Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor ivartalaníttassam a kan...

Mikor ivartalaníttassam a kan kutyám? Ivarérés előtt vagy után?

Figyelt kérdés
egy ismerősöm azt mondta, hogy ő 8 hónaposan ivartalanította az ugyanolyan fajtájú (cavalier) kan kiskutyáját. és azért ilyen női méretű maradt(vagyis kisebb) és sosem fordult meg lány kutyák után és még mindig játékos. Mikor kell ivartalanítsam hogy az én kiskutyám hogy ugyanolyan legyen mint az ismerősömé? Ivarérés előtt vagy után?

2013. okt. 8. 19:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Amelyik szimpatikus,én inkább jobbnak tartom előtte.
2013. okt. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekünk az állatorvos javasolta, hogy inkább előtte, mert így az ivaréréssel járó rossz szokások sem rögzülnek.
2013. okt. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
és mikor van az ivarérés hány hónapos korig lehet? jövőhéten lesz 6 hónapos.:)
2013. okt. 8. 19:24
 4/11 anonim ***** válasza:
félve jegyzem meg az hoyg ugyanolyan lesz e nem azon mulik ugyanakkor ivartalanittattok e hanem a genetikán
2013. okt. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Nekem 5 hónapos kort mondott a doki.
2013. okt. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
úgyértem hogy ő is kisebb maradjon.:)
2013. okt. 8. 19:49
 7/11 zsuzsabazsa ***** válasza:
54%

Kan kutyák ivarérés előtti kasztrálásnál elveszti a kan jelleget, vagyis a kinézete szukás lesz. Kisebb lesz a feje és nagyobb a segge.

A szukát én ha már ivartalanítanám akkor ivarzás előtt a kant meg ha ivartalanítanám, /de nem teszem csak ha muszáj./ akkor ivarérés után, mikor már a kan jellege, formája kialakult.

2013. okt. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Én nem ajánlom az ivarérés előtti ivartalanítást. Akár tetszik ez sokaknak, akár nem, de kellenek azok a hormonok ahhoz, hogy rendesen kifejlődjön a kutya.
2013. okt. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Imola Ágnes ***** válasza:
21%
Ivarérés előtt...utánna is gyönyörűen kifejlődik a kan, nem egy páldát tudok erre... az, hogy mekkora lesz, leginkább genetika.
2013. okt. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Pont most olvastam utána, mert (remélem) előbb-utóbb engem is érint ez a téma.

Olvasd el, szerintem sok mindenre választ kapsz.

[link]

2013. okt. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!