Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek hogyan győzzem...

Nóri2 kérdése:

Szerintetek hogyan győzzem meg a szüleimet arról hogy képes vagyok gondoskodni egy kiskutyáról?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok és már kis korom óta szeretnék egy kiskutyát:) panelba lakunk ami hátrány de sztem ha rendszeresen leviszem nem lehet nagy baj. meg az a baj h túl gazdagok sem vagyunk de egy kistestű kutya eltartása csak nem lehet olyan drága:)minden tanácsot elfogadok!:) előre is köszi

2013. szept. 16. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha menhelyről fogadtok be ott általában egyszeri 10 ezer forintot kérnek a kutya oltásának stb. fedezeteként, van ahol még annyit sem, a kis testű kutyák valóban nem esznek annyit, de azért ők is jelentenek plusz költséget. :) Ha esetleg ismerősötöknek (vagy valakinek a panelben) van kutyája, felajánlhatnád, hogy minden nap elviszed sétálni, így a szüleid is látnák, hogy komolyan gondolod és nem unsz rá egy hét után. :)
2013. szept. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sok a kérdés... Először is, kölyköt vagy felnőttet szeretnél? A kölyök ugye tiszta lap, viszont a felnőtt sokszor szobatiszta (a kölyköket az elején 2 óránként le kell vinni, mert kicsi a hólyagjuk, így tudja megtanulni a szobatisztaságot, ez az állapot eltarthat 2-3 hónapig is). Másodszor, fajtatiszta vagy elég egy fajtajellegű/keverék. Előbbi 100ezer Ft körül van (szaporítóknál olcsóbban, de azok az esetek többségében betegesek, szóval fontos a jó tenyésztő!). Én a menhelyeket/állatvédő szervezeteket ajánlom, mert nem mondtál konkrét fajtát, "ingyen" vannak (általában az oltás és a chip árát kell kifizetni), ismerik a kutyák habitusát, könnyebben találhatsz számodra megfelelőt. És persze nem elhanyagolható az idő... Mennyi időt tudsz vele foglalkozni naponta? Felnőtt kutyát is legalább naponta 3* le kell vinni, és 10 évig elélnek. Mi lesz vele, ha elköltözöl?

Ha kész tervvel állsz a szüleid elé, úgy könnyebb...

2013. szept. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pedig a kutyatartás nem olcsó dolog.


Kiskutya oltási programja alaphangon 20ezer (és akkor még szerencsés vagy). Felszerelés: meg lehet úszni elfogadható áron is, de határ a csillagos ég.

Állatorvosra MINDIG kell lennie pénznek, hónap végén is. A betegség nem fizetésfüggő.


Gondolj arra, h egy kutya 10-15 év. Ha befejezed a középsulit és pl mész koliba, akkor mi lesz?

Mi lesz, ha nem akarsz otthon aludni, mert a barinőkkel jobb bulizni? Mi van, ha aludhatnál reggel 10ig, de kelni kell 6kor? Mi van, ha esetleg elmennél nyaralni?


Ne feledd, egy kutya - azon túl, h társ a mindennapokban - nem kevés lemondással jár.

2013. szept. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is az a legjobb, ha már kész tervvel állsz a szüleid el...És a kutyára mindig kell a pénz!
2013. szept. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem spiccem van, nagyon nehezen győztem meg a szüleimet de aztán megkaptam:)még kölyök de így is sokba került eddig:

kölyök kutyatáp(Acana)plusz néha kap csirke nyakat stb...:)

kutyahám:3000

Flexi póráz:3900(5m)

Kutyatál: 500ft darabja

Sima póráz:1000

nyakörv:4000

plusz oltások,féreg hajtás,és majd később ivartalanítás...

Reggel 7-kor viszi anyukám sétálni én viszem délután és apukámmal este szoktuk vinni,sokat visszük ligetbe és a nagymamámhoz(hatalmas kertje van)a kocsiba olyan aranyos folyton néz ki az ablakon:)már sok trükköt tud:) (101 kutyatrükk című könyvből tanítottam)én imádom levinni sétálni olyankor elmerülök a gondolataimba:)A kutyusom velem alszik az ágyban tudom sokan mondják hogy nem kéne de én nagyon szeretek vele aludni.:) 14/L

2013. szept. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
én állatmenhelyről szándékozom ha megengedik:) és kistestűt de nem kölyköt és nem is öreget csak kb fél éveset szeretnék. én úgy vagyok vele h gyűjtöm a pénzem és amikor kigyűlik 10-20 ezer akkor addigra meggyőzöm őket és akkor az elejét én is kitudom fizetni:)
2013. szept. 16. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!