Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy ne húzzon a...

Mit tegyek, hogy ne húzzon a kutyám sétáltatások?

Figyelt kérdés

A kutyám nagyon húz, mikor sétálunk. Ha rászólok (általában) nem húz annyira, de ha lát madarakat, vagy valami érdekes szagot érez, akkor néha előfordult (mikor nem készültem fel rá), hogy repültem utána, és a földön rángatott maga után.

Két kutyaiskolába jártunk már. Kiképzőkkel sétáltattam minden nap.

A fojtó semmit nem ér, mintha rajta sem lenne.

Azt a módszert is alkalmaztuk, hogy ha elém lép, én azonnal az ellenkező irányba fordulok, de nem használt.


Amikor kiképzővel sétáltattam, akkor úgy csináltuk, hogy nálam volt a póráz, de a kiképző rántotta meg, ha húzni kezdett (több, mint két méter magas férfi). Na, akkor azt hitte, hogy én rántottam meg, és aznap gyönyörűen sétált.


Mit kéne még tennem? Minden nap gyakorolunk, már 2 éve edzeni is járok, hogy ha muszáj, én is meg tudjam rántani, de észre sem veszi.

Amúgy 3,5 éves kutyusról van szó.


2013. okt. 7. 11:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Milyen fajta?
2013. okt. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Vadászkutya?
2013. okt. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Amstaff.
2013. okt. 7. 11:13
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Akkor neki a "vérében van-
2013. okt. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Imola Ágnes ***** válasza:
Az a probléma, hogy nem tanultad meg, hogyan kell rendesen korrigálni a kutyát. Én általában ezt úgy tanítom, hogy a gazdi csuklójára tekerem a pórázt, megrántom, megmutatom milyen a rossz, milyen a helyes rántás. Utánna az én csuklómra jön a póráz, és ő ránt, addig, míg rá nem érez az ízére.... ha eleve feszülő pórázt réntasz, semmit nem ér...ha nem rántod, hanem húzod, semmit nem ér....ha épp csak rántod, a kutya nem veszi észre semmit nem ér. A lényeg, hogy laza pórázt rántunk...ha a kutya kifeszíti egy pillanatra utánnaengeded, hogy lelazuljon, majd egy rüvid, határozott rántás, esetleg egy tiltószó. Ha nem így csinálod, hiába ráncigálod szegény kutyát.
2013. okt. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mi van a vérében? Hogy húzza a gazdit? Az összes többi kutya meg úgy születik, hogy tudja mi az a lábnál követés?
2013. okt. 7. 11:22
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ Ágnes! :)

Így szoktam csinálni én is, de vagy nem vagyok elég határozott, vagy nem elég erős.

Egyébként csak akkor jön huzamosabb ideig láb mellett, ha közben jutalomfalattal tömöm. :D

2013. okt. 7. 11:27
 8/14 Imola Ágnes ***** válasza:
Amúgy a technikán múlik minden, nem a magasságon, vagy hogy férfi vagy-e vagy nő. Barátnőm, kb 45 kb, kan Amstaffja van, és nem húzza, ha megpróbálja néha, akkor korrigálja. Arra viszont figyelned kell, hogy az amstaffnak hatalmas a mozgásigénye, csak akkor várhatod el túle, hogy szépen, nyugodtan menjen, ha minden nap rendesen le van mozgatva.
2013. okt. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Más: fojtót sem mindegy hova teszed. Szinte a füle tövébe fel kell tolni, mert különben semmit nem ér.
2013. okt. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja előző vagyok, lány és szintén staffom van. Szépen jön, pedig nem járok gyúrni :)
2013. okt. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!