Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két szoba kutya összeszokik?...

Két szoba kutya összeszokik? Hogy sikerült összeszoktatni a régi és az új kutyusT?

Figyelt kérdés
Van egy 3éves kiskutyám és szeretnék neki most társat nem feltétlen kölyköt felnőtt kutya is lehet! Nem lesz féltékeny vagy szomorú hogy ezentúl nem csak körülötte forog a világ? Megfogják egymást szeretni?
2010. febr. 28. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt gond, bár apró civakodások szoktak lenni. Fontos, hogy te legyél a vezér, ők vezéri posztért nem civakodhatnak, de a rangsort el fogják maguk közt dönteni. Viszont ha a főnök te vagy, akkor ez nem lesz komoly. Én úgy csináltam, hogy mielőtt az új kutyát hazahoztam, párszor találkoztak egy mindkettő számára közömbös helyen, így már ismerősök voltak egymásnak, valamint az idegen hely miatt nem volt területvédésből fakadó vita. Otthon mindig egyenlőként kezelem őket, ha nagy néha mégis valamelyik pártját kell fogni, akkor az mindig az a kutya, aki feljebb van a rangsorban, még akkor is, ha emberi szemmel nézve a másikat kell védeni. Ez nagyon fontos! Elméletileg ha mindent így csinálsz, akkor nem lehet komolyabb gond közöttük, legfeljebb apróbb civakodások.
2010. febr. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Szabad tudni milyen fajták a kutyusaid?
2010. febr. 28. 15:40
 3/6 Akiteki ***** válasza:
100%

Kölyökkel könnyebb. Egy egészséges épeszű kutya nem bántja a kölyköt. Először megmutatod neki felügyelet mellett, aztán összeengedheted.

Ha felnőtt kutyát viszel haza, először mindenképpen idegen területen mutasd be őket egymással.

Ha már ott megismerték egymást, netalán játszani is kezdtek, akkor lehet együtt hazamenni.

2010. febr. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia, első vagyok. Az egyik kutyám egy 2 és fél éves szálkás tacsi-yorki keverék, ivartalanított szuka. Ő volt az első kutyám. A másik egy border collie szuka (egyelőre még ivaros, de már nem sokáig), 9 hetesen hoztam haza. :)
2010. febr. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elöször mindenképp semleges helyen kell találkozniuk!!

nem otthon, vagy ott ahol sétáltatni szoktad!!

ez nagyon fontos, és Jan Fennel könyvében olvastam:)

2010. márc. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. márc. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!