Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha majd hazahozom a jövendőbel...

Ha majd hazahozom a jövendőbeli kiskutyámat és esetleg megengedem neki, hogy az ágyamon pl a lábamnál aludjon, nem fog tisztelni?

Figyelt kérdés
Sokat emlegetik itt a falkavezérség-dolgot...Nem tudom,mennyire lenne ez baj,ha emellett normálisan nevelem,ha úgy van,kutyasuliba is hordom.Mamám mindig a kiskutyájával aludt és egész gyerekkoromban erre vágytam,hogy ha majd nekem is lesz kutyám(nagyobb testű lesz amúgy,neki kicsi volt)akkor velem is ott aludhasson az ágyon.Mit gondoltok,rontana ez a kutya-gazdi kapcsolaton,az ő felém irányuló tiszteletén,ha már az első perctől kezdve ezt megengedném neki?
2013. okt. 5. 22:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Én is sokat bújtam ezt az oldalt, és az információk 95%a hülyeség volt. Az enyém feljöhet az ágyra, amikor akar. Mindemellett szabadon lehet engedni, vissza tudom hívni, itthon nem csinál kárt, másokkal barátságos... nem én vagyok a legjobb gazdi, de elvagyunk.
2013. okt. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy itt főleg azt írják le, hogy kinek mi jött be, illetve mi nem. De mint ahogy minden ember, úgy minden kutya más. Az enyém kedves, készséges fajta. Még totyogó volt, mikor elhoztuk őt egy sintértelepről. De biztos vannak olyan kutyák is akikkel keményen kell bánni.

Szóval neked kell kitapasztalnod, hogy hogyan jó.

2013. okt. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem csak ebből áll,hogy vezetőjének tekint e. a kutya vagy sem.Nyugodtan felengedheted,de ha éppen nem akarod,hogy ott aludjon,ezt is tudnod kell érvényesíteni.
2013. okt. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Elvileg nem javasolt és a legnagyobb kutyaszakértők sem tartják helyes dolognak, de ez egyetlen dolog a kutyám nevelésében amit én sem tartok be. Bár én nem engedem, hogy ott aludjon és eleve arra nevelem, hogy engedély nélkül nem jöhet fel, mégis úgy indul a reggelünk, hogy felveszem az ágyba a párom és közém, és 5-10 percet még ott szuszogunk vagy birkózunk, este pedig a kanapén ülve melegítjük egymást.

Még nem volt gond belőle, de nem is olyan régóta rendszer ez nálunk.

2013. okt. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ismerek valakit, aki nem engedi fel az ágyra. Az illető kicsit furcsán vette a "falkavezér" témát. És az amúgy kezes, csendes szóra hallgató kutyájával úgy bánik, mintha ő lenne a tábornok, a kutya pedig a katona. :

Csóró kutya meg csak meghúzza magát folyton.

Elengedve még sosem volt mert azt meg nem meri.

Szóval könnyű félreértelmezni ezt a "falkavezérséget"


Én úgy értelmezem a "falkavezér" dolgot, hogy igyekszem megadni a kutyámnak a tőlem telhetőt. Új élményeket biztosítani neki, vinni helyekre,hagyni hogy magától és más kutyáktól tanuljon. Persze úgy, hogy figyelek, és biztonságban tartom. Nem kontrollálom, csak amennyire muszáj. Nálunk ez bevált.

2013. okt. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ne parázz rá. Én annyira ráparáztam erre az egész falkavezér témára, hogy jó pár hülyeséget csináltam, amiből a kutya sztem egy kukkot nem értett. Ha amúgy következetesen neveled, akkor nem ezzel fogod elrontani...

én az öt perces szabályt se tartom már be, mert nekünk javított sokat a kapcsolatunkon, hogy összeborulunk lelkesen, ha megjövök, emellett hallgat rám és nincs szeparációs szorongása.

2013. okt. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálam csak akkor jöhet fel a kutya, ha én hívom. Nagyon szépen megtanulta, semmi gond nincs így ezzel szerintem.

Viszont ha bármikor felmehet amikor ő jónak látja, akkor az ronthat a kapcsolaton.

Plusz ha párkapcsolatban vagy, vagy leszel(nem tudom hány éves vagy), a magánéletetekben is zavaró lehet, ha a kutya bármikor odaugorhat. Erre akkor is érdemes gondolni, ha még nagyon fiatal vagy, hiszen a kutyád 10-15 évig veled lesz.

2013. okt. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat,sokat segítettetek!Mindenkit felszavaztam,ha számít.Van kapcsolatom,21 éves vagyok és nagyon jó tipp,hogy úgy fogom megtanítani,hogy csak hívásra jöjjön fel mert való igaz,zavaró lehet hogy néha csak úgy hopp,odaugrik.Illetve ebben is ott rejlik az engedelmesség,tehát meg van engedve,csak hívásra.Köszönöm mégegyszer!
2013. okt. 6. 08:25
 9/10 anonim ***** válasza:

Én amúgy úgy tanítottam meg neki, hogy az első 3 hónapban tabu volt az ágy, egyáltalán nem jöhetett fel.

Aztán elkezdtem hívogatni. Eleinte nem is értette az egészet, nem mert feljönni, úgy kellett felvenni, de leugrott inkább. Egy ideig még elég kényelmetlenül érezte magát, mert hát olyan sokéig tiltott terület volt. Végül szépen megtanulta, hogy amikor azt mondom, hogy hopp-hopp, akkor jöhet. :) És soha semmikor nem jön fel ha nem hívom, ezt atombiztosan tudja. :)

2013. okt. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk pont fordítva. :D első hétben, nem tudott aludni, csak velem. Hiába volt lenn az ágyam mellett a párnája, kb epilepsziás rohamot kapott úgy félt egyedül aludni. :D


Aztán idővel már tudott úgy nem velem aludni, ha a párnájához tettem egy ruhadarabomat, pl köntöst, pulóvert. Akkor jól belefúrta az orrát és úgy aludt. :" hihetetlen édes volt, és most is az :D

2013. okt. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!