Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Hortobágyi Sinka, miért...

A Hortobágyi Sinka, miért nincs a MEOE honlapján?

Figyelt kérdés
Egy most fültett kérdésnél hallottam elősször a fajtáról. DE megnéztem és a MEOE-nél nincs fönt, alig találtam róla valamit. Ez miért van, nem elfogadott fajta, vagy mi?

2013. okt. 10. 18:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
40%
Szerencsére a sinkát tenyésztőket finoman szólva nem érdekli, hogy a gyakoriagyvérzésekként emlegetett oldalon milyen jelentős történések vannak. :-)
2013. okt. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
55%
De minősítem akkor is ha neked nem tetszik. Az a baj, hogy biztatod itt a tudatlan kezdő kutyásokat, hogy szaporítótól vásároljanak. Ezzel mondjuk te minősíted magadat, bár a százalékod jól mutatja mennyit érnek a hozzászólásaid.
2013. okt. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
20%
Ahol ilyen emberek értékelnek, még szégyen is, hogy ilyen sok a százalékom.
2013. okt. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
18%

Sebaj, mindjárt utolérsz! :-))


Az nem baj, ha a tudatlan, kezdő kérdezőket ti tájékoztatjátok félre?

2013. okt. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
40%

Te tényleg azt gondolod, az egy ember értékmérője, hogy itt milyen a százaléka?

Na, ennél körültekintőbben be sem mutatkozhattál volna.

2013. okt. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem a törzskönyv és a szőrminőség miatt lesz bármely fajtából, amely valamilyen munkára lett tenyésztve eredetileg, kedvenc kategória. Általában ma már igen kevés fajta élne meg, ha a valódi képességeire tenyésztenék.

A sinka is, ha már megjelenne kiállításon, igen hamar családi kutyává avanzsálna. Ott pedig nagyon hamar elsikkadna a munkaképessége.

2013. okt. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
82%
Látom, hogy annyira buta vagy, hogy nem fogod fel a tetteid súlyát, így kénytelen vagyok megbocsátani, de azért a jövőben se fogom rád hagyni a hülyeségeidet. Ha buta vagy, akkor legalább maradnál csöndben.
2013. okt. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
26%
Sinkát, mivel nem fajta tenyészteni nem is igazán lehet, csak szaporítani. A mai kutyás nyelv mondja szaporítónak azt az embert aki "fajtatiszta" kiskutyákat ad el. Attól hogy egy kutya nem tk.-s attól még lehet fajtatiszta, csak az FCI és a magukat nagy kutyásnak gondoló emberek lenézik a tk. nélküli kutyákat. Ezért alakult ki a szaporítás, mint lenéző "munka", valakinek nem telik kennelre és tk.-s kutyára. És mivel a sinka nem lehet tk.-s, ezért akárhogy lehet egymást közt keresztezni a különböző küllemű kutyákat. Ezért nem lesznek ideggyengék mert tulajdonképpen egy változatról egy "keverék" kutyáról van szó.
2013. okt. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
37%

Onnantól aztán csak lakásban lehetne tartani, mert kicsi, és közel van a fagyos talajhoz. :-)

Tényleg a legjobb neki, amíg el nem ismert fajta.

2013. okt. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
48%
Több olyan fajta is van, amelyiket nem ismeri el az FCI, mégis önálló kutyafajták. Egy kutya nem attól lesz fajtatiszta, hogy van TK-ja, főleg kis hazánkban, ahol szép számmal mennek a csalások a származási lapokkal.
2013. okt. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!