Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Esőben nem hajlandó még csak...

Esőben nem hajlandó még csak az orrát sem kidugni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Barátnőm elköltözött külföldre, én pedig örökbe fogadtam a kutyáját. A barátnőm és én is lakásban lakunk, szóval a kutyó szobatiszta, nagyon jól kijövünk, szót fogad nekem, és megszerettük már nagyon egymást, viszont van egy nagy problémám... Ha esik az eső nem hajlandó kimenni. Megáll a lépcsőház ajtóban remegni kezd és bárhogy próbálom kicsalogatni, egyszerűen nem jön. Ilyenkor fogja és odavégzi a dolgát a lépcsőház ajtóba, majd húz felfelé, hogy oké, kész van, mehetünk haza. Próbáltam rá kabátot adni, de úgy sem jön ki. A barátnőm azt mondta, hogy nála nem csinált ilyet, de szerintem ezt direkt nem mondta nekem el... Hogyan csaljam őt ki? Ha nincs eső semmi gond nincs, minta kutyaként viselkedik.

2013. okt. 11. 14:33
 1/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Pórázon vidd és ne hagyd lefagyni. Határozottan szólj rá és ránts rajta egy rövidet előre-felfele, aztán lazítsd. Ha nem megy a kutya, újra és újra addig, amíg el nem indul.

Irányítani próbál Téged :D

Otthon is mindig Te mondd meg, hogy mit csinálhat és mit nem, légy következetes és ellentmondást nem tűrő vezetője!

2013. okt. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Mindig pórázzal viszem őt, de mint írtam, nem hajlandó jönni. Megmakacsolja magát és sehova. Falatka nem érdekli ilyenkor. Ha kihúzom őt az esőre akkor pedig vinnyog és lefekszik. Azon gondolkoztam, hogy esetleg felveszem és elcipelem valameddig, az jó megoldás lehet?
2013. okt. 11. 15:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos ha a kutyában feszültség van, nem hajlandó a dolgát elvégezni. Így valószínűleg mikor te feladod és megfordulsz, ott végzi el a dolgát ahol nem szeretnéd. Ezért javaslom, hogy olyankor gyakorold vele az esőhöz szoktatást, mikor egyébként nem kell vécéznie. De ez csak egy apró tipp. ;)
2013. okt. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehetségesnek tartom, hogy valamikor megijedt égdörgéstől, vagy ilyesmitől, és ez a félelem megmaradt benne ha esik az eső. A mi kutyánk is mindig aput követi a lakásban, ha dörög az ég, annyira fél.
2013. okt. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Vidd ki mikor még csak beborul az ég(lóg az eső lába). Mit csinál olyankor,ha útközben ered el az eső?Az ősz,pont alkalmas erre a tréningre.
2013. okt. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet azért nem szeret kimenni esőben, mert te sem szeretsz :) Ezt a kutya nagyon jól megérzi, így ő is utálni fog esőben kimozdulni. Ez kb. olyan, mintha valakit rá szeretnél venni pl. egy utazásra, de tök unottan magyarázod neki hogy milyen helyre vinnéd... stb.
2013. okt. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el a közvetlenül utánad következő "szaglászós" kérdésre a válaszokat. Ugyanaz van itt is. Olyan döntéseket hoz a kutya, mit neked kéne. Ennyi a lényeg.

(Egyébként sehogy nem kell kicsalni, magától értetődőnek kell tekinteni, hogy akkor és oda követ, amikor és ahova akarod)

2013. okt. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
...ja, és a cipelés hülyeség, neki kell menni. Egy jó oktató 3 perc alatt megtanít egy helyes pórázkezelésre, amivel ez pillanatok alatt orvosolható.
2013. okt. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenki válaszát, sok hasznos tippet kaptam!
2013. okt. 14. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!