Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tanácsos a kutya bilétára...

Mit tanácsos a kutya bilétára írni?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam, hogy a nevét ne, mert könnyebben ellophatják, elhívják. Címet se, mert leolvashatják majd kilophatják a kertből. A nevét amúgy is hallhatják, mikor sétálunk, szóval azt nem értem. Meg hát elég feltűnő, ha valaki odahivja a kutyámat és olvasgatja a bilétát. Ti mit írnátok rá és miért?

2013. okt. 12. 02:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Telefonszámot szoktak, de mivel chip van a kutyában, ezért aki akarja vissza fogja adni.


Vagy egy e-mail címet.

2013. okt. 12. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Cím, telefonszám, e-mail, tulaj neve. A kutya nevét nem. Nem kell boldog-boldogtalan azzal szórakozzon, hogy hívogatni próbálja. Olyan kutyát akit ki lehet lopni a kertből, ne hagyj egyedül kint. Az enyémet speciel nem lehet. Nem hiszem, hogy sokra menne egy barátságtalan, nem divatos magyar fajtával.

De amúgy én nem szeretem a bilétát. Csak zavar, zörög, olyan is volt, hogy egy másik kutya lerágta róla. Ha valaki nem akarja visszaadni a kutyát, akkor sem fogja ha van rajta biléta, ha pedig igen, akkor arra sokkal jobb a chip, mert a nyakörv és ami rajta van elég könnyen elveszhet.

2013. okt. 12. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Múltkor az utcán találtam egy kutyát. Éjszaka volt, a kutya nyakán eltépett szíj, gondolom ki volt kötve, de elrágta. Látszott rajta, hogy jól tartották, de perpill tiszta sáros/retkes volt. Bilétája nem volt. Odajött hozzám, de nem tudtam vele mit kezdeni: nem vihettem haza hozzánk reggelig, anyám ki is vágott volna kutyástul, plusz se taxis, se éjszakai busz sofőrje nem engedett volna fel/beszállni egy póráz nélküli, sáros kutyával... ha lett volna egy rohadt telefonszám a nyakában, felhívtam volna és ott megvárom, míg érte jönnek, de így -sajnos- nem tudtam segíteni. Maicímmel se sokra mentem volna éjjel, de ha messze lakik, akkor még a gazda címével se. Írd oda a telefonszámodat, mert nem biztos, hogy a megtalálónak módjában áll egy állatorvosig eljuttatni a talált kutyát, de egy mobiltelefon mindenkinél van.
2013. okt. 12. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Az én kutyáim bilétáin rajta van a nevük, címük és az én telefonszámom. Ezek az "el ne lopják" indokok nagyon erőltetettek. Nem fogják könnyebben ellopni attól, hogy tudják a nevét és a címét. Egyébként is bárkinek megmondom a nevét, ha kérdezi. A nyakörv a bilétával pedig kizárólag séta közben van rajtuk, itthon nincs rajtuk semmi. Csak akkor van rajtuk éjjel-nappal, ha nyaralni vagyunk. Ja, és még soha senki nem vette a kezébe a biétát az utcán, hogy leolvassa róla az adatokat. Ha valami érdekli az embereket, akkor kérdeznek.
2013. okt. 12. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
a kutya nevét, és egy telefonszámos elérhetőséget. Ez olyan butaság, hogy a nevét ne, mert ellopják. Hát a nevét a bilétáról már eleve csak ugy tudja leolvasni, ha közvetlen mellette van a kutya:)))
2013. okt. 12. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Salx Narval ***** válasza:
Ha ellopják a kutyát, tök mindegy, hogy a nevén szólítják vagy nem, talán még jobb is így a kutyának az idegenek között. Azt hiszem minél több adatot rajta van, annál könnyebben visszakerül a becsületes eberektől,így talán még a nyerészkedők egy része is vissza adja jutalomért cserébe. Én azt hiszem a kutya nevét és a telefonszámomat írnám rá, esetleg a címet is ha ráfér.:D
2013. okt. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Amelyik kutya elmegy a nevére, az akkor is elmenne, ha kedvesen beszéĺnének hozzá. Nekem kutya neve és én telefonszámom van rajta.
2013. okt. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem csak egy telefonszámot. Az enyémre az van írva: "Kérlek, hívd fel a gazdim!" és a telefonszámom. Mármint a kutyáméra :D De szinte sosincs rajta az a nyakörv, amin van, szóval csak van, hogy legyen :D
2013. okt. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8as vagyok.


Azért oké, hogy van chip a kutyában, de annyiból jó a biléta, hogy akkor valaki csak megnézni rajta, hogy ki az, mi az, kié, stb., viszont ha nincs rajta semmi, még nyakörv sem, nem valószínű, hogy bárki elviszi orvoshoz, hogy megnézzék, van-e benne chip.

2013. okt. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Telszám,de jó nagy számokkal.Fél órája találtam egy kutyát,a gazda őt perc múlva jött.Ha nincs a nyakában semmi,meg sem próbálom,mert nem mindig tudom hazavinni,vagy éppen chipet nézetni stb.
2013. okt. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!