Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem büntetik, ha annyira...

Miért nem büntetik, ha annyira kicsi helyen tartja a kutyát?

Figyelt kérdés

Többen el sem tudják képzelni, hogy valaki lakásban tartson kutyát. Pedig sokan gondolom legalább napi 3-szor leviszik, stb. Mi kertes házban lakunk és amikor itt a környéken sétáltatom a kutyát azt látom, hogy a környéken nagyon sok helyen (így feltételezem más kerületekben is így van) a kutyák nagyon-nagyon kis helyen vannak, és talán születésük óta ki sem tették a lábukat az utcára.

A nagyon kicsi helyet tényleg szó szerint kell érteni, néhol kb. 2x3 méteres helyen hörög, csahol a kutya egész nap.

Nem akarok senkit bántani, és megértem, ha nem tudják sűrűn vagy akár ritkán sétálni vinni a kutyájukat a ilyen emberek, de akkor miért nem futkoshat az egész udvaron/kertben? (már ahol van kisebb-nagyobb udvar)

Ha meg féltik a gyerek homokozóját, vagy a kényes virágukat, vagy a szép füvet akkor meg miért tartanak kutyát?


2013. okt. 3. 23:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű oknál fogva nem hallasz róla: a jegyző szab ki helyszíni bírságot. Nem egyszer és nem kétszer történt már meg, de mivel ehhez sem bíór, sem tárgyalás nem kell, így a médiában nincs visszahngja.


Nagyon sok esetben nem is történik meg, mert a gazda él a "változtatok a helyzeten" lehetőségével, és átalakítja a kutya tartási helyét úgy, hogy az megfeleljen az állatvédelmi törvényben leírtaknak.

Nekem eddig csak ilyen esetem volt, pedig voltam már pár helyen. Még a jegyzőhöz sem kellett eljuttatni, mert a gazda együttműködő volt.

2013. okt. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Köszi!

És ha mégis eljutna az ügy a bírságolásig, akkor az milyen nagyságrendű pénzösszeg lenne?

2013. okt. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Az attól függ, h mit követett el a tulajdonos. Amúgy alaphangnál a jegyzők 30-45ezret szoktak megütni.
2013. okt. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!