Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti melyiket vennétek agilityre...

Ti melyiket vennétek agilityre, bordert vagy sheltiet? Miért?

Figyelt kérdés
És az hogy lehet, hogy a border ennyire tarol maxiban agilityben? Valami űrlény, vagy mi?
2013. okt. 7. 20:45
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
De ha már itt tartunk a borderrel sem annyira hawaii mint azt gondolná az ember, pont amiatt, hogy ne szálljon el pl. Nem véletlen zárnak ki rengeteg bordert.
2013. okt. 8. 14:11
 12/17 anonim ***** válasza:
Rosszul érted kérdező. Nem az a kihívás, hogy egy kevésbé tehetséges kutyát választok és azzal akarok olyan dolgokat elérni, mint a borderrel. Hanem amikor egy ugyanolyan tehetséges kutyát választok akivel mégis nehezebb, mert mondjuk senki sem ismeri a fajtát, nem olyan profi a tenyésztése és a "menedzsmentje" mint as bordernek, vagy mondjuk egyik kiképző sem tud igazán segíteni, mert x módszer van beleverve (ami működik a borderon meg esetlen pár őrző-védő munkakutyán), és ha jön egy y igényű fajta amelyik homlokegyenest máshogy reagál mint amit megszoktak, akkor csak állnak tátott szájjal, tanácstalanul és közlik, hogy semmire sem jó, csak mert különbözik, vagy ellenségesek vele a többi kutyások (ez mind személyes tapasztalat nem kitaláció). Nekem nem esik nehezemre másik fajtát választani mert nem szeretem a bordert. Egyrészt viselkedése miatt, de nagyobbrész az őket körülvevő emberek miatt. Biztos vannak normálisak is, nekem eddig sajna rosszabb tapasztalataim vannak. És igenis unalmasnak tartom azt, hogy ugyanolyan kutyával próbáljak jó lenni, amilyennel a többi 1000 versenyző. Nem értem hol itt a probléma, hisz te ugyanezt írtad le a kommentedben, ahol arról beszéltél, hogy sokan nem szeretik mert gyakori versenykutya.
2013. okt. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Amúgy egyéni dolog, hogy kinek mi a könnyű. Nekem nem okoz gondot egy kutya kiképzése, akkor sem ha border lenne az illető. Nem azért mert én olyan hűdeistenkirály vagyok hanem mert egyszerűen ilyen a jellemem, hogy én ezt nem érzem nehézségnek.
2013. okt. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Mivel lövésed sincs az agilityről, ezért nem is tudhatod h mi a nehézség benne - akár borderrel, akár más fajtával... szal kár arról beszélgetni, h milyen isten királyul ki tudnál képezni akár egy bordert is. Ugyanis nem egyenlő kiképezni egy kutyát azzal h agilityre* képzed.


* vagy más sportra, de mivel más sportban nincs igazán releváns tapasztalatom, így arról nem nyilatkozok.

2013. okt. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj, de honnan is tudod, hogy nekem mihez van vagy nincs lövésem? Nem emlékszem rá, hogy ismernénk egymást.

Amúgy meg nem azt állítottam, hogy én most itt kiképzek egy agility világbajnok bordert. Mert nagy eredményekre bármilyen fajtát nehéz felkészíteni, nem gondolod? Hanem amikor valaki azt mondja, hogy a borderrel könnyebb, akkor a gazdák felháborodnak, hogy hűű de nehéz fajta ez, mert hogy milyen átkozottul hiperaktív, hogy folyton dolgoztatni kell, lefoglalni és szinte túl okos a saját biztonságához. Én csak azt mondtam, hogy számomra ez nem gond, ugyanis engem ezek a dolgok nem zavarnak. Mi ezen a probléma? Mindenkinek más az ízlése, felteszem ha egy tulajdonság nem tetszene és nem illene hozzám akkor nehézséget okozna. De nem az aktivitása az ami miatt nem szeretem a bordert, szóval nekem az nem probléma.

2013. okt. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Már ne haragudj, de honnan is tudod, hogy nekem mihez van vagy nincs lövésem? Nem emlékszem rá, hogy ismernénk egymást."


Pontosan ebből gondolom, h nincs lövésed az agilityhez, mivel elég régóta részese vagyok a sportnak, így ha Te is az lennél, akkor kikerülhetetlenül találkoztunk volna már...nem olyan nagy a magyar agilitys társadalom ;o)


Az meg kinke mi okoz gondot egy kutya - bármilyen - kiképzésénél azt az adott ember és kutya határozza meg. Akinek nehézség h a border hiperaktív, az ne válassza ezt a fajtát...ilyen egyszerű lenne. Egy border alap kiképzésénél nem gondolom h hú de nagy nehézségekbe lehetne ütközni ha az ember konyít hozzá valamenynit és következetes, ami minden más fajtánál is elengedhetetlen, nem border specifikus. A nehézségek a bordernél a "világbajnoknak képzésnél" kezdődnek.... :o)))

2013. okt. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nem csak akkor van jogom beleszólni az agilitybe illetve tájékozottnak lenni benne, ha agilitybajnok vagyok, és különben is miből állapítottad meg ki vagyok? Nem járkálok 71%-kal a homlokomon, ez az oldal anonim, akárki lehetek. De ezt szerintem fejezzük is be mert látszik, hogy csak okoskodsz és pizskálódsz. Nekem ez a véleményem, szerintem semmi rosszat nem mondtam vele. Én nem szeretem a bordert és nem gondolom, hogy olyan borzalmasan nehéz lenne ( a többihez viszonyítva) a képzése. Ennyi. Egy szimpla vélemény, semmi sértés.
2013. okt. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!