Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám kicsit felizmosí...

Hogyan tudnám kicsit felizmosítani?

Figyelt kérdés
Van egy amstaff kan kiskutyám, most múlt el 5 hónapos. Eddig nagyon szépen fejlődik és a feje is elég formás. Az elmúlt 1 hónapban sokat nőtt, de inkább csak megnyúlt, és némi izom jó lenne rá. Hogyan tudom fejleszteni az izomzatát, hogy egy masszív kiállású kutya legyen majd belőle?

2013. okt. 9. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Izomzatot majd a növekedés befejezése után lehet fejleszteni.
2013. okt. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7%
napi 5-10 perces váltott labdás rövidtávú sprintek. nem terhelik meg a kiskutyát, és szépen beizmosodik tőle.
2013. okt. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
24%
Ha kivered neki
2013. okt. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17%

Mekkora poéngyár vagy #3... -.-


Én a pitemet futtattam biciklivel. A másik, hogy van nálunk itt egy nagy terület, ahol van út, és ott kocsi mellett futtattam. A harmadik módszerem, az aportozás volt. Utóbbit ökölnyi méretű labdával kezd, és először csak 1-2m-re dobd neki, és pár naponta mehet messzebbre is. Ha egész jó benne, visszahozza és neked adja, akkor később csinálhatod nagyobb ágakkal akár. Én pl. a Tiszába dobálom neki a botot, így úszik is közben.

2013. okt. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Izmot építeni inkább 1 éves kor után ajánlatos, addig csak megterheled az ízületeit és csontjait, no meg most a növekedéshez és fejlődéshez kell az energia. Később kezdd el az izomzatát építeni: súlyhúzás (kezdetben télen szánkó, arra kis súly, majd egyre több, autógumi, stb.), ugyancsak később, mikor már kifejlődött vidd sokat túrázni, menjen sokat emelkedőn, dombon, hegyen (persze mértékletesen kell hozzászoktatni), illetve ússzon sokat. Az úszás azért is nagyon jó, mert nem terheli meg az ízületeit.


Nekem ezeket tenyésztő javasolta izomépítés, szélesedés gyanánt, igaz, rottinál :)

2013. okt. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

Nehogy elkezdd futtatni. Most a növésnek van itt az ideje. Elég neki a napi séta, játék. Nagyon maximum úsztathatod. Még fejlődésben van, nem kellene megterhelni az ízületeit. 1-1,5 éves kora után lehet majd izmosítani. Veszel neki egy húzóhámot és húzhatja az autógumit.

Addig is olvass utána a témának és építsd fel a programját, hogy szép fokozatosan kapja majd a terhelést.

2013. okt. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%
nah swarci se volt 100kiló izom 5évesen :D ne kapkodj el semmit majd szépen lassan megnő, nekem a kutyák 1éves 16hónapos koruk után kb 20kiló izmot szedtek magukra kb :D
2013. okt. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elvileg a kutyáknak is van ilyen por vagy mi
2015. febr. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!