Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent az, hogyha séta...

Mit jelent az, hogyha séta után a kutya fel alá rohangál még a lakásban egy darabig?

Figyelt kérdés
Nem tudom szabadon engedni csak pórázon viszem le napi 3-4x.Minden séta után ha feljövünk őrült módon rohangál még egy darabig kb 5-10 percig.Tegnap elmentem vele 3 órát sétáltunk a városban.Hazajöttünk és megint elkezdett fel alá rohangálni.Kistestű tacskó keverék 11 hónapos.

2013. okt. 4. 08:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A séta a kutyának jóval kevésbé megterhelő, mint az embernek. Órákig sétálhatsz a kutyáddal, ő nem fárad el tőle, csak te. Futkározással, és játékkal tudod lefárasztani a kutyádat szellemileg és fizikailag is. Erre való az agility, a kutyafrizbi, de egy egyszerű teniszlabda-dobálás is.


Elég különösen hangzik, hogy nem tudod szabadon engedni a kutyát. Ebből arra következtetek, hogy a kutyanevelésben nem igazán jársz az élen, ami nem baj, mert senki nem születik kutyakiképzőnek, mert ezt meg lehet tanulni.


Első lépésnek olvasd el a Cerberos kutyaiskola online gazdiképzőjének az anyagait, aztán kerekedj fel a kutyáddal és járjatok el kutyaiskolába. Nagyon jól fogod magad érezni ott.


Amúgy az én kutyám is szokott ugrálni a lakásban séta után, de az azért van, mert örül h hazaértünk. De ez max 30 másodpercig tart, nem 5-10 percig.

2013. okt. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez neked sok,a kutyának meg kevés a lemozgatáshoz.Zárt kutyafuttató,ill.kutyasuli,hėtvégén nagyobb túrák.Ha eddig nem,vigyed flexi pórázzal,úgy nagyobb teret tudsz adni a mozgáshoz.
2013. okt. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A flexi pórázt felejtsd el, mert kb semmire sem jó, viszont még véletlenül sem fogja soha megtanulni a kutyád a pórázfegyelmet. Egy fiatal kutyának a pórázon sétálás minden, csak nem fárasztó. Ha azért nem tudod elengedni, mert nincs a környéken olyan hely ahol ezt megtehetnéd, akkor próbálkozz a szellemi lefárasztással, pl séta közben kisebb feladatokat csináltathatsz vele, gyakorolhatjátok a helyben maradást, fekteteést, ültetést, esetleg megpróbálkozhatsz trükkökkel is. Illetve a kényelmes kocogástól fárad a legkevésbé a kutyá, tehát ha rendes tempóban sétálsz vele, és nem vagy távgyalogló, akkor sokkal előbb fogsz te lefáradni, mint ő. Próbáld meg váltogatni a tempót, egy darabig csigalassan andalogsz, aztán kis séta, kis kocogás stb.
2013. okt. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mert otthon szabadon rohangálhat.A séta nem megterhelő a kutyának.Egész nap sétálhatsz vele,akkor is aktív lenne otthon.

Miért nem tudod szabadon engedni? Nincs vmi park,futtató ahol eltudnád?


Nem túl jó,hogy mindig csak pórázon van szegény kutya.Főleg egy tacsi,nagyon mozgékonyak.

2013. okt. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért nem engeded el? Ha van a környéketeken nyugisabb, nagyobb terület, szerintem engedd el nyugodtan. Legfeljebb a pórázt ne vedd le róla.

Első pár alkalommal készülj fel hogy őrült módon fog rohangálni odalenn is egy darabig. Aztán ha már fiyel rád, lehet gyakorolni az odahívást, és labádt vagy más játékot dobálni neki. Szerintem nem lehet boldog egy kutya sem akkor, ha csak pórázon mehet ki. Szükségük van nagyobb mozgástérre is.


Arra figyelj hogy soha ne te menj utána.

2013. okt. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt az enyém is csinálja. Ő ahogy észrevettem akkor csinálja, ha fel van spannolva mert épp sok kutyával találkoztunk, szóval ha bandázott egy jót. Meg ha eső van, mert olyankor érdekes a nedves leveleken lépkedni. Meg ha hó van, mert akkor bele lehet szaladni és tüsszögni közben. Szóval okot elég sokszor talál:D
2013. okt. 5. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Azért nem tudom elengedni mert igaz, hogy visszajönne mert volt már szabadon, de olyan környéken lakunk, hogy sok a kóborkutya,sok a cigó, magas fű van mindenhol ami szabad terület és tele van kullancsokkal.Múltkor belegázoltunk kutya nélkül és csak 30! darab kullancs mászott ránk fejenként.Szóval nem szívesen engedem szabadon ilyen környéken.Néha kiszoktuk vinni kocsival mezőre, határba ahol szabon futkoshat, de erre napi szinten nincs idő.Szoktam tanítgatni, klikkerezünk, de annyira buzgómócsing, hogy hihetetlen.Sok mindent tanítottam már neki, hamar megtanul mindent.Gondolkozok kutyasulin is 12 alkalom 10 ezer forint.Az jó?Itt van a szomszédban.Engedelmességi és agility órák vannak így együtt ennyiért.
2013. okt. 5. 07:59
 8/8 A kérdező kommentje:
Flexi pórázt nem szeretnék, bőr pórázom van azzal tudom szabályozni, már egész szépen sétál mellettem.
2013. okt. 5. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!