Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi esélye van, hogy egy...

Mennyi esélye van, hogy egy kiscica és egy nagy kutya összeszokik?

Figyelt kérdés
Van egy foxink. Lakásban tartjuk, nagyon nyugodt, kenyérre kenhető. Vannak gyerekeink, ők is imádják mindent elvisel, még azt is, hogy a kicsi a hátára ül. Volt már tengeri malacunk azt ha kivettük, letettük elé, mellé, nem bántotta. Kíváncsi volt rá, de egy idő után otthagyta. A hörcsögöt sem bántotta amikor az meglépett és bóklászott mindenfelé. Mivel beköltözött egy egér hozzánk, na meg amúgy is szeretjük a macskákat is, szeretnénk egy kiscicát. Mivel a kutya nyugis természetű reménykedem, hogy megszokja az új jövevényt. Kint egyébkét egy igazi foxi, ugrál, rohangál megállíthatatlan és mindent kerget ami mozog, még a faágakat is. Mi a véleményetek esetleg van valakinek tapasztalata ebben? Kellő türelemmel elérhető, hogy ne legyen baj?
2013. okt. 9. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a hörcsögöt se bántotta, akkor szerintem a cicával se lesz gond.


Csak így mellékesen jegyzem meg: nem kellene hagyni, hogy a gyerek a kutya hátára üljön. Egy kistestű kutyáról beszélünk. Nem tudom miért kell mindent megengedni a gyereknek a kutyával szemben.. aztán meg csodálkoznak sokan, hogy megharapja a kutya a gyereket.

2013. okt. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pici gyerek és a kutya a kistestű kutyák felső határán van. 11 kilós csupa izom a gyerek meg még a 11 kilót sem éri el. Figyelünk rájuk. A nagyobbak természetesen már nem lovagolnak a hátán. A kicsi is csak egyszer-egyszer csüccsent rá. A kutya meg a legnagyobb nyugalommal feküdt tovább. Még csak soha rá sem morrant.
2013. okt. 9. 12:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Van egy most 10 éves nagytestű keverék szukám, utálja a macskákat, amikor anno volt, mindig kergette(hiába volt a tanítás..), az a macska meg nyafka volt, nem védte meg magát, csak menekült, kutya meg ragadozó üzemmódba be. Tavaly nyáron hoztunk egy kiscicát, miután a másik eltűnt valahova..na ez úgy kezdte, hogy kismacskaként rácson keresztül felpofozta a kutyát. Félméterre etetem őket, teljesen rendben vannak. A másiknál a 10 méter is kevésnek számított. Hidd el, olyat esett az állunk, hogy még most is szedegetjük a darabjait :)
2013. okt. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Mi most szoktattunk össze egy berni pásztort 2 kiscicával. Pár napig vigyáztunk, cica kézben, kutya szagol, aztán cica mászkál, kutya nézi, mi átfogjuk a nyakát, ha nagyon megindulna, közben simogatjuk és beszélünk hozzá. Látszott, hogy nem akarja őket bántani, lengette a farkát, de az izgalomtól egész testében remegett és attól féltünk, hogy a nagy örömtől valamelyik cicát feldönti, vagy a hirtelen mozdulatától a cicák megijednek és orron karmolják. Aztán napok múlva összeengedtük őket, közben folyamatosan beszéltünk nyugodt hangon a kutyához. Az egyikkel hamar összemelegedett, szagolgatta, pofozgatta, de nagyon finoman és a cica vevő volt rá. A másik sokáig fújt, ha a kutya közelebb ment hozzá, de most már megszokták egymást. A cica is megnyugodott.
2013. okt. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én most hoztam haza egy 3 hetes körüli kiscicát kb. 5 napja, van egy kistestű keverék kiskutyám aki a tengerimalacaimmal is jóban van. Úgy összebarátkozott a cicával, hogy már olyan mintha az anyja lenne. A kiscica a cicijét szopizza. Szerintem nálatok sem lesz gond. :)
2013. okt. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Megjött a cica. A kutyus izgatott, liheg rendesen. Körbeszagolgatta, körbenyalogatta. A cica nem fél tőle, kíváncsi. A cica mosdik az ölemben a kutyus ül mellettünk és liheg. Igaz amikor jött a cica a kutyut elvitte a párom egy hatalmasat játszani, hogy kissé ki is fáradjon (már amennyire egy foxit ki lehet fárasztani). Szóval egyelőre még csak nem is ugatta. Ha megyek a suliba a gyerekekért, majd a cicát elkülönítem.
2013. okt. 9. 13:22
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ma már biztos, hogy jól megférnek egymással. A kutyánk, felnőtt fiú foxi létére nagyon gyengéd a falka új tagjával. A maccs meg kihasználja, szívesen rágja a fülét, időről időre levadássza a lábait. A kutya meg hagyja, meg sem moccan, néha megnyalogatja. Jópofa, hogy az álló kutya hasa alatt lazán átsétál a cica. Külön tányérba kapják az ételt, de a cica gyakran átpofátlankodik a kutyához ő meg nem bánja. A vizes tálból már csak egy van, mert a cica nem használta a sajátját. A kutyus meg szépen iszik a cica mellett. Le a kalappal a kutyus előtt.
2013. okt. 23. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!