Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá a szüleimet...

Hogy vegyem rá a szüleimet egy ujjab kutyusra?

Figyelt kérdés
Van egy kutyusunk ő német vizsla, nagyon aranyos baratsagos de szeretnek melle egy Szamojéd spicc et a kert meg van hozzá, és társa is lenne emellet en is tudnak vele foglalkozni hetkoznap suli mellet 1-2 orat hetvegen tobbet, es abban kernem a segitsegeteket hogy a szuleimet hogyan vegyem ra egy ujjab kutyara? mert mindig csak azt hajtogatjak hogy nem fogok vele torodni, pedig fogok es ezt hogy bizonyitsam be nekik hogy ok is el higyjek? es meg egy fontos kerdes, a szamojed az hullajtja a szőrét?

2013. okt. 13. 16:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Úgy bizonyíthatod be, hogy a mostani kutyával TE foglalkozol, hónapokon keresztül. TE eteted, takarítod el a piszkát, sétáltatod(akkor is ha esik), játszol vele. Mellette a suliban is ugyan úgy vagy jobban teljesítesz. Akkor látni fogják, hogy bízhatnak benned, és hihetnek neked.
2013. okt. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
65%
A német vizsla is kemény dió.Ha nála nem tudod elérni,amit akarsz,az új kutyánál sem fogod.Jogos,hogy a szülők nem vállalnak be ígéretekre újabb tizenvalahány éves programot.
2013. okt. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
43%

Istem mennyi rossz indulatú ember van itt!!


Helyedben azt mondanám a szüleimnek:

Apu, anyu. A vizslánk már öreg, kellene mellé egy másik kutya, hogy mire ő kimúlik legyen másik. Plusz ha most szerezzük be, akkor segíthet betanítani az újat. Nem unatkoznának amíg dolgozni-iskolában vagyunk.

Eljárok vele kutya suliba, foglalkozom mind a kettővel.


De én a helyedben nem szamojédet választanék. Ge**i sok szőre van, nem olyan mint amit a vizslánál megszoktatok.

Anyukád folyton pörölne veled, hogy: "Te akartad a kutyát, a tied. Miért nem takarítasz utána? Miért nem ápolod jobban a szőrét?"

Akár mennyit fésülöd mindig sok lesz neki. Főleg vedlési időszakban. Így hogy suliba jársz az plusz idő lenne.

2013. okt. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Utolsó: ez nem rosszindulat, hanem tapasztalat. Anno gyerekként én is "kisírtam" magamnak egy kutyát, leígértem én a csillagokat is az égről. Majd én kutyasuliba megyek vele, sétáltatom, szín ötös leszek mindenből stb stb.. Mondanom sem kell semmi nem lett belőle, szerencsétlen állat akkor látta az utcát, ha anyukám kivitte (szerencsére ő rászokott a futásra, így legalább ha általa is, de mozgatva volt a kutya) Eleinte jó poén volt, megtanítottam neki a behívást, még ülni is tudott ha olyanja volt de ennyi. Azóta már meghalt szegény, de a mai napig lelkiismeret furdalásom van miatta. Ennyi idősen nagyon de nagyon kevés olyan ember van aki valóban érett felnőtt módra tud gondoskodni egy állatról. De még ha így is van ez kb a kamasz korig tart, mert hirtelen sokkalta érdekesebb lesz a bulizás, meg a pasizás mint a kutyával baktatni az utcán. Nem is beszélve az egyetemi vizsgaidőszakról. A kérdezőnek van egy kutyája, amivel nem szerintünk ismeretlenek szerint, hanem a saját szülei szerint sem foglalkozik semmit, akkor miért is kellene egy újabb pláne ilyen hozzáállással?
2013. okt. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
utolso elotti koszi:) vegre valaki aki a kerdesre valaszolt... es a tobbieket meg nem ertem h mer kell lebaszni... azert mert a tprtenet 1 tizedet ismerik.... "Örülj hogyha ilyen helyes írással kilyárod a gimit" bocs ezt a velemenyed leszarom mert nem kerdeztem...:))
2013. okt. 14. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!