Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Budapesten keresek megbízható...

Budapesten keresek megbízható állatklinikát kedvező árakkal?

Figyelt kérdés
Nagyon meg vagyok ijedve, mert a kutyám emlőjében találtam egy nagyon kemény csomót, ami nemrég még nem volt ott, tehát gyorsan nő! Nem fáj neki, nem érzékeny, de ez félelmetes! 6 éves szuka, nincs ivartalanítva. Szinte biztos vagyok abban, hogy műtét lesz a vége, de csak 50.000 forintot tudok most előteremteni, így olyan klinikát keresek, hol ennyiért mindent meg tudnak csinálni. Segítenétek? Nyilván fő szempont a megbízhatóság, de ennél több most nincs.
2013. okt. 5. 20:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

sajnos már nem emlékszem az árára, a legfrissebb élményem is 6 évvel ezelőtti... de ha az ivartalanítást a legolcsóbban szeretnéd, kereshetsz olyan helyet, ahol van épp ivartalanítási akció, ezek tényleg kedvezményes árak, itt találod az állatorvosok listáját:

[link]

2013. okt. 6. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
bocs, csak azt nem írtam, hogy az akciós árhoz fel kell venni a kapcsolatot a zöld zebrával! de a linken minden le van írva.
2013. okt. 6. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
köszönöm, hogy felhívtad a figyelmet az ivartalanítási akcióra. igazából eddig mindig az altatás miatt féltem a legjobban, és ezért ha már szegényt meg kell vágni, nem bánnám, ha túllennénk mindenen.
2013. okt. 6. 02:22
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a San Marco utcai tippet, tényleg nagyon jók :) Dr. Schalkház kezeli az ebemet, mindent megcsinál - fogkőleszedés, daganateltávolítás, ivartalanítás - baráti áron. Megérte utazgatni oda.
2013. okt. 21. 19:18
 15/15 anonim válasza:

Esküszöm HÜLEDEZVE látom Schalkház Istvánról itt a véleményeket!!! Illetve a San Marco utcai Óbudai állatorvosi rendelőről. Úgy látszik van amikor jó, van amikor rossz kedvében van az öreg hentes. Senkinek nem ajánlanám!

Látom, hogy 6 éve írtad ki a kérdést ide, de nem akartam hinni a szememnek, a #8as, illetve a #10-es válaszolónál, illetve itt a legutóbbi válasz, amit a kérdező írt.


Mégegyszer SENKINEK nem ajánlanám, hogy bármilyen kutyáját, macskáját, háziállatát oda vigye. Ha szereti őket, és utólag nem szeretne félresikerült kezelések, műtétek utáni problémákat. Schalkházról ott a San Marco u. környékén is tudják, hogy néha érdekes anyagokkal dolgozik, egyik ismerősöm kutyájának pár évvel később lettek szövődményei az ő lusta és félresikerült """munkája""" (vagy csak mert megspórolt rajta valamit, hogy olcsóbban kijöjjön mint """orvos""") után, megint másik ismerősöm macskája megfelelő ellátást sem kapott, egy harmadik ismerősöm kutyáját pedig sokszor elküldték azzal az érvvel, hogy ez semmiség, majd meggyógyul.

Az alap elgondolásuk az, hogy általában megvárják, amíg az állatnak nagyobb baja keletkezik a betegségéből, vagy bármiből adódóan, így a gazdi később odaviszi, és akkor nagyobb összegeket otthagyhat náluk. Legyen szó fogászati, vagy belgyógyászati, vagy szimpla allergia-problémákról. """Ez semmiség""", szól Schalkház, vagy Sárkány """doktor úr""", a másik ott lévő, és akkor a kutyában érlelődik a dolog, mert akkor a gazdi csak pár ezer forintot hagyott volna ott, de még időben kezelve lett volna a betegség. Több év múlva lehet visszavinni (sokan nem térnek vissza hozzájuk egyébként, találnak normális állatorvosokat) és akkor már mindent meg akarnak tenni, azt is amit nem kéne, minden részen felvágni a kutyát, csak hogy minél több pénzt fizethess a végén. No meg az öregnél az is közrejátszhat, hogy ugye már elég idős, így többé nem érez annyi rokonszenvet az állatokkal gondolom. Egyszerűen nem érdekli.

Fiatal, pörgős, szeretettel teli, pályája elején lévő fiatalabb állatorvostól ilyet nem látsz. Esetleg ha még középkorú, tehát van mögötte bőven szakmai tapasztalat. De ilyen öregebb, RÉGI MÓDSZEREKKEL dolgozó és műtétet végző (a többi no komment illetve a részletek) személynél mint Schalkház, semmiképp.


Ez nem egy ember véleménye, és nem csak a környéken tudják ezt róluk, hogy nagyon lehúzósak is, ezért nem akartam elhinni, hogy ide még senki nem írt ezzel kapcsolatban. Lehet, hogy te az a bizonyos 100 emberből 1 voltál ott a rendelőben. :-)

Nem egy öreg néni mesélte, hogy tőle egy általános kutya átnézésért sokkal több pénzt elkérnek. Aki nem mer szólni, akin látják a rendelőben, hogy csendesebb, esetleg IDŐSEBB ember, vagy agyilag épp nincs annyira toppon, avagy izgul, attól MINDIG több pénzt elkérnek! Jómagam tapasztaltam a buszon, ahol 2 öreg hölgy ismerőssel találkoztam, kérdezték, hogy oltás beadás, általános fül-átnézésért mennyi pénzt hagytam ott az Óbudai rendelőben. Mondtam nekik az összeget, és máris összenéztek, és elkezdtek idegeskedve hablatyolni, hogy náluk UGYANEZ, mennyibe került, és elhihetitek, hogy nem 2-3 ezer forintról van szó, amennyivel többel lehúzták őket. :-)

Ha egyszer esetleg nem szeretne kapni valaki egy műtéttel kapcsolatos orvosi hibát, vagy utóhibát, utána rá pedig egy vállrántást... Vagy esetleg, ha hazudnak valamit, hogy vidd vissza még a kutyát, és további műtétek sorával még rendbehozhatják a bakit. :-) Na akkor a tudja hova...


Nem utolsó sorban nem csak Schalkház, hanem a másik """orvos""" is, Sárkány Péter is lehet hentes, de inkább Schalkház """munkái""" után sok gazdi inkább belenyugodott a dologba, hogy utólag a nemtörődömségei miatt, vagy szakmai lezserség, vagy szimplán Schalkház elgondolása, hogy a gazdi később a problémával majd visszatér, hogy az állatkája akkor már ilyen marad, vagy többé nem keresik.

Ilyen hibák és meglátások a gazdiktól egyébként az interneten főként a budapesti Állatkórházzal kapcsolatban találhatóak meg, ami azt hiszem a Lehel úton van, azzal kapcsolatban, ha beírod a keresőbe, nagyon sok elkeseredett gazdi megosztotta már a történetét, hogy az állatkórházban páran akár azért vesztették el szeretett kedvencüket, mert egyszerűen nem figyeltek oda rájuk. Éjjeli műszak, hétvégés ellátás, másnap reggel a gazdi visszamegy, vagy kapja a hívást, hogy hopp, az állat elment. Vagy büdösen kapja vissza az állatot, vagy a műtéti seb, amit elvileg sterilen végeznek el, utólag rövidesen magától elfertőződik. Na ilyen SOK eset nem csak az Állatkórházban történik ám meg.


MINDENKINEK felhívnám a figyelmét a jövőben, hogy a San Marco utcai állatrendelőbe ne vigye a kis kedvencét! Hentesek! Csak az emberek ezt inkább maguk között beszélik ki, illetve az utcán, nem neten véleménnyílvánítás gyanánt.

A másik hely, ami szintén ott van a környéken, az az Állati doktorok rendelője. Oda szintén ne, ott szintén egy nem odafigyelő embert durván lehúznak. Pár éve akkoriban egy másik öreg hölgy ismerősömmel megnéztük az árlistájuk, és nem volt sehol feltüntetve a kezelési díj, vagy vizsgálati díj, vagy bármi, a rendelőben egy 5 perces beszélgetés után mégis elkértek 3 ezer forintot, ha jól emlékszem. Elég jól megy nekik. :-)

Kihasználják nagyon durván az embert, és hülyének is nézik ezeken a bizonyos helyeken. Lelkiismeretlen lehúzós emberek, nulla állatok iránti szeretettel. Ez igazából talán nem is az állatok iránti érzett vagy nem érzett szeretetről van szó, csak a pénz. Így megy ez.


Egyébként pont az imént említett esetek miatt, a San Marco utcai rendelőnek és az Állati doktorokhoz egyre kevesebb gazdi megy!!! NEM CSODA! Azért terjed a hír, és talán ezért ilyen lehúzósak és szemetek, és gonoszak az állatokkal szemben, hogy inkább a pénz, és nem az állat egészsége, mivel már senki nem jár hozzájuk. Kezd elesni a forgalom arra.

Minden gazdi kezd rájönni, ha valóban tisztességes, szakértő, barátibb árakon alapuló, megbízható állatorvost szeretne, akkor nem az óbudai állatorvosi rendelőnél és a legutóbbinál kell keresgélni.

Ott van például a Wladár Kisállatrendelő, rengetegszer vittem oda én magam is több kutyámat és macskámat, madaramat is, mindig jó élményekkel és szakszerű felismerő ellátást kaptunk! Ott van még az óbuda-kaszásdülő határánál lévő, a hév megállóhoz közel, Dr Jakab Csaba rendelője a Szérüskert utcánál. Ő is nagyon jó szakember.

Akit még a jövőben az itt olvasóknak tudok ajánlani, az a Hajógyári sziget K-híd bejáratától nem messze lévő állatorvosi rendelő, a Mozaik utcában. Mozaik állatorvosi rendelő, szintén remek orvos.

Az eredeti kérdésre visszatérve, a 3. kerületben leginkább ezeken a helyeken lehet jó állatorvosokat találni.


És nála sem az esetlegesen nem sikerült, félresikerült, vagy épp sikerült műtét befolyásol a véleményemben, náluk is nyilván előfordulhatnak hibák, hogy nem fedeznek fel valamit időben, de nem hunynak szemet semmi felett! Illetve nem hentesek!


Többet ér, hogy becsületes emberek, és segíthetnek az állatokon, átverések és lehúzások nélkül!!!


De egyébként a 3. kerületben nagyjából hasonló véleményt és eligazítást kapnál. Higgyétek el megéri a kedvencetek picit messzebb utaztatni, ha esetleg ott vagytok óbudán a San Marco utca környékén, egy jobb és nem lelkiismeret nélküli pénzhajhász lelkiismeretlen állathentestől megmentve magatokat, egy jobb állatorvost keresni, akinek picit utána is néztek.

A korábban náluk járó gazdik sajnos elmondhatják...


Én magam is jót szeretnék és jót kívánok a többi gazdinak, akik az említett helyekre és személyekhez véletlenül se viszik az állatkáikat! Több odafigyeléssel kell keresgélni a megfelelő szakembert a szeretett kedvencekért!

2019. jan. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!