Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kezdjünk el sportolni?

Mit kezdjünk el sportolni?

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 éves lány tacsim. Jó lenne valamit sportolni vele, mert nagyon gyors, fordulékony és nyitott a tanulni valókra. Mikor 1 éves volt, elkezdtünk futni, de nem igazán szerette, lemaradt, megállt, láttam, hogy fél. Naponta 1 órát sétálunk, legalább ugyan ennyit játszunk és trükköket tanítok neki, de jó lenne közösségbe járni, ahol tanulhatunk. Gondoltam az agility-re, de féltem a gerincét eléggé ugrálós kutya így is, nem merem még inkább terhelni, vagy lehetek bátrabb? (még soha az életében nem lépcsőzött 5 lépcsőfoknál többet)

Amikor az időnk engedi a közeli erdőben kirándulunk, vagy az elbújt barátaimat keressük meg, ilyenkor előttem fut.

Van ötletetek?


2013. okt. 8. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
agility? :)
2013. okt. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagy valami jó kutyakiképzővel kitanítani arra, amire a tacskót kitenyésztették kotorék ebnek egy kis vadászkutyának :D
2013. okt. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mivel a környéken nincs mesterséges kotorék, így ez felejtős, pont a vadászat, keresés miatt játszunk bújócskát. Ha igazi vadászatra akarnám vinni, ahhoz nekem is kéne engedély, nem? :D
2013. okt. 8. 16:36
 4/7 A kérdező kommentje:
Felszín feletti vadászatra is használták, használják. Szoktunk egerészni, gyíkot fogni felszínen keresni, a vadászösztönét amennyire csak tudom, próbálom kielégíteni. :)
2013. okt. 8. 17:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi is járunk a tacsimmal agilityzni, de csak nagyon hobby szinten. Imádja, a pálcák mindig a földön vannak, hogy ne kelljen ugrálnia, de attól még ugyanúgy élvezi. A nyomkövetést is érdemes lenne még kipróbálnotok szerintem, az is tutira tetszene neki. Esetleg még a flyball, ha van rá lehetőség a közeletekben.
2013. okt. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én ismerek agilitys taccsot ;-)

[link]

2013. okt. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Így eljárunk mi is, hogy nem kell ugrania. Nagyon erős kiskutya, de minden lehetőségét ki akarom zárni a tacskóbénulásnak.
2013. okt. 8. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!