Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyolc hónapos német juhász és...

Nyolc hónapos német juhász és valamilyen keverék kutyánk kikészíti az egész családot, nem bírunk vele, mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Az állatorvos szerint talán német juhász roti keverék lehet, minden esetre nagyobb testű, mint egy átlagos német juhász. Túl azon, hogy mindent szét szed, szaggat, nem lehet vezetni, megy mint a traktor, eke elé lehetne kötni, és állandóan össze ugrál és semmiről nem tudjuk leszoktatni. Kertes házban lakunk, tud futni, van területe is. Hat hetes kora óta van nálunk, azóta próbálkozunk az egy helyre piszkolástól kezdve mindennel, de kudarc az egész. Ha valakinek van ötlete, megköszönjük.
2013. okt. 9. 20:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A kert közel sem arra való, hogy a kutya ott lemozogja magát. Tudod, foglalkozni kellene a kutyával, és akkor nem lennének vele problémák. Nem beszélve arról, hogy kamasz is, most lenne a legnagyobb szüksége a sok foglalkoztatásra, törődésre, stb.


Szerintem keressetek neki új gazdát.

2013. okt. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Láttál te már egy helyben kocogó kutyát, vagy a kertben körbe körbe futót? Én sem.

Élhetne akár szabadon is az sem lenne egyenlő avval ha a gazdájával elmenne sétára.

Amíg nem mozgatjátok le, nem fog javulni a helyzet.

2013. okt. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Ha fél éve nem bírtok a kutyával, ergó kölyökkora óta nem tudjátok nevelni, akkor vagy kutyaiskola/házhoz járó kiképző, vagy új gazda a megoldás...
2013. okt. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 sippara ***** válasza:
100%

"mindent szét szed, szaggat"


Miért, mit kéne csinálnia? Nem fárasztjátok, nem mozgatjátok, nem tanítottátok meg, hogy nem rághat, nem csináltok vele semmit, hát ő elfoglalja magát.


"nem lehet vezetni, megy mint a traktor, eke elé lehetne kötni"


Tanítottátok bármire? Sétálni? Pórázon közlekedni? Vagy csak rákötöttetek egy madzagot és tátjátok a szátokat, hogy rángatja?


"állandóan össze ugrál"


Megint csak MIT tettetek ti, hogy ez megváltozzon?


"semmiről nem tudjuk leszoktatni"


Ez az ő hibája?


"Kertes házban lakunk, tud futni, van területe is."


Te naponta hányszor aerobikozol a nappaliban?


"Hat hetes kora óta van nálunk"


Elég baj, azon felül, hogy illegális is - nyolc hetes koráig az anyjával kellett volna maradnia.


"Ha valakinek van ötlete, megköszönjük."


Van ötletünk, persze. Kutyaiskolába kell menni (nem a kutyának, NEKTEK, ő tökéletesen működik), IDŐT, PÉNZT, ENERGIÁT kell szánni a kutyára, ki kell elégíteni az ő IGÉNYEIT (mert vannak neki olyanok), és AZTÁN lehet tőle bármit is elvárni.

2013. okt. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem minden problémára megoldás volt a törődés és fárasztás. Ha sétálni nem tudom elvinni valami miatt akkor rongyot rángatunk vagy labdázunk.

De elenyésző az ilyen alkalom, hisz naponta viszem minimum 1 órás sétákra és mi is kertesházban lakunk.

Én bevallom, hogy nem értek a kutyákhoz, hisz kb 2 hónapja van kutyám, kutyasuliba pedig csak tavasszal tudunk leghamarabb menni, de addigis megteszem ami tőlem telik, mert én társnak tekintem a kutyát, nem pedig kerti dísznek.

Eddigi tapasztalataim alapján valóban csak akkor volt vele probléma mikor unatkozott.

2013. okt. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Imola Ágnes ***** válasza:
Kutyasuli, vagy más gazda...egy németjuhász-roti keveréknek nagyon fontos a megfelelő környezet (ahogy minden más kutyának is).
2013. okt. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Szilvi & Argos ***** válasza:
Nekem is roti-nj keverékem van, hihetetlenül kiegyensúlyozott és nyugodt kutya. Itthon csak alszik/házat őriz. Ez annak IS köszönhető, hogy a kert ellenére reggel-este sétál, 99%-ban póráz nélkül: gyakorol, fut, labdázik, frisbeezik, úszik, bandázik kutyákkal, tanul, forgalmas helyeken közlekedik. Ha 2-3 napig minimális a séta (ilyen évente talán 1-2-szer van), akkor már jön-megy... A kezdetekben, 9 hónapos korában (ekkor került hozzám) volt egy-két húzása a kertben, de semmi komoly.
2013. okt. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Tisztelt válaszolók! Köszönöm a segítséget, talán bővebben kellene kifejtenem a tényeket és talán megértené az is, aki a problémámat iróniával kívánja kommentálni. Köszönöm neki is, sokat segített. A tény, hogy kutyák környezetében nőttünk fel, mindig volt kutyánk és emellett egy 13 éves fajtiszta pulink is van. Egyetlen kutyánkkal sem volt probléma, a puli is volt kölyök, ( őt 10 hetesen vásároltuk) de megtudtuk nevelni, Ő türelmes szófogadó kutya. Ezt a kutyusunkat rokontól kaptuk. Minden reggel és este kivisszük sétálni pici kora óta, tehát a póráz számára nem idegen. A gyermekem futni is szokott vele. Kereszteződésben megtudom állítani, áll, ül, indul szavakra gyönyörűen reagál, de mellettünk nem megy. Az ételt ülve várja, addig nem nyúl hozzá, amíg nem mondjuk, hogy "tied". Az állatorvos, kutyaboltos javaslatára megkapott minden játékot, egy már általa tönkre tett pulóver, cipő is tulajdona lett. Pici kora óta nem engedtük, hogy össze ugráljon és próbáltam jutalmazással is, kollégák is segítettek ötletekkel, de egyik sem vált be. Nálunk nincs kutya iskola, de nekünk volt újfundlandi kutyánk, nagyon okos "intelligens volt" amíg egy daganat nem pusztította el. A puli szintén az, mindkettő nagyon könnyen volt nevelhető, és bevallom nem azért kértem tanácsot, hogy kiokosítsanak rosszindulatú emberek, hanem tényleges segítséget reméltem. Valószínűleg egy szakemberrel fogom felvenni a kapcsolatot, mert nagyon kutyabarátok vagyunk, nagyon szeretjük, csak nyilván más bánásmódra van szüksége, mint a volt és még meglévő kutyusunknak.
2013. okt. 10. 10:35
 9/18 anonim ***** válasza:

Alapvető problémáitok vannak, nem értem minek lett egyáltalán kutyátok, ha ennyire nem/rosszul foglalkoztok vele. Biztos vagyok benne, hogy nem fogjátok kutyaiskolába vinni (pedig az lenne a legjobb!!!) szóval megpróbálok pár tippet adni.

1. Egy kutyának sem elég a kert. Hiába van nagy területe, hiába szaladgálhat, a sétának nem csak a fizikai hanem az agyi lefárasztás is a lényege, valamint a gazdával való kapcsolat javítása. Ha sétáltok rengeteg új inger éri, kutyákkal találkozik, szagokat érez, hangokat hall, ez neki mind érdekes és izgalmas dolog, mindenre odafigyel és érdekli ez akkor is lefárasztja ha lassan sétáltok. Ezen kívül VELED van a séta során, a falkavezérrel, akivel megéli ezeket az új élményeket -hidd el szorosabban kötődik majd hozzád.

2. A kutyanevelésben a legfontosabb a KÖVETKEZETESSÉG. Nálatok ez megvan? Volt olyan módszer amit folyamatosan próbáltatok, betartottátok, mindannyiszor egyformán reagálta le az egész család a helyzetet? Nem hiszem. A család minden tagjának ugyanúgy kell viselkednie például ha a kutya ugrál. Grabanc elkap, földre lenyom, NEM SZABAD! Ez nem működik ha te így csinálod, anyukád meg mondjuk azt mondja, hogy jaj Morzsika, hát milyen rossz kisfiú vagy? Neki is ugyanúgy el kell kapni, lenyomni, és rámordulni mindannyiszor amikor ugrálni próbál.

3. Ha sétálni fog és megtanulja kint végezni a dolgát, akkor bent már nem is fog kelleni neki így nem lesz tiszta kutyakaka a kert. Nem nagyon lehet megtanítani egy kutyát az egy helyre piszkításra, bár láttam már ellenpéldát is.

4. Mit keresett nálatok 6 hetesen? Hiányzik 2 hét alomban történő szocializáció, persze hogy ilyen ha így el lett cseszve az élete már a legelején.

-lemozgatás (napi séta legalább háromszor)

-agyi lefárasztás (ezt játékokkal is megteheted, tanítással, stb.)

-következetesség (a család minden tagjától)

-falkasorrend kialakítása (ő legyen legalul)

Ha ezek közül valamelyiket nem tudod teljesíteni, akkor kutyaiskola/ajándékozd oda olyannak, aki tud vele eleget foglalkozni.

2013. okt. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Látom az azóta már megválaszoltál pár kérdést, akkor a legjobb tényleg ha szakértőhöz fordultok.

Szerintem a gond az lehet, hogy kevés neki a kétszeri séta, kéne menni vele kirándulni, kutyák közé gyakran, ők egymást is könnyen lefárasztják. Illetve még mindig az a véleményem, hogy a falkasorrenddel lehet a probléma, hiába nem nyúl az ételhez az csak egy tanult parancs, a többi probléma arra mutat hogy a kutyus nyeregben érzi magát veletek szemben.

2013. okt. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!