Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámba belevágtam és nem...

A kutyámba belevágtam és nem gyógyul be. Ilyen kor mit kell tenni?

Figyelt kérdés
Hello... Van egy komondorom és amikor a faránál vágtam a szőr akkor olyan 2 körömnyi nagy sebet ejtettem a kutyán de nme gyogyul be csak gennyesedik nem mély viszonta teljes bőrrétegbe belevágtam .. mit tegyek? most betadinnal kentem be.... S.O.S Nagyon siessetek!!
2013. jún. 2. 19:41
1 2
 1/12 sippara ***** válasza:
94%
Most állatorvos, később pedig szakember a kutya nyírásához.
2013. jún. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
betadin teljesen jó, ha nem gyógyul meg lehet mutatni dokinak de pl cukorral is gyors gyógyulást lehet elérni
2013. jún. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm.. egyenlőre az állatorvos ne mszülkséges annyira nemsulyos de köszi.. és a betadin oké de a cukor? ilyenrol még nem halottam
2013. jún. 2. 19:49
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Tisztítsd ki a sebet betadinnal, törölgesd ki a gennyet, és szórjál cukrot a sebbe. Úgy szórd rá, hogy belemenjen a sebbe, és egy kicsit legyen púpos, majd hajtogass egy vastagabb gézlapot, tedd a cukros sebre, és ragaszd körbe stabilan. Amíg nagyon váladékozik a seb, naponta 3-4-szer is lehet cserélni, ha már kicsit rendbe jött, reggel és este tegyél rá új kötést. Addig kell cukrozni, amíg váladékozik a seb. aztán már csak sima gézlap kell rá, majd ha már varosodik, szabadon is lehet hagyni. Arra figyelj, hogy ne nyalja, és ha nem javul, mindenképp vidd orvoshoz.
2013. jún. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

én évek óta mindenre használom a kristálycukrot :-)

érdemes elolvasni [link]

2013. jún. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
uhh annyira köszönöm!! :)) nagyopn sokat segítettetek holap reggel még bekenem betadinnal és hazajövök 2 óra körül és bekötöm cukorral!! :))9 imádlak ttiteket bárkik is vagytok.. nagyon szépen köszönöm:))
2013. jún. 2. 20:26
 7/12 anonim ***** válasza:
valamint vágd le a szőrt a seb körül, úgy hogy egyetlen egy szál se érjen bele a sebbe, mert az is gyulladást okoz.
2013. jún. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha ül, fekszik, akkor a földhöz ér a seb?
2013. jún. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
nem illlyetve amikor néha néha ugy dűl akkor igen de az nem sok.. egyébként bekötöttem és 3 rétegnyi gézzel küörbetekertem a farát de leszedi most fásli van rajta de az meg csuszkál ide oda hogyan oldjam meg?:oo
2013. jún. 3. 18:28
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha így nem megy, akkor kénytelen leszel levágni a szőrét a seb körül. Amilyen rövidre csak tudod, vágd le szőrt, és sebtapasszal rögzítsd a kötést.
2013. jún. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!