Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem rég gyógyult ki a kutyám...

Nem rég gyógyult ki a kutyám a babesiából, és kennel köhögése is volt és még tart is kap rá antibiotikumot most már elég jól van, de nem eszik már egy hete nem akar enni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
ha finom kaját kap tarja stb azt megeszi de a tápot nem hajlandó, igazából minden mást megeszik csak a tápot nem. Most csináljam azt hogy csak tápot teszek elé, mást nem ? 9 hónapos kutyáról van szó. Nem lesz baj ha az antibiotikumra nem eszik? Köszi a segítséget!
2013. okt. 3. 12:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Amíg nem egészséges egy kutya, általában az étvágya sem az igazi. Ne tedd válogatóssá most.
2013. okt. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
amíg nem épült fel teljesen, addig én inkább próbálnám jó erőben tartani még a válogatósság megerősítése ellenére is. majd ha már makk egészséges, visszanyerte a kondiját, akkor elkezdhetsz bekeményíteni etetés terén: tíz percig hagyod előtte a kaját, majd elveszed és a másnapi etetésig semmit nem adsz neki. max 3-4 nap és meg fogja enni.
2013. okt. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg csak válogat a lelkem. Gondolom most hogy beteg próbáltatok mindent csak egyen, rájöt hogy a tápnál vannak jobb dolgok is pl husi. Szivem szerint azt mondanám hagyd a tápot etesd nyersen. Amíg antibiotikumot szed adj neki probiotikumot, hogy rendbe rakja a gyomrát. Ha meg tápozni akarsz légy következetes és ne adj neki mást csak a tápot, persze az antibiotikum mellett nem a legjobb ha nem eszik.
2013. okt. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
probiotikumot? emberi normaflore mehet neki ? vagy mit ? és az az igazság hogy etetésbe nem vagyok otthon tehát mit adjak neki ami azért tápanyagban is ott van, mert a táp az okés ( de azt is ugy ajánlották) , de milyen házikosztot, milyen húst? abba se voltam biztos hogy a tarját megeheti de most se nagyon
2013. okt. 3. 13:23
 5/15 anonim ***** válasza:
Tápból csak jó minőséget, brit, acana, orijen, totw, rc stb... Csak NE darling, pedigree és társait. Ez már csak a hiszti rész, ha mást megeszik akkor már semmi komolyabb baja nincs, ha még mindig beteg lenne a tarját sem fogadná el. Normaflore mehet neki, de vigyázz az adagolással, a gyerekeknek szánt adagnál én kicsit kevesebbet szoktam ilyenkor adni, mert meghajtja az enyémet ha többet adok. Ha nyerssel akarsz etetni, olvass utána a BARF vagy PREY etetésnek, akár itt is sok hasznos infót találsz róla. Én is szemeztem a nyers etetéssel, de sajnos nekem túl macerás, a turmixolgatás már nem fér bele az időmbe:(
2013. okt. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nekünk a doki normaflort ajánlotta az antibogyó mellé, 30 kg-os kutyának napi 2 ampulla ment. Disznóhúst, vagyis tarját csak főve adj neki nyersen soha. Linkelek egy cikket abból sok hasznos infót szedhetsz ki. Én egy ideje már csak nyers husival etetek, ha van kérdésed irhatsz privit is nyugodtan, ahogy tudok válaszolok. A facebokon van egy csopor nyesedék hús kutyáknak, sok hasznos infót tudnak adni. Keresd meg őketnyugodtan.

[link]

2013. okt. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
5-ös én is nyersen etetek, de PREY szerint. Nem vesz sok időt igénybe, max amikor csomagolom a húst. Napi szinten 3 kutyának 5 perc a pluszokkal együt. Pedig én is tartottam tőlle:-)
2013. okt. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! most Brit Prémium Junior Large Breed el etetek nem tudom az mennyire jó táp nekem ezt ajánlották de keverek hozzá valamilyen Purina tápot is most kezdtem el hogy jól kijöjjek nem tudom a nevét ezt is boltba ajánlották majd megkérdezem.
2013. okt. 3. 13:55
 9/15 anonim ***** válasza:
A brit nem rossz táp, bár ha táp akkor inkább a Brit Care, és szerintem jobban kijönnél ha rendelnéd:-)
2013. okt. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Normaflore-t nekünk az állatklinikán ajánlották. Napi 2 ampulla(reggel 1 és este 1)17-20 kg körüli kutyának. Azt javaslom, ne csak addig add neki, míg az antibiotikumot kapja, hanem utána még legalább annyi ideig, mert az antibiotikum hatása is tovább tart a szedésénél.
2013. okt. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!