Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális a bézs szín a bologne...

Szőllősi Lívia kérdése:

Normális a bézs szín a bolognese 7 hetes kiskutyánál? A szülők hófehérek. Ma hoztam el a tenyésztőtől aki azt mondta, hogy még kifehéredik a bundája. Nekem még soha nem volt kutyusom és nem is értek hozzá. Lívia

Figyelt kérdés

2013. okt. 3. 20:41
1 2
 1/19 sippara ***** válasza:
88%
Kezdjük ott, hogy akitől elhoztad, szaporító, nem tenyésztő. Ettől kezdve pedig örülj neki, ha egyáltalán hasonlítani fog egy bolognese-re (vagy bármilyen bichonra), és egészséges lesz.
2013. okt. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a hófehér kiskutyák, hófehéren is születnek.
2013. okt. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
hát téged gyönyörűen bepaliztak :) talán utána kellett volna nézni hogy hogy a manóba is néznek ki a bolognese kiskutyák, nem? És attól hogy a szülők hófehérek, még koránt sem biztos hogy az az apa akit mutatott
2013. okt. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
szerintem talán a fülikéjükön lehet kicsit bézses szinű a szőr, de ugytudom a bolgonese kiskutya hófehér. A Havanese kiskutyánál lehetnek szinváltozatok. De majd biztosan ir valaki aki jobban ért hozzá. mondjuk 8 hetes kor előtt nem szabadott volna odaadnia.
2013. okt. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, de interneted sem volt, ahol utánanézhettél volna a fajtának? Vagy annak, hogy 8 hetes korig törvény szerint az anyjával kell maradnia a kölyöknek, ha már itt tartunk. Igazából örülhetsz, ha nem egy négy hetes pireneusikeveréket sóztak rád. Terjeszd az ismerőseid körében, hogy törzskönyv, szerződés és minden jóság nélkül nem vásárolunk kölyökkutyát, mert úgy átvágnak a palánkon, ahogy nem szégyellik.
2013. okt. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tenyésztőtől vetted,hanem szaporítótól.Nem elég,hogy bepalizott,de még törvénysértést is elkövettél azzal,hogy 8 hetes kor előtt elhoztad.Az apa lehet akár színhibás vagy keverék is,mindegy,hogy a szaporító mit hazudik,csak DNS vizsgálattal állapítható meg,az-e az apa,akit mond.

Fehérnek kéne lennie.Ez nem lipicai csikó,hogy később fehéredik ki :)

Így jártál,legközelebb utánanézel vásárlás előtt.Milliószor le lett nagyon sok helyen írva:SZAPORÍTÓTÓL NEM VESZÜNK KUTYÁT.

Te meg csak imádkozhatsz,hogy legalább egészséges és normális idegrendszerű legyen.

2013. okt. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Akiteki ***** válasza:
100%
Pénzt adtál azért, amit bármelyik menhelyen ingyen is megkaptál volna.
2013. okt. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Az okoskodást már leírták a többiek, úgyhogy azt most kihagyom (amúgy én is egyetértek). De azt megosztanám, hogy nekünk van egy bichon keverék (keverékként is kaptuk) kutyusunk, aki barna foltokkal született, de "kifehéredett". Igazából, ahogy nőtt a szőre (mert ugye ezeknél a fajtáknál folyamatosan nő) "színátmenetes" lett, tehát a szőrszálak vége még barna volt, de a tövüknél már fehéredtek, és a barna részek le lettek vágva. Ettől függetlenül lehet, hogy a tiéd nem fog kifehéredni, de szerintem szebb is egy bézs színű kutyus.:)


A mi kutyusunk ilyen volt:

[link]


és ilyen lett:

[link]

2013. okt. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 sippara ***** válasza:
78%
Utolsó, bocsánat, muszáj megjegyeznem, halálosan aranyos a kutyád :)
2013. okt. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. okt. 4. 06:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!