Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Ha a kutyámnak...

Mit tegyek? Ha a kutyámnak fel van dagadva a szeme vörös és csipás?

Figyelt kérdés
Anyukám azt mondta elég venni neki gyógyszertárba egy szemcseppet. De én aggódok mert nem tudom mi baja lehet és nem vagyok benne biztos h attól helyre jönne. Kint van az udvaron a kutyus hozzam be a melegbe? Állatorvoshoz mindenféleképpen el kell vinnem? Délután 6 kor nyit csak ki addig nem lesz nagyobb baja? kérlek segítsetek nagyon fontos!

2013. okt. 3. 09:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Csak olyan szemcseppet kapjon, amit állatorvos jóváhagyott. Inkább vidd el dokihoz délután, de minimum hívjátok fel, mielőtt bármivel kezelitek.
2013. okt. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen el kéne vinni dokihoz, ez nem játék.

Az én kutyusom az egyik szemére megvakult, kétszer műteni is kellett, mert az előző "gazda" nem kezeltetett egy egyszerű szemgyulladást.

Azért ettől nem kell megijedni, mert könnyen kezelhetőek ezek a szembetegségek, csak el kell vinni orvoshoz.

2013. okt. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Általában tényleg elég neki a gyógyszertárban szemcseppet venni. Csak azt nem adják oda recept nélkül, receptet meg az állatorvos ír. Meg aztán nem mindegy, hogy mitől van begyulladva a szeme. Ha nem csak egy szimpla fertőzés, hanem valami idegen tárgy kertült bele és attól gyulladt be, akkor csepegtetheted, de nem lesz jobb. Tehát előbb irány az állatorvos, utána a gyógyszertár!
2013. okt. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem vennék csak úgy szemcseppet a gyógyszertárba, mivel nem tudod mi baja van. Du vidd el a dokihoz. Addig főzz kamilla teát és azzal mosd át a szemét, belüről kifele minden törléshez használj tiszta gézt, vagy vattát. Szerintem nem lesz baja az udvaron, de ha téged megnyugtat vidd be magadhoz.
2013. okt. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Akiteki ***** válasza:
Kötőhártya-gyulladás gyanús. Mosd le neki langyos kamillával és ha kinyitott az orvos, vigyétek el.
2013. okt. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nem elég neki, ha szemcseppet veszel neki, mert nem tudhatjátok, mi a baja a szemének. Este mindenképpen vidd el orvoshoz! A kutya szeme nem játék, komolyan kell venni!

Szerintem ne hagyd neki csipásan, az nagyon rossz neki. Főzz egy enyhe kamillateát, amikor langyosra hűl, akkor azzal törölgesd tisztára a szemét. Az én kutyusomnak nagyon sok baja volt/van a szemével, neki is sokszor használtuk kamillát, amikor gyulladtabb volt neki.

De mint fentebb írtam, mindenféleképpen vigyétek orvoshoz. Ilyenkor nem szabad spórolni.

2013. okt. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!:)

Délután mindenféleképpen megyünk akkor orvoshoz!

2013. okt. 3. 11:00
 8/9 anonim ***** válasza:

Találomra soha ne adjatok neki szemcseppet!

Az én kutyámnak is kell adnom, de hónapokba telt mire rájött a doki, hogy melyik válik be. Amikor már nem volt gyulladt a kötőhártyája, kérdeztem a dokit hogy mehet-e neki sima visine, szintentartásnak. Ő azt mondta hogy soha ne adjak neki olyat, ami épp kéznél van, mert kilyukadhat a szaruhártyája egy nem megfelelő szemcsepptől. Szóval szintentartásnak egy sima, hatóanyag nélküli műkönnyet kap (száraz szem szindrómás, és gyulladásra hajlamos), amikor meg épp begyulladt akkor ciloxant és egy szemgélt aminek már nem tudom mi volt a neve. Szóval ezzel csak annyit akartam mondani hogy ne próbálkozzatok magatoktól, mert sokkal nagyobb bajt lehet vele csinálni, a szem egy nagyon érzékeny dolog!


Jah, és amit a visine-ről tudtam meg a dokitól, az úgy hat, hogy megnöveli a szemben a folyadék nyomást, ami elvileg nem jó.

2013. okt. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Doki látta már? Szerintem vigyétek el...
2013. okt. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!