Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményed? Cukikutya...

Mi a véleményed? Cukikutya vs. Randakutya.

Figyelt kérdés

Segítségeteket szeretném kérni. Kezdő kutyás vagyok és a számomra megfelelő kutyafajtát keresem. Igen, tudom, sokan kérdezték ezt már, de kérném a türelmeteket.

Szóval panel, 2. emelet és sok szabadidő ( bár, mivel dolgozom úgy hétköznap 8-9 óra távollét, de amíg picike megoldom, de nem ez a téma).

Ahogy nézelődtem úgy látom a cukikutya-kategóriából kellene választanom. Számomra ide tartoznak a bichonok, spitzek, csivava, yorki, mopsz, a kavi (Cavalier King Charles spániel(Suzy), francia bulldog, kínai meztelen kutya stb. Aranyosak bűbájosak, de nekem a nagytermetű, nyáladzó, röfögő, pukizó fajták tetszenek, amelyek nem nyalnak-falnak, de odarakják magukat, ha kell. Olyan emberes, derék fajták, akiket nem lehet véletlenül eltaposni, bírják a közepes túrákat. Viszont kezdő vagyok és 2. emelet, 40 lépcsőfok. Jól látom, hogy inkább egy közepes nagyságú cukikutyát kellene választanom, akit én is fel tudok vinni a lépcsőn, ha kell? Biztos? Biztos, hogy ne vállaljak be egy nagytestű kutyát? Bullmasztiffra gondoltam. Mellettem szól, hogy felneveltem egyedül egy leánygyermeket és mégis szeretjük egymást és vinném a kutyust kutyasuliba.

Mi a véleményetek?


2013. okt. 8. 07:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
5%

Namost.... itt gond lesz.. más GYEREKET nevelni, és más KUTYÁT tartani.... tehát ha szerinted azért leszel jó gazdi, mert sikerült felnevelned a gyereked, ezt értékeld át sürgősen. Nem sokban függ össze a kettő.

Nagytestű kutyát meg szerintem önmagában felér egy állatkínzással panelban tartani, de egyre többet látom ezt is. Neked szerintem az "elvárások" alapján egy Labrador fajtájú kutya kéne, csodálatosan idomítható, képzetlen emberek is leszoktathatják a nagy mozgásigényről egyszerűen, és a kisebbre növők is 30 kilósak, szóval nehezen taposod majd el :)

2013. okt. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Hát, ez nehéz döntés.

A kistestű kutya sem az igazi amúgy, mert nekik meg nagyon rosszat tesz a lépcsőzés, mindig ölben kéne vinned, ami különösen télen kellemetlen.

Biztos van a nagyokból is olyan, aki könnyen kezelhető és ajánlott első kutyának. Annyira nem értek hozzájuk, mert nekem cuki kategóriájú kutyám van.

2013. okt. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Ha esetleg a labi nem jön be, ajánlom figyelmedbe még a különböző terriereket, ők bizonyították, hogy simán megbarátkoznak a panelban való élettel, de méretre kisebbek, 10-15 kilósra nőnek általában.
2013. okt. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
2013. okt. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

1.: Szerintem aki már felnevelt egy gyermeket úgy, hogy büszke lehet rá, az tudja milyen következetességet igényel…… és aki ezt egyedül csinálta/csinálja, tudja, hogy milyen erősnek, határozottnak kell lenni. Köszönöm a labi és terrier ötleteket, utánaolvasok!:)

4-es: megcsinálom, köszi!:)

2013. okt. 8. 08:32
 6/24 A kérdező kommentje:
A teszt a cocker spánielt hozta ki.........van valakinek cocker spánielje?:)
2013. okt. 8. 08:39
 7/24 Imola Ágnes ***** válasza:
Szerintem a nagy kutyák "cukibbak". Ha meg tudod oldani a mindennapi mozgatást, szerintem lehet nagytestű is. Sok kistestű sokkal nagyobb mozgásigénnyel rendelkezik, mint egy nagy. Én személy szerint Labradort/Goldent nem tartanék panelban...szerintem ők tipikusan örökmozgóak (nem azt állítom, hogy nem lehet, és igazság szerint a fajta sem vonz, tehát magánvélemény). A mastiff félék sok változata nyugisabb, szeret heverészni otthon. És fajtán belül is típusfüggő, van kifejezetten laza, lusta egyed. Egy kutya nevelése, értékrendje messze más mint az emberé. Az, hogy felneveltél egy gyereket, és nem is akárhogy, az dícséretes dolog, jó előjel, de a kutya nevelésében teljesen mások a szabályok. Ennek nézz utánna, mielőtt megveszed, és majd a kutyasuliban is el fogják mondani, és megtanulod. Szokásos példám erre, hogy nekünk embereknek teljesen irreális dolog lenne, ha családi vacsoránál apuka lehúz egy pofont, ha a lánya vele egyszerre vesz a kajából. Kutyáknál az a természetes, ha először a család/falka vezetője eszik, a többiek pedig azt, ami marad. Amennyire rendellenes nekünk apuka pofonja, annyira rendellenes neki, ha egyszerre eszik velünk, vagy épp etetjük. Ők más törvények szerint élnek, és úgy érzik magukat biztonságban. Összességében szerintem vehetsz nagyobb testü kutyát, csak előtte járj utánna alaposan a fajtának: mire volt tenyésztve, milyen ösztönei erősek, milyen igényei vannak. Ha körültekintő vagy nem lesz gond. U.I. Én rotit tartok lakásban.
2013. okt. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Cavalier van:-) De ennyire nem bíznéj a tesztben. Nem cuki kutya, igaz nem is kölyök, de mit szólsz hozzá. [link] Nagyon megérdemelne, egy jó gazdit.
2013. okt. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Én is a hatalmas, nyálas, bucifejű kutyákat szeretem, pl. bullmasztiff, bordeaux-i dog, amerikai bulldog, német dog, valamint minden bull típusú kutya.

Nekem két amstaffom van, és bár földszinten lakom, albérletben, a főbérlőm miatt nem tarthatok nagyobb kutyát. :(

Ha sok a lépcső, közepes termetű, sportos kutyát ajánlanék, kizárólag dp-szűrt szülőktől.Talán még nagyobb a választék, mint a törpekutyáknál.

Figyelj, én azt mondom: vállalj nagyot, ha ilyen kutyus az álmod.Legyen bullmasztiff, ha ő tetszik, ha megtehetném, már ma elkezdenék keresni eladó kiskutyát. :)

Vágj bele, egy gyerek felnevelésénél semmi sem nehezebb, így ezzel is fogsz boldogulni. :)

2013. okt. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Köszi Imola Ágnes. Természetesen tisztában vagyok a kutya gyerek különbséggel. Azt hiszem arra szerettem volna utalni, hogy nem gyerekpótlékot keresek és szeretem irányítani a dolgokat, ami egy nagytestű kutya esetén nem elhanyagolható szempont. A kutyasuli meg természetes. Tudom, hogy szükségem lesz rá.:)

Bullmasztiffra azért gondoltam, mert lakásban nyugodt, viszont kirándulni vihetem magammal. Nagytestű kutya tartásától a lépcsőzés bizonytalanít el. Félek, hogy előbb-utóbb kicsinálná a gerincét, csípőjét.

8-as! Cavalier a cukikutya befutó!:) Viszonylag nagy, mozgékony, de nem túlzottan. Én is bírnám cipelni és kirándulni is lehet vele! Esetleg tudnál jó tenyésztőt ajánlani?

Annyira édes az a boxer kutya!! Kezdőként nagyon fontosnak tartom, hogy lehetőleg olyan kutyát válasszak, amelynek, ha nem is 100%-osan, de azért nagyjából tudjam, hogy milyen tulajdonságokkal kell majd szembenéznem. Ezért nem szeretnék befogadni menhelyről. A boxereknél visszatart a gyakori szívprobléma. Ha vásárolok kiskutyát, amennyire csak lehet szűrt állományból szeretnék.

2013. okt. 8. 09:07
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!