Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire kell odafigyelni örökbe...

Mire kell odafigyelni örökbe fogadáskor?

Figyelt kérdés
Pénteken lehet, hogy lesz még egy kutyám (már van egy 6 éves vizslám). Egy kisebb testűt akarok de még sose fogadtam onnan örökbe egy állatot sem. Mire kell odafigyelni? Mennyit kell érte fizetni? Tudnátok tanácsokat adni? Olvastam Cesar Millan könyvét, tudom, hogy sajnálatból nem szabad örökbe fogadni meg fel kell mérni az energiaszinteket.

2013. okt. 13. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Konkrét összeget fizetni általában nem kell (van ahol mondjuk elkérik az oltások/ ivartalanítás árát), de valamilyen jelképes összeget vagy tárgyi adományt (pl. nagyobb zsák kutyatápot) illik adni.

Szerintem szabály nincsen. Bemész, körülnézel és meglátod van-e számodra szimpatikus kutya. Én mielőtt az enyémet magamhoz vettem, 3-4 menhelyre, illetve sintértelepre elmentem, volt amelyikhez többször is kimentem, hogy jobban megismerjem. A legtöbb menhelyen el lehet menni sétálni egy kicsit, úgy jobban meg tudod ismerni. Amúgy a vizsla kijön más kutyákkal?

2013. okt. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Figyelj arra, hogy összhangban legyél a kutyával. Kérdezz utánna a kutya előéletének, viselkedésének, betegségeinek. Kérdezd meg a gondozóit, hogy milyen természetű, mire figyelj majd jobban. Amúgy tapasztalatból mondom, úgy is a kutya választ majd téged... rengeteg kutyát adtam örökbe, és az esetek 80%-ban láthatóan a kutya választott...
2013. okt. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy honnan fogadsz örökbe. Pl. A Noe állatotthonnál, ivartalanítási kötelezettséget kell vállalni. Az adott menhely/gyepmesteri telep honlapján ezeknek utána tudsz olvasni.
2013. okt. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak: minden menhely ivartalanítási kötelezettséggel, vagy már ivartalanított állatokat adnak csak örökbe. Egyébként én nem hoznám el egyből a kiszemeltet, még visszanéznék párszor hozzá sétálni stb. Sőt én akarom majd vinni a jelenlegi kutyámat is, hogy megnézzem hogy jönnek ki egymással.
2013. okt. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
utolsó: tudom, hogy a menhelyek csak így adnak, de a gyepi nem, vagy nem mindegyik.
2013. okt. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen vidd el a saját kutyusodat ismerkedni, ezen nagyon sok múlhat.

Sintértelep: értékesítik a kutyákat, tehát fizetni kell. Van ahol pénzt, van ahol tápot is lehet vinni. Ez nagyon rizikós, , mert nem tudnak túl sokat a kutyáról (tisztelet a kivételnek), hiszen csak egy ketrecben van, és enni adnak neki, így a szokásairól, természetben való viselkedéséről nem tudnak sokat. Ja és legritkább esetben találsz ivartalanított kutyust, tehát még azt is be kell kalkulálni.

Menhely: ivartalanított kutyusok vannak, akikről azért általában többet tudnak, mint a gyepmesteri telepeken. Az önkéntesek időnként sétáltatják őket. Sajnos kevés helyen tudják őket játszórészre kiengedni, hogy jól kiszaglászhassák, kifuthassák magukat. Én ismerek olyan helyet, ahol napi 3-szori kiengedés van és még sétáltatják is a kutyusokat az önkéntesek:) Itt nincs meghatározott összeg, de jóérzésű ember a chipes, oltott, ivartalanított kutyusok örökbefogadása kapcsán legalább 5-10 ezer Ft adományt ad.


Én az első kutyusomhoz 3x elmentem ismerkedni/sétálni. Mivel nagyon félős/ijedős, először csak egy szobában voltunk, kezemben jutifalat. A kutya cirkumveniált a szobában, próbált egérutat találni. Amikor odajött, kapott jutifalatot. Másodszor már kivittem sétálni. Mikor megálltam úgy állt meg, hogy kinyújtott kézzel tartottam a pórázt, tehát a lehető legtávolabb tőlem. Mikor harmadszor mentem mondták a gondozók, hogy láthatóan várt engem a kutyus. Így találtam az első kutyusomra:)

2013. okt. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os vagyok: Most látom csak, hogy ez a kérdés már aktualitását vesztette.


Találtál egy másik társat magadnak? Kérlek mesélj róla egy kicsit!

2013. okt. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!