát, amibe beleférne, de nem rakom bele, plusz viszek egy jegyet, de nem lyukasztom ki? Aztán ha belém kötnek valamelyik miatt, akkor teljesítem kérésüket. Szerintetek?
2013. okt. 2. 22:11
 6/21 Akiteki ***** válasza:
Szerintem az ellenőrt marhára nem érdekli az utólag lyukasztott jegy. :) Tedd olyan kutyaszállító táskába, amiből nem látszik ki. Igaz, az több, mint 300 ft.
2013. okt. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Hivatalosan táskában nem lehet ingyen vinni, csak zárt szállító boxban. Én a BKK-val leveleztem ez ügyben, hogy tisztázzam a kérdést. De ez csak a hivatalos álláspont, egy ellenőr sincs, aki megbüntetne érte, max nem engednek le a metróba. :)
2013. okt. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Akiteki ***** válasza:
Most komolyan: 300 forinton problémázunk órák óta? Vagy mennyi most egy bkv jegy?
2013. okt. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Ha 10-es gyűjtőt vesz, akkor valóban 300 ft. Ami oda-vissza 600 ft. De ha már át kell szállni, akkor buszonként 600 ft. Ha az ember rendszeresen utazik a kutyájával, ez aránytalanul drága.

Egyszeri utazásnál, kevés átszállással ok. De nem tudom, én feltételeztem, hogy nem csak egy max 1 átszállásos, egyszeri menetről lenne szó, különben valóban nincs értelme ezen stresszelni.

2013. okt. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Rendszeres BKVzásról van szó, oda vissza tömb jeggyel is minimum 1200ft lenne, minden héten legalább 2x.
2013. okt. 3. 00:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!