Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez tényleg probléma kiskutyánál?

Ez tényleg probléma kiskutyánál?

Figyelt kérdés
4 hónapos jack russelem kb. 2 hónapja néha "herkentyűzi" a plüss játékát (a lábunkat stb. soha). Egy kutyákkal foglalkozó nő azt mondta,ez óriási probléma,de nem adott magyarázatot. Most nem tudom eldönteni,h csak jart-e a szája,vagy én vok tudatlan...
2013. okt. 10. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
tehát egy két hónapos kutya dugja a plüsseit és szerinted ez normális ? :D
2013. okt. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azért baj, mert ez a dominancia jele, tehát magát tekinti vezérnek.

Ezt én is kamunak gondoltam mivel az én kutyám is csinálja pedig alapvetően megalázkodó fajta, de nem telt sok időbe míg rájöttem, hogy óriásit tévedek.

Előre megmondom nem olyan egyszerű leszoktatni róla.

2013. okt. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
egy két hónapos kutya még nem tör falkavezérségre :D egyszerűen annyi energiája van hogy nem tud mit kezdeni vele és emellé még valószínű elég domináns is lesz. Foglalkozz többet a kutyával, esetleg fáraszd le agyilag is.
2013. okt. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Látom másodjára sem sikerült értelmezned a szöveget. 4 hónapos kutyáról van szó. Csak a probléma az ami 2 hónapos.
2013. okt. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Unalomból, stresszes helyzet alatt, játékból is csinálhatja.
2013. okt. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Elég gyakran viszem sétálni, és játszom vele, egész nap vele vagyok konkrétan, tehát a foglalkozással, kifárasztással nincs gond. De tényleg 2 hónaposan kezdte. Még maximum csak gyakorol, de azzal nem értem mi a probléma. Amúgy rajtam sem, és másokon sem dominál.
2013. okt. 10. 15:59
 7/9 anonim ***** válasza:
2honaposan is fenn alt a problema...
2013. okt. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon pörgős fajta,nehéz lefárasztani és dominanciára is hajlamosabb,mivel elég makacs és önfejű,hamar átveszi az irãnyítást a család felett,szóval érdemes nagyon odafigyelni az ilyen akcióira.Ha dugja a plüsst,azaz párzó mozdulatot végez rajta a jelenlétetekben,az már domináns megnyilvánulás a részéről.Úgy szólj rá,hogy eszébe ne jusson folytatni,a plüsst meg tedd el.
2013. okt. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem szoktam engedni neki, azaz leállítom. Köszi mindenkinek a választ!
2013. okt. 10. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!