Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol vásárolhatnék / fogadhatné...

Hol vásárolhatnék / fogadhatnék örökbe egy ilyen kutyát?

Figyelt kérdés
Sok helyen, oldalon kerestem ezt a kutya fajtát, de sehol sem találom. Ez egyébként a Szibériai Husky és a Pomerániai törpespicc keveréke. Nagyon megköszönném ha valaki tudná hol tudok vásárolni / rendelni. Budapesti vagyok, de bármely magyarországi lehetőségre kapható vagyok!

2013. okt. 6. 14:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Magyarországon nem fogsz ilyet találni, ebben biztos vagyok. Szerencsére idáig még nem ért el ez a veszélyes és értelmetlen keresztezés...
2013. okt. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Kutyát rendelni? Sok marhaságot hallottam már, de ezt még nem...
2013. okt. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%
Atya úr isten...remélem sehol nincs még ilyen nálunk. Sosem értettem minek kell ezt csinálni fajtákkal. Olyan lesz mint a labradoodle.
2013. okt. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
14%
Alaskan klee kai. Ez azért nem az extra mini csivava.Nekem tetszik,bár az eredeti husky sem egy óriás.Nem igazán értem miért kellett kisebb belőle.De szépek,és egészségesek.
2013. okt. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Oké, egy kis biológia lecke a primitív, kötözködő, és leereszkedő modorú válaszolóknak akik nem tudják hogy miért létezik az oldal, így válaszadás helyett inkább kifejtik véleményüket, amire lássuk be senki sem kíváncsi: Minden ma létező kutyafajta keresztezés útján jött létre. ( Szakirodalmi ajánlat: Charles Robert Darwin : A fajok eredete ) Az hogy két állat szeretkezik, és nászuk gyümölcse egy utód lesz, képzeljék uraim teljesen hétköznapi dolog. Egyáltalán nem veszélyes, vagy értelmetlen. (Bár aspektus kérdése.) Ebből következik hogy az utód az ősök génjeiből fog örökölni, és egyedi tulajdonságokat alakíthat ki. ( Domináns-Recesszív öröklési folyamat. A tájékozódni vágyóknak Mendel szakkönyvét ajánlanám a "Versuche über Pflanzen-Hybriden. Verhandlung des Naturforschenden Vereins in Brünn"-t.) Na most hogy tisztáztuk azt hogy miért történnek rejtélyekkel és misztériumokkal teli univerzumunkban amely milliárd kérdést vet fel, ilyesmi mint a fajok keresztezése, térjünk ki a dolgok morális részére, mert evidens hogy e téren is igényelnek némi felvilágosítást.


Ha hiszik ha nem önök egy kérdésportálon vannak. Ezen portálok célja a kérdésekre való válaszolás általi segítségnyújtás, illetve a segítség kérés. Fókuszáljunk most az első felére, majd tegyük fel a mély filozófiai kérdésünket: Önök most a segítségemre voltak? Segítettek nekem ? Hasznukat találtam magukban? Ez is, mint minden filozófiai kérdés mély belső mérlegelést, és emésztést igényel, kérem tegyék meg lefekvés előtt 10-15 percben, esetleg a WC-n ülve.


Utolsó napirendi pontunk pedig a kutyarendelésre tett szaftos, intelligens és stilisztikai szempontból igen kulturált reakciót elemeznénk. A rendelés azon szolgáltatás amely egy árut szállítás útján juttat el A pontból B-be. Ez különösen akkor bizonyul hasznosnak ha a rendelő fél környezetében (B pont) nem található meg a kívánt áru. És engem is sokszor meglepnek a modern technika vívmányai, de igen! Kutyákat is lehet szállítani. Enyhén macerásabb munka, de mint azt az emberiség oly sokszor bebizonyította, nem lehetetlen.


Összegezve uraim, önök nem hogy az időmet pazarolták, és segítségnyújtás helyett, negatív, anti-konstruktív, már-már offenzív válaszokat adtak, megcsillantva mély szaktudásuk ékköveit, kiállítva ezzel egy bizonylatot az emberiség részére kifinomult és választékos nyelvezetükről, hanem mindezen felül magukénak tudhatnak egy friss, meleg és vadi új negatív szavazatot is. Köszönöm türelmüket, és segítségüket, de legközelebb ha kérhetem mást segítsenek ki mérhetetlen intellektusukkal. Kellemes estét, és a soha viszont nemlátásra.

2013. okt. 6. 17:33
 6/19 A kérdező kommentje:
Külön elnézést az utolsó válaszadótól, aki megpróbált hasznos lenni, és elég sikeres volt. Ő fel van mentve fentebbi soraim vádaskodásai alól, neki őszinte szép estét, és köszönet a válaszáért.
2013. okt. 6. 17:34
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Túl sok időt fektettél a kioktatásunkba, próbáltál nagyon tudományos lenni, csak az az egyetlen probléma, hogy a lényeg felett elsiklottál... Ugyanis más az olyan szinten történő keresztezés, amikor ennek konkrét célja van (lásd a Labradoodle, ami az allergiásoknak kitenyésztett fajta), és más miatt veszélyes két teljesen eltérő méretű fajtát keresztezni, mint a kérdésed esetében, csak azért, hogy a végeredmény "cuki" legyen, de haszna nincs. Te összetennél egy Német dogot egy Csivavával? Remélem a válasz nem. Akkor miért akarsz egy olyan kutyát, aminek a felmenői szintén hasonló méretkülönbségekkel rendelkeznek és az anyakutya éppen, hogy nem hal bele az ellésbe? A kutyarendelésről: normális helyen nem úgy megy, hogy "rendelek magamnak egy kutyát". Oda kell menni, együtt lenni a kölykökkel, hogy kiválaszthasd a legszimpatikusabbat, miközben a tenyésztő megválogathatja, hogy egyáltalán akar-e neked eladni kutyát. Enélkül az egész átmegy termékcserébe, a kutya pedig egy élő állat, nem egy tv!
2013. okt. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
69%
Keresztezéssel jöttek létre valóban, de nem 1-2 év alatt alakult ki egy bizonyos fajta. Magyarországon normális pomerániait is elég nehéz találni, meg husky-t is. Nézz körül külföldi oldalakon, mert nálunk ilyen kutyát nem nagyon fogsz találni. A rendelés meg számunkra azért furcsa, mert általában nem kép alapján választjuk ki a társat magunknak akár 10-15 évre.
2013. okt. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

A westie azért lett fehér, h ne nézzék rókának vadászat közben. A yorkie azért lett kicsi, hogy utána tudjon menni a patkánynak. A tacskó azért lett alacsony és hosszú, hogy beférjen az ásott alagútba.


Akkor hallgatom - okostónika - hogy miért jó egy miniatűr méretű husky....

2013. okt. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Akiteki ***** válasza:
94%
Biztosan csak pici szánja van otthon. :)
2013. okt. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!