Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményed? Cukikutya...

Mi a véleményed? Cukikutya vs. Randakutya.

Figyelt kérdés

Segítségeteket szeretném kérni. Kezdő kutyás vagyok és a számomra megfelelő kutyafajtát keresem. Igen, tudom, sokan kérdezték ezt már, de kérném a türelmeteket.

Szóval panel, 2. emelet és sok szabadidő ( bár, mivel dolgozom úgy hétköznap 8-9 óra távollét, de amíg picike megoldom, de nem ez a téma).

Ahogy nézelődtem úgy látom a cukikutya-kategóriából kellene választanom. Számomra ide tartoznak a bichonok, spitzek, csivava, yorki, mopsz, a kavi (Cavalier King Charles spániel(Suzy), francia bulldog, kínai meztelen kutya stb. Aranyosak bűbájosak, de nekem a nagytermetű, nyáladzó, röfögő, pukizó fajták tetszenek, amelyek nem nyalnak-falnak, de odarakják magukat, ha kell. Olyan emberes, derék fajták, akiket nem lehet véletlenül eltaposni, bírják a közepes túrákat. Viszont kezdő vagyok és 2. emelet, 40 lépcsőfok. Jól látom, hogy inkább egy közepes nagyságú cukikutyát kellene választanom, akit én is fel tudok vinni a lépcsőn, ha kell? Biztos? Biztos, hogy ne vállaljak be egy nagytestű kutyát? Bullmasztiffra gondoltam. Mellettem szól, hogy felneveltem egyedül egy leánygyermeket és mégis szeretjük egymást és vinném a kutyust kutyasuliba.

Mi a véleményetek?


2013. okt. 8. 07:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Megértem, bár a noénál elég alaposan megnézik a kutyusokat fajta jellegű betegségekre. Sajnos kavi tenyésztőt nem tudok ajánlani mert nállunk egy mentett kutyus van, aki nem teljesen egészséhes de a természete mindenért kárpótol:-)
2013. okt. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Fajta alapján nem fogod tudni soha hogy milyen tulajdonságokkal kell majd szembenézned, maximum nagyjából de ott is simán bele lehet futni "vicces" dolgokba.


Ha tulajdonságok alapján szeretnél választani akkor elmész egy olyan menhelyre ahol tudnak pontos leírást adni a kutyáról. Csak ez a biztos, amúgy minden lutri :)

2013. okt. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Értem, van benne valami. Köszi!
2013. okt. 8. 10:36
 14/24 anonim ***** válasza:

A shar pei esetleg szóba jöhet?

Én shar pei kutyust tartok, és csak jót mondhatok róla. 20-25 kiló, simán felmegy a másodikra (nálunk a harmadikra is) nincs azzal semmi gond, nem kell ölbe kapkodni.

Nagy, bucifejű, ölelgetni való mackó, az embereket imádja. Ugyanakkor a bőre alatt csupa izom, olyan kiállása van hogy büszkén lehet vele sétálni az utcán, mert gyönyörű és erős! A környéken lakó etnikum tagjai akik rendszeresen tépik le idősek táskáját, ékszereit (no comment) este a sötétben is inkább átmennek az út túloldalára mert direkt azt mondom a kutyának "Marad!" meg "Nyugalom!" pedig ez a mamlasz csak játszani szeretne velük (is). :D

Abszolút közepes méretű, gyerekszerető, husi-musi fajta. Ha neked a nyálas, pukizós, röfi kutyuk jönnek be akkor szerintem telitalálat.

Ugyanakkor nagyon válaszd meg melyik helyről hozod el, mert a szemével sok lehet a gond ha szaporító kínálja. Az enyémnek pl. semmi baja, felvarrni sem kellett.

A mozgásigénye kevés, simán elvan 10 órát egyedül mert végigalussza, de játékos is tehát könnyű akár egy félnapos programra elcsábítani.

Úgy gondolom ideális kutya lenne neked, még átgondolás szinten is akár, nézz utána hátha beleszeretsz a kis bőrösökbe!

Sok sikert, remélem tudtam segíteni!

2013. okt. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!! Nagyon jól hangzik. Minden hozzászólást szívesen fogadok, de addig is mindenkinek köszönöm a kommenteket!:)
2013. okt. 8. 10:59
 16/24 A kérdező kommentje:
14-es: Egyre jobban hangzik, főleg az etnikumos rész.........ez bizony nem utolsó szempont! Mégegyszer köszi!
2013. okt. 8. 11:38
 17/24 anonim ***** válasza:

randakutya...


azok olyan szepek.viccesek,aranyokssak.

nekem is nagyon tetszik a shar pei.

2013. okt. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyi lépcső nem akadály,max egy tacskófélének nem ideális.Amelyik nyálas dögönyös tetszik,azt érdemes élőben is megnézni,mondjuk egy kiállításon,mielőtt bevállalnád.
2013. okt. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Egészséges életerős kutya. (bonemouth shar pei)

www.google.hu/imgres?imgurl= [link]


Ő még az elmegy kategória

[link]


de amiket itthon lehet látni shar peiből az no comment ha tks ha nem.. sajnos.


csak egyet emelek ki...

[link]


ez már szerintem a nem egészséges és nem használható fajta.. persze kinek mire kell.. én nem áldoznám arra az életem hogy a kutyám redőit tisztogassam hogy ne rohadjon le a bőre és az sharpeieknél elég gyakori...


Tudom hogy megint offolok de ez ennél a fajtánál mindig eszembe jut..

2013. okt. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

az első link javítása.


[link]

2013. okt. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!