Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszédom kutyája elharapta...

A szomszédom kutyája elharapta a másik kutyája farkát. Kezdek félni! Rám is veszélyes?

Figyelt kérdés

A szomszédomnak régen volt egy vizslája nagyon kedves, barátságos szelíd. És most olyan fél éve szerezett hozzá egy amstaffot, és egyszer nagy ugatás, morgás, és kutya nyűszítést hallok, megyek ki, és a vizsla ott remegett és nyűszített a sarokba bekuporodva.

És a szomszédom is jött ki. És azt mondja, fogalma sincs miért történt, ilyen még nem fordult elő.

És elvitte azonnal állatorvoshoz, és kiderült, hopyg a farka ketté tört.

Most a kutya benn van valamilyen állatkórházban, megműtik vagy nem tudom, azt nem mondta, de komolyan félek.

Ez a kutya ugye harci kutya a fajtáját ítélve.

Most egyszer majd nekem is nekem ugrik ok nélkül?

Mert a szomszédom mondta, hogy tényleg nem tudja miért volt, nem látott semmit, nem hallott semmit, csak hogy nagy nyűszögés.

Biztos nem a vizsla produkálta ki a verekedés! Az olyan szelíd egy kutya! Ha rászólt a gazdája eréjesebben, már megsértődött!

Az a kutya egy gyilkológép?



2013. okt. 13. 11:49
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
95%
Nincs kerítés a szomszéd és közted? Az azért sok mindentől megvéd. Egyébként az, hogy megtámadta a másik kutyát, egyáltalán nem jelenti azt, hogy emberre is veszélyes lenne. Nem tudom, milyen nemű, milyen korú kutyák, de lehet, hogy valamelyik most lett ivarérett, és afféle territoriális harc alakult ki köztük. Szóval nem feltétlenül ok nélkül volt az a verekedés, csak emberi aggyal nem feltétlenül látunk bele a gondolkozásukba. Mellesleg az én kan foxim is nekimegy (azaz inkább nekimenne, ha hagynám) minden kutyának, nem is hoznék soha másikat mellé, az emberekért meg farkcsóválva lelkesedik.
2013. okt. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
88%
Valószínűleg a rangsort állították be egymás között. Tudod, a kutyáknál ez így működik. És az amstaff nem nagyobb gyilkológép, mint a többi kutya, ne legyél ennyire korlátolt és naiv.
2013. okt. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
17%

Nincs szemtanú. Nem biztos hogy a másik kutya támadta meg, bár több mint valószínü. Az sem biztos hogy emberre is veszélyt jelent.

De jobb ha elkerülöd. :(

2013. okt. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
92%
Nem gyilkológép, csak éppen nincs megnevelve, vagy a vizsla valamit tényleg tett érte, akár akaratlanul is...
2013. okt. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Van kerítés... és hogyha az utcára kijut és ott megtámad mikor jövök haza???

Rangsor... Átharapom a másik farkát, akkor majd tudi fogja ki a góré...

Szép!

2013. okt. 13. 12:03
 6/34 anonim ***** válasza:
91%
Tartsd gatyában a farkad, akkor nem lehet gond.
2013. okt. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 sippara ***** válasza:
85%

"Ez a kutya ugye harci kutya a fajtáját ítélve."

"Biztos nem a vizsla produkálta ki a verekedés! Az olyan szelíd egy kutya! Ha rászólt a gazdája eréjesebben, már megsértődött!

Az a kutya egy gyilkológép?"


Egyrészt - nem bírom ki - proVOKÁLTA (produkálni: [link] ; provokálni: [link] ), eréLYesebben.


Másrészt totál félinformációkból, nulla szaktudással, (remélhetőleg) kutya nélkül te EGYETLEN, általad nem is látott reakcióból és a kutya fajtájából összekombinálod, hogy a kutya meg fog téged támadni, SŐT, gyilkológépnek titulálod - ugyanezen logika mentén te potenciális gonosz szuperkém vagy, hiszen átnéztél már a szomszédba, és egyértelmű rosszindulatot mutatsz. Rettegek tőled.

2013. okt. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
83%

Neked is kimosta az agyad a media, nekem a tacsko ment staffnak, persze a gyilkologep utanna nem hagyta magat.

Asszed mas kutyak nem mennek ossze?

2013. okt. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 sippara ***** válasza:
67%

"Rangsor... Átharapom a másik farkát, akkor majd tudi fogja ki a góré...

Szép!"


:D:D:D Miért, mit kéne csinálniuk? Szaladjanak át papírért-ceruzáért (bár akkor meg az lenne a baj, gondolom), és írjanak szerződést? Bár az átlagembernél nyilván intelligensebbek, befelé forduló hüvelykujjuk sajnos nincs, úgyhogy vagy átmész a "gyilkológéphez" és segítesz tárgyalni, vagy nem szólsz bele ahhoz, amihez nem értesz.

2013. okt. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

"D:D:D Miért, mit kéne csinálniuk? Szaladjanak át papírért-ceruzáért (bár akkor meg az lenne a baj, gondolom), és írjanak szerződést? Bár az átlagembernél nyilván intelligensebbek, befelé forduló hüvelykujjuk sajnos nincs, úgyhogy vagy átmész a "gyilkológéphez" és segítesz tárgyalni, vagy nem szólsz bele ahhoz, amihez nem értesz."


Aha... Nem tudom vajon te mit csinálnál, ha a te karodat harapná kettő egy laza mozdulattal, a kutyád, mert Ő akar a rangsorban feletted lenni...

Biztos megsimogatnád a buksiját... -.-'

Ez egyáltalán nem "összekaptak 1 kicsit..." dolog, átharapta a fakrát! Fel tudjátok ezt fogni?

Ha egy ember lábszárát harapná át, biztos menne az "agyonlőni!" dolog!

2013. okt. 13. 12:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!