Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 hónapos német juhászkutyámat...

9 hónapos német juhászkutyámat lenyomom a földre. Szabad ezt?

Figyelt kérdés
tehát ha nagyon durván akar játszani fel van pörögve ( szerintem olyankor dominál) megfogom és lenyomom a földre közben a nyakát enyhén nyomom a földre hogy megadó állapotban legyen majd felállok a kutya nem mozdul csak ha szolok neki hogy felkelhet. de ez után teljesen visszanyugszik. csinálhatom továbbra is vagy inkább ne ? Köszönöm a válaszokat! ja még annyi hogy van vele foglalkozva bőven napi 2 szer min 2 km séta , labdázás, birkozás , tanítás.
2013. okt. 12. 21:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Én is le szoktam fektetni a kutyát ha túlpörög, és mint egy idióta ismételgetem hogy "nyugi" ilyenkor egy idő után lenyugszik, eddig bevált. :) Bár nyilván jobb lenne ha egy "leül" utasításra leállna, de a miénk csak 4 hónapos, így ez nem mindig hat rá. :)
2013. okt. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azt tanácsolnám,ne erővel nyomd le.Csak szimpla érintéssel utána ne is érj hozzá,ha már az oldalán fekszik.


Sőt,a földre dönteni sem minden esetben kell,ha már veszi a lapot,akkor elég megérteni bizonyos pontokon,hogy megértse,hogy nyugi van.

2013. okt. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 sippara ***** válasza:
45%
Az van, hogy ez a lenyomkodás marha jó módszer, de rohadtul nem arra való, hogy ilyen piti hülyeségekre használd, mert egyrészt nagyon rövid idő múlva a kutya hátrapördüléssel fog megúszni minden büntetést (gazdinak meg hízik a mája, hogy "mennyire tudja, ki a főnök"), másrészt az egész nagyjából azzal egyenértékű, mintha a két éves gyereked inkább játszani akarna evés helyett, erre te olyat lekevernél neki, hogy a fal adja a másikat. Jó dolog módszereket tanulni, csak mielőtt össze-vissza "nyomkodjuk a gombokat" a kutyán, illene megtanulni, hogy úgy általában egymás között hogyan működnek.
2013. okt. 13. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Előző válaszolóval értek egyet.

Ha játszol vele, ne úgy tedd, hogy legyen módja bedurvulni.

Ha szabadon van és bepörög akkor ez van.

Ha meg séta közben, akkor megállsz vele nyugiban.

Nem egy nagy dolog ez, kiskutyák szeretnek játszani, pörögni, sok az energiájuk.


Nekem ez jut eszembe erről:

Mondjuk, megkínálna valaki egy nagy csokitorta szelettel, te meg ki vagy éhezve az édességre, örvendezve, kissé mohón, gyanútlanul nekilátsz, erre valaki belenyomná a fejed. :D

2013. okt. 13. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Te pedig értetlenül néznéd, hogy ez most miért volt, míg az illető, aki megkínált, számodra érthetetlen nyelven műsorozna valamit. Úgy tanulja meg a kutya hogy ne játszon durván, ha te is finoman játszol vele (finoman, nem langyin :D), ha mégis eldurvul a helyzet, akkor pedig abbahagyod a játékot.

Azzal, hogy lenyomod, kb egy dolgot tanul meg: hogy le lesz nyomva. :D (ebben az esetben)


Még azt is el tudom képzelni, hogy pont ettől a lenyomkodástól játszik egyre durvábban.

Ha neked sokszor belenyomnák a fejed a csokitortába, de ugyanúgy szeretnéd, egy idő után nem párosulna némi félelemmel, esetleg agresszióval a tevékenység? :)

2013. okt. 13. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szóval, én úgy akarnám "megenni" azt a csokitortát, hogy az a másik illető, akinek nem tetszik, ahogy én eszem, ne tudjon elbánni velem - avagy a kutyád úgy, hogy ne tudd lenyomni. Remélem értegethető volt. :D
2013. okt. 13. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Először is ezen akadt meg a szemem:


"ha szolok neki hogy felkelhet. de ez után teljesen visszanyugszik."


Ha tényleg ez a sorrend, az elég rossz, jobb lenne fordítva, ugyanis ennek ez a lényege, csak akkor kelhet fel, ha teljesen lenyugodott.


Ezen kívül egyet értek az előzőkkel, a játék csak játék, ilyen nagy testű fajtáknál gyakori, hogy nem finomkodnak, egymásközt is durván játszanak.

Egy túlhevült, túl dinamikus, akár kicsit domináns játékot viszont mindenféle fizikai kontaktus, sőt, még hangok nélkül is le kell tudni állítani.

Egyszerű testbeszéddel, felállsz, fölé tornyosulsz szigorúan, akár egy kézjellel is kifejezheted, hogy vegyen visszább.

Szerintem sem éri meg ilyen dolgokra egyből a legerőteljesebb módszert használni.


Ha le is fekteted, akkor se nyomjad.

Inkább várd meg, hogy magától lefeküdjön, inkább csak a szőréhez érj hozzá éppen hogy, hogy az oldalára hemperedjen.

Aztán csak ülj le mellé, legyél nyugodt, hogy átérezze a nyugalmat!


Tehát ne büntetésnek, vagy túlzó dominanciának vegye, hanem annak, hogy ne csak a gladiátor harcot társítsa hozzád, hanem a behódolást, és a nyugalmat is.

2013. okt. 13. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
egyszerűbb lenne, ha ilyenkor csak simán lefektetnéd.
2013. okt. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Felesleges ilyen semmiségre elpazarolni ezt a jó kis dominancia gyakorlatot!!!

Ha durván játszik, sikíts, kiálts fel, mint ahogy fájdalmadban tennéd és hagyd ott a kutyát egyedül pár percre. Ha lehiggadt, ismét kezdj vele játszani.

Így megtanulja, hogy meddig mehet el birkózás és vadulás közben

2013. okt. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
sikítás , kiáltás nem a gyengeség jele nem a gyengeséget fogja a kutya látni bennem? én hallottam olyat hogy kis gyerek felkiáltott és kihozta a kutyából ezáltal az agressziót. és megtörtént a szomorú eset :(
2013. okt. 13. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!