Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Szökős kutyák...

Mit tegyek? Szökős kutyák (többi lent)

Figyelt kérdés
Van két kan kutyám: egy foxi és egy labrador keverék. Ők állandóan elszöknek, és nem tudok velük mit csinálni! Ahol kimennek már többször is megcsináltam, és folyton új helyet találnak. Ha szólók nekik akkor meg sem hallják!

2013. okt. 12. 16:15
 1/9 sippara ***** válasza:
Mennyit mozognak, mennyit sétálnak, mennyit foglalkozol velük napi szinten?
2013. okt. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Első körben egy rendes kutyabiztos kerítés kell ,vagy ha az drága, akkor lánc vagy kenel. Se jogilag se a kutya szempontjából nem megengedhető a szökés!

Második körben le kell mozgatni őket naponta kint ,és meg kell tanítani nekik az alap dolgokat pl ,behívás és a "nemszabad" fogalma.

2013. okt. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A behívást tudják, sétáltatok is őket, de ha a pórázt elengedem akkor már futnak és nem tudok velük mit csinálni, szökés biztos kerítés nagyon drága lenne!
2013. okt. 12. 16:31
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor nem nagyon van tekintélyed.Én alapból úgy tanítottam meg a kutyáimnak a pórázról elengedést,hogy amikor elengedem őket ne rohanjanak el hanem csak előttem menjenek majd ha elő veszem a labdát vagy kiadom azt,hogy menjetek akkor mehetnek messzebb.


Nevelni kéne őket akár egyesével,de foglalkozni kell velük.

2013. okt. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Keményíts be!!!Hisz te vagy a falkavezér!!
2013. okt. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Annyira nem drága ha nem vagy lusta dolgozni vele.

Veszel ilyen térhálót, azt lekened rozsdamaróval meg a társaival, drót + tyúkháló.

Majd a odaerősíted úgy a kerítés aljához hogy akár a földbe is lemenjen egy 10 centi mélyen, bár ez kutyától függ.

Nagy kutya remélhetőleg mondjuk a labrador már akkor sem fog vele szórakozni ha csak a földig ér le, míg a kicsiknek ha esetleg átférnének a négyzeten, akkor vagy a legkisebbet megvenni vagy még rárakni egy tyúkhálót.

Ezeket dróttal odakötözni a kerítéshez.

1 délután alatt meglehet csinálni.

Egy tüzépes oldalon 4000ft/nm2 15x15 lyukakkal.

Na most ha ezen átfér a kicsi, akkor arra még rálehet dobni egy tyúkhálót ami nem egy nagy tétel.


Egyébként azért szöknek mert nincs lemozgatva, és valszeg téged sem tisztelnek annyira.

2013. okt. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Eleinte csak az egyik kutyát vidd sétálni és utána a másikat, tapasztalat.

Kevésbé engedelmes kutyák hajlandóak "elhúzni" a másikat, de egyedül kisangyalok.

2013. okt. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nevelés...nevelés....nevelés. Ez a kulcs. Tanits meg őket, hogy maradjanak bent, válj falkavezérré. ha nem hallgatnak rád, akkor ők a főnökök, tehát érd el, hogy igenis érdekelje őket, mit mondasz nekik. Ezután kezes bárányok lesznek.

De az is lehet, hogy van a környéken egy kései tüzelésű leányzó. ^^

Apropó: A földbe süllyesztett drót nem fog visszatartani egy foxit, ha nagyon ki akar menni. Tapasztalat. Ez egy ásógép, de a keritést is ügyesen bontja.

2013. okt. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Fannybaba8 ***** válasza:
Szerintem nincs szökős kutya csak unatkozó kutya. Azaz nem elég nekik az amit kapnak. Le kell őket mint fizikailag mint szellemileg fárasztani. Az én kutyám 1x tette meg velem mert aznap nem volt gyakorlás meg séta és hát megkaptam a magamét és a kutya úgymond büntetett. Szeret ő csak unatkozik. Menj velük sokat sétálni és gyakorolj velük bármit amit csak tudsz és játsz velük...Hidd el egy idő után észre fogod venni hogy nem akarnak már mendegélni.
2013. okt. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!