Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Süket kiskutya tartása mennyib...

Süket kiskutya tartása mennyiben más?

Figyelt kérdés
Most 10 hetes, kan. Gyerekkori kutyámnak megtanítottam kézjeleket is, de ő halló volt azért. Nagyon sokat olvastam erről, és beszéltem emberekkel is. Milyen suli kéne neki, ahol fogadják is? Miben más az együttélés vele? Mennyivel nehezebb?

2013. szept. 30. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Nekem még nem volt süket kutyám, de amiben más az az, hogy ha háttal van neked akkor nem fogja látni, ha mutogatsz. Éjszaka ha kimész wc-re és hozzáérsz megijedhet, mert nem hallja a lépteidet, ha sötétben mész haza nehezebb felismernie, bár a szagodat úgyis érezni fogja, de nem hallja ha szólsz neki. A fajtársaival nehezebb lehet a kommunikáció, mert nem hallja ha durva játéknál a másik kölyök felsír,tehát nem tudja mihez kötni, hogy vegyen vissza. Ha a másik kutya jelzésképpen rámorog valamiért azt sem hallja és esetleg emiatt többször keveredhet konfliktushelyzetbe mint a halló társai. Én vennék elektromos nyakörvet, mert azon van rezgő funkció és megtanítanám neki, hogy ha rezeg a nyakörv akkor minden körülmények között rám figyeljen és ha már rám néz akkor jöhetnek a kézjelek. A többi kutyával való kommunikálásnál nem tudom, hogy lehetne segíteni rajta, lehetséges, hogy ők jobban figyelnek a testjelekre mint a többi kutya vagy nem tudom. Suliban sajnos nem tudok segítséget adni.
2013. szept. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kézlejeket a legtöbb kutya hamarabb megtanulja, mint a vezényszavakat, természetesebb nekik a testjelekkel való kommunikáció, mint a hangokon alapuló.

A legnagyobb különbség valószínűleg az lesz, hogy nem fogsz tudni messziről hatni rá, ha helyzet van, vagy csak ha megtanulsz jól célozni valami sérülést nem okozó, ám jól repülő feltűnő tárggyal. Mindenesetre a szocializációjára nagyon oda kell figyelni, hogy akkor se keveredjen bajba, ha épp messze van tőled (a tutira ivarérés előtti ivartalanítást is vedd fontolóra szerintem, én olyan 5-6 hónaposan megcsináltatnám neki). A szemkontaktusra mindig dicsérni kell (a mosolygást, bólintást érteni fogja), szokja csak meg, hogy figyel rá, hol vagy. Persze valószínűleg magától is rá fog szokni, hiszen kell neki visszajelzés a falka helyzetéről, és ugye ha hang nincs, akkor kénytelen lesz nézelődni. Kreativitás kérdése az egész, de szerintem minden megoldható.

A Cerberosban biztos örömmel látják, náluk vak kutya biztos vizsgázott már, de tuti, hogy volt sükettel is dolguk.

Részemről egyébként az egyik álmom egy süket argentin dog ideiglenesbe; amint saját lakásunk lesz, bejelentkezek egyért :)

2013. szept. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A morgást egyébként valószínűleg fogja érzékelni, hiszen azt érezni is lehet fizikai kontaktussal, ahogy a sírással járó összerándulást is. Nyilván kicsit nehézkesebb lesz, de nem lehetetlen :)

Ismerek egyébként egy süket kutyát, ő nem ijed meg, ha felkeltik, valószínűleg azért, mert eleve süketen született, és így nem is várja, hogy meghallja előbb, hogy jön valaki. Ez inkább az eredetileg halló és öregkorukra megsüketült kutyákra jellemző, a tiéd valószínűleg simán csak felnéz majd, hogy mi a helyzet, ha alszik és hozzányúlsz.

2013. szept. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Quadral ***** válasza:

[link]


Ha úgy gondolod, Nekik nyugodtan írhatsz, volt már egy "pár" süket kutyus náluk, úgyhogy tapasztalatuk is van ilyen téren. Szívesen segítenek. :)

2013. szept. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!