Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyámnak lehet nyakörve?

Kiskutyámnak lehet nyakörve?

Figyelt kérdés
van egy majdnem 5 hónapos kutyusom kistestű és anyukám azért nem akar neki nyakörvet venni mert kitörjük vele a nyakát meg hogy fulladozna vele én szeretnék neki nyakörvet is nem lesz baja tőle nem fogjuk egy hirtelen rántásnál "kitörni"a nyakát? nagyon gyenge csontú mert olyan keverék(spicc)és olyasmi csontjai vannak mint egy macskának...Nagyon aggódó típus vagyok mindent túl reagálók mint ahogy itt is látszik.Most hámja van a kutyámnak.

2013. okt. 4. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Minek akarsz neki nyakörvet, ha ott a hám?
2013. okt. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

jesszusom -.-


Semmi baja nem lesz! Mi a 10 hetes Havanese-re raktunk nyakörvet.Nem kell rángatni örült módjára és semmi baja nem lesz.

2013. okt. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

2. vagyok..

hámmal csak húzni tanul meg a kutya,sose fog szépen sétálni!

2013. okt. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért akarok neki nyakörvet mert hámmal húz!
2013. okt. 4. 18:24
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 4. 18:26
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak mondd meg, hogy nem papagájod van, hanem egy két kilós RAGADOZÓD. A macska is egy nagyon masszív állat, annak sem olyan egyszerű eltörni a nyakát. De ha úgy kezelitek, mintha cukorból lenne, akkor csak egy újabb neveletlen hisztis idegroncs kutya tulajdonosai lesztek.
2013. okt. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
akumi köszönöm a választ igazad van...
2013. okt. 4. 18:49
 8/10 anonim ***** válasza:

Volt hogy 10 méteres pórázzal "állítottam meg" az épp világgárohanni akaró kutyámat. Leírva nem hangzik túl szépen, és szerencsére hamar rájöttem egyéb lehetőségekre. :D Szóval ne aggódj annyit :D

Én is aggódós vagyok, mindenféle rémképeket vetítettem ki előre: mi lesz ha bemegyünk a futtatóba, mi lesz ha elengedem, mi lesz ha találkozunk más kutyával, mi lesz ha elszalad stb...

Legjobb megoldás, ha konfrontálod magad ezekkel a helyzetekkel, és idővel elmúlik majd az ijedtség, és megtanulsz jobban kezelni egy két szituációt.

2013. okt. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát erről a kitörik a nyakáról dologról csak annyit, hogy múltkor az én 5 kg-os kutyám kiszökött a kapun, át a szomszédba és az istenért nem akart kijönni onnan (4 hónapos, a behívást még tanuljuk). Én meg késésben voltam, ezért mire 20 perc buli után (szószerint, mert hol kidugta a fejét a kerítésen, hol visszahúzta, hogy ne érjem el), olyan pipa lettem rá, hogy mire sikerült elkapnom, a nyakörvénél fogva emeltem föl onnan, sétáltam át hozzánk (kb 3 méter) és dobtam be a mi telkünkre (nem magasról).

Nem vagyok rá büszke, de a kutyának semmi baja. Szóval azért annyira nem törékenyek, hogy egy sima nyakörvet ne bírnának el.

2013. okt. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Akiteki ***** válasza:
Minden kutyának lehet nyakörve, nincs kivétel.
2013. okt. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!