Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eltört a kutyám egyik bordája,...

Eltört a kutyám egyik bordája, mennyi idő alatt gyógyul meg?

Figyelt kérdés
Otthon felmentem a padra takarítani, és a létrán utánam akart jönni a kutyám, de sajnos nem jött össze neki és leesett. Amikor földet ért olyan hangot adott ki mintha hirtelen besz@rt volna. Biztos hogy eltört, van a mellkasán egy kiálló valami, gondolom a törött borda. Ez csak akkor fáj neki ha erősen nyomkodom, ha simán simogatom meg se mukkan. Azt olvastam hogy nem minden esetben kell bordatöréssel állatorvoshoz vinni a kutyát, igaz ez? Mennyi idő alatt gyógyul meg neki? Sétálni is eljött, nem igazán volt aktív.
2013. okt. 7. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hú, azért nem ártana egy röntgen, nehogy átszúrja a tüdejét.
2013. okt. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
kifelé áll neki
2013. okt. 7. 19:05
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
és a másik vége? A bordatörés nagyon nagyon fájdalmas. Ezt tapasztalatból tudom. Amúgy újabban szokták rögzíteni, mert úgy jobban gyógyul.
2013. okt. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Passz. Régebben egyébként kiállt neki, csak most jobban. Csak azt a kis kiálló részt találtam. De csak akkor fáj neki ha megnyomkodom, akkor is csak nyüsszent és elszalad.
2013. okt. 7. 19:23
 5/10 sippara ***** válasza:
82%
Te, nem tudom, ugrálj addig a létra tetejéről hassal,amíg ugyanolyan formában nem törik a bordád, mint a kutyának, és beszéljük meg újra a "nem fáj", meg a "nem kell vele orvoshoz menni" kérdését.
2013. okt. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp állatorvosra van szüksége. Sürgősen. Mi itt nem tudunk diagnosztizálni. Vidd orvoshoz vagy az állatkórházba. Mert lehet hogy holnap rosszabodni fog. Én a helyedben nem várnék vele. Kijukadhat a tüdeje, fertőzést kaphat és még sorolhatnám!
2013. okt. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Figyelj már, ha anyádnak állna kifelé a bordája mit tennél? Nyomkodnád neki neki fél napig, aztán inkább leülnél netezni?
2013. okt. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket! Az 5,7-nek üzenem hogy élőbe beszéljetek így. Tudtam hogy itt az emberek selejtje van, de azt hogy ennyire szar életűek, hogy az 5-ösnek a beszólására valaki hasznosat nyomott, na azt már nem gondoltam volna! Amugy már semmi baja sincs, nem is érzi ha nyomkodom neki.
2013. okt. 11. 19:29
 9/10 sippara ***** válasza:
80%
Na, hát csak megvártad, amíg összeforrt neki szarul, hadd gratuláljak, remélem, neked is hasonló élmények jutnak a jövőben.
2013. okt. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Normális vagy??

Majd pár nap alatt összeforr egy borda? Melyik bolygóról származol te?

2013. okt. 12. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!