Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha meg ijedt a kutyám?

Mit tegyek ha meg ijedt a kutyám?

Figyelt kérdés
Van 1 kisméretű kutyám kavalier fajta. Szóval az lenne kérdésem mit tegyek ha meg ijedt egy villámtól? késő este becsapott a villám valahová a ház mellé és nagyon meg ijedt. Azóta nagyon furcsán viselkedik nyüszít és vissza húzódó. Valószínűleg meg is ütötte magát szegény mert félelmébe be ugrott az ablakon és le esett. Kérem aki tud segítsen.

2013. okt. 12. 19:23
 1/10 FIVESTAR ***** válasza:

nyugtasd meg :DD

de amugy komolyan..:D ööö...pár napig ha ne légy rá mérges, ne szól rá eréjesen, még akkor sem ha rosszalkodik

legyél vele sokat. nállunk is ez volt mikor a kutyus megijedt a tüzi játéktól, már semmi baja 2-3 nap és elmúlt

2013. okt. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nyugtass meg, hogy nem kint tartjátok.
2013. okt. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ne csinálj semmit,ami a normálistól eltér.Egy kutya nem érti a megnyugtatást.Ha pozitívan jutalmazod,ha rosszat tesz,akkor csak erősíted ezt benne.Ha fél,remeg és te simogatod,akkor ezzel azt éred el,hogy a kutya azt hiszi,jól csinálja,ha fél.


Éljétek úgy az életetek mint ez előtt,ha vmitől megijed,akkor ne kezdd el babusgatni.Legyél mindig határozott és következetes.A kutya érdekében.

2013. okt. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor ezek szerint semmi gond nem lesz?
2013. okt. 12. 21:00
 5/10 A kérdező kommentje:
De kint tartjuk, bár most be lett engedve pincébe ott jó helye van. Mér az gond lehet?
2013. okt. 12. 21:04
 6/10 anonim válasza:

Hülyeségnek tartom, hogy nem kéne megnyugtatnod. Neki éppen olyan lelke van, mint egy gyereknek. Ha fél, igenis éreznie kell, hogy biztonságot nyújtasz neki, és számíthat rád.


Szerintem pedig CSAK kint tartani télen-nyáron éppolyan lelketlenség, mint CSAK bent. Az arany középút, ha szabadon közlekedhet, és téli éjjeleken bent alhat.


Én legalábbis így éltem a kutyámmal, és élnék újra, még ha ez együtt is jár néha kellemetlenségekkel.

2013. okt. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A kutya nem a babusgatásból érzi,hogy számíthat rád.

Hanem abból,hogy falkavezér vagy,és leveszed az ő válláról a felelősséget a falka irányába (család).

Ha ez sikerül,akkor a kutya nyugodt,boldog és harmonikus életét él.


A kutya nem gyerek.És egy ilyen kutyát nem lehet csak kint tartani,egyáltalán nem megfelelő neki.

2013. okt. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szerintem az lelketlenség hogy ha egy kutyát láncra verve tartanak vagy bezárva kis helyre, nem az hogy kint van friss levegőn.
2013. okt. 12. 22:34
 9/10 sippara ***** válasza:
Te hallod, menjél már ki egy kardigánban meg egy cicanadrágban erre a finom "friss levegőre" két-három hétre. A cavalier öleb, társasági kutya, NEM kertitörpe, utóbbi életformára sem a szociális igényei, sem a szőrzete nem teszik megfelelővé - fordítok: télen-nyáron éjjel-nappal kint egy ckc spániel szenved, szar neki. Értem én, hogy van, aki láncon tartja, meg nem eteti, de ugyanezen logika alapján, ha én betörök hozzátok, és elviszek minden mozdíthatót, az is tök oké, mert van, aki embert is öl, jól gondolom?
2013. okt. 13. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ha nagyok hidegvan vagy esik akkor beszokjuk engedni, és nincs ojan nap hogy teljesen egyedül lenne mert gyakran van vele valaki.
2013. okt. 13. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!