Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményed? Cukikutya...

Mi a véleményed? Cukikutya vs. Randakutya.

Figyelt kérdés

Segítségeteket szeretném kérni. Kezdő kutyás vagyok és a számomra megfelelő kutyafajtát keresem. Igen, tudom, sokan kérdezték ezt már, de kérném a türelmeteket.

Szóval panel, 2. emelet és sok szabadidő ( bár, mivel dolgozom úgy hétköznap 8-9 óra távollét, de amíg picike megoldom, de nem ez a téma).

Ahogy nézelődtem úgy látom a cukikutya-kategóriából kellene választanom. Számomra ide tartoznak a bichonok, spitzek, csivava, yorki, mopsz, a kavi (Cavalier King Charles spániel(Suzy), francia bulldog, kínai meztelen kutya stb. Aranyosak bűbájosak, de nekem a nagytermetű, nyáladzó, röfögő, pukizó fajták tetszenek, amelyek nem nyalnak-falnak, de odarakják magukat, ha kell. Olyan emberes, derék fajták, akiket nem lehet véletlenül eltaposni, bírják a közepes túrákat. Viszont kezdő vagyok és 2. emelet, 40 lépcsőfok. Jól látom, hogy inkább egy közepes nagyságú cukikutyát kellene választanom, akit én is fel tudok vinni a lépcsőn, ha kell? Biztos? Biztos, hogy ne vállaljak be egy nagytestű kutyát? Bullmasztiffra gondoltam. Mellettem szól, hogy felneveltem egyedül egy leánygyermeket és mégis szeretjük egymást és vinném a kutyust kutyasuliba.

Mi a véleményetek?


2013. okt. 8. 07:35
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Diesel köszi a véleményed! Utánaolvasok a Shar pei betegségeknek.
2013. okt. 8. 15:14
 22/24 anonim ***** válasza:

Diesel, biztosan igazad van mert jobban értesz hozzá nálam (én csak hobby állattartó vagyok) de valahogy az első linkeden lévő kutya annyira nem shar pei-es. Minden irónia nélkül mondom, hogy elhiszem hogy ilyennek kéne lennie, de az enyém nem hasonlít rá közel sem.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Ő az én Samu nevű kutyusom, az első két képen még kölyök, a ruhát utálta (én is), nincs szüksége rá télen sem, szóval csak mutatóban volt rajta hogy anyukámnak elküldjem (ő kötötte a rucit). Az utolsó három képen már nagy -most 1 éves.

Black and tan, tehát a színe nem elfogadott így nem lehet kiállításokra vinni de nekem nem is azért kellett, ivartalanítva van, tehát nem fogom tovább szaporítani. Talán csak jó helyről való és ezért, talán csak szerencse, de soha semmilyen problémám nem volt vele. A szemét nem kellett felvarrni, néha kamillázom de általában szép, mandula formájú, fekete. A teste nem ráncos, legalábbis nem olyan mértékben hogy a bőre közt tisztogatni kelljen, sosem csináltam ilyet. Teljesen egészséges, szobatisztán került hozzánk 8 hetesen, szóval ezzel sem volt semmi gond. Kicsit domináns, de könnyű nevelni.

Szóval én csak a saját tapasztalatomat tudom elmondani, Samunak hála nagyon megszerettem ezt a fajtát de tudom hogy egy mellényúlással könnyű egy nagyon beteges kutyát kifogni, ezért írtam hogy vigyázzon a kérdező! Szembetegség, gyomorproblémák, bőrgyulladás, allergia a fő problémák a fajtánál. Nem akarom rábeszélni, csak egy ötlet volt az elmondott igényei alapján!

2013. okt. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Az eredeti shar pei így néz ki, ma már külön "bone mouth shar pei" nek hívják :) belőle lett a mai ráncos változat amit mindenki ismer.
2013. okt. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

22-es: bűbájos a kutyád!:) viszont, a Diesel által küldött első linken lévő kutya jobban tetszik.

Vajon Magyarországon van olyan tenyésztő, amely igyekszik visszamenni a gyökerekhez? Ha tudnátok ebben segíteni, megköszönném!

22-es egyszerűen gyönyörű Samu bundája! ………és ez a Samu név is tetszik.:)

2013. okt. 9. 07:55
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!