Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyet hogy lehet - kannával...

Ilyet hogy lehet - kannával verés-?

Figyelt kérdés

Visszafelé jöttünk a túráról, láttam, hogy az út mellett pihen egy fiatal csaj, és egy staffi jellegű kutya. A kutya már messziről csóvált nekünk, nagyon érdeklődő volt. Erre a gazdája, egy bazinagy kannával olyat ráb*szott, hogy csak néztem. Amúgy is arrafelé mentünk volna, mikor odaértünk, megkérdeztem, odaengedhetem e a kiskutyámat. Csaj húzta a száját, gondoltam, akkor oké. A másik kutya nagyon kedves volt, semmi agresszió, pusztán szimat, csóválás. Mikor elkezdett csóválni, kapott még egyet a kannával, erre felnyüszített. Alig mert megmozdulni.

Mondtam a gazdájának, hogy milyen szerencse, hogy kedves , barátkozós kutyája lenne, ha épp nem verné agyon.


Tudom, hogy nem kellett volna így odamennünk, sem beszólnom, de egyszerűen nem bírtam ki. Mi a véleményetek?


2013. okt. 13. 18:17
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Komolyan érdekel, mert iszonyat ledöbbentem.

Mégis mit akar elérni ezzel? Bármit csinált a kutya, megmozdult, vagy reagált volna a külvilágra, kapott egy marhanagyot, váratlanul azzal a nyomorult kannával - úgy, hogy semmi rosszat nem csinált.


Mégis, milyen idióta, és hol tanít ilyet bárkinek, hogy így alkalmazza ezt a módszert?

2013. okt. 13. 18:19
 2/21 A kérdező kommentje:
másik kutya olyan 1 éves lehetett max, szóval még szinte kölyök.
2013. okt. 13. 18:20
 3/21 anonim ***** válasza:
83%
Jézus. Nagyon jól tetted, hogy beszóltál neki. Én kivettem volna a kezéből a kannát és messzire elhajítom, mondjuk én már meglett férfi vagyok. Idegbeteg korcs lehetett az a csaj, örülök, hogy ezt tudattad vele.
2013. okt. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
én tuti nem írtam volna magammal és a fejét kezdtem volna el verni a kannával
2013. okt. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%

Két eset lehetséges:

a) ő tudta, hogy a kutyája gázt fog csinálni, mert régebb óta ismeri nálad, és megelőzésképpen kannázott

b) tényleg hülye volt.

De így távolról szerintem ezt baromi nehéz megítélni.

2013. okt. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
55%

Egy staffnak ha odaversz egyet egy kannával,baromi nagyot szól,de komoly fájdalmat nem okoz.

A kannás módszer alapból nem rossz,de nem így kell alkalmazni.A lényege az lenne,ha a kutya valami baromságot csinál vagy arra készül,hozzávágod vagy mellédobod a kannát,mire állatka meglepődik,kizökkented és befejezi a hülyeséget.Nem a gazdi kezével köti össze a büntetést,hanem az adott cselekedettel.

Van,aki csak a kutya mellé dobja.Apró kutyáknál üdítős flakont használnak pár kis zörgő kaviccsal,nem épp szerencsés,ha egy csivavához egy 5 literes kannát vágnának.

Nagyon sok kutya életét mentette már meg ez a módszer.

2013. okt. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Szilvi & Argos ***** válasza:

Így látatlanul nem lehet ítéletet mondani. A farkcsóválás nem feltétlen barátságosságot jelez, de elhiszem, hogy felismerted a barátságos közeledést :)

De ha tényleg csak így rávágott komolyabb szitu nélkül, az gáz. Főleg, hogy előtte nem is figyelmeztette szóban a kutyát. Szerintem...

2013. okt. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
74%
ennyi ragadt meg belőle a tükrös baromságból.
2013. okt. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Konkrétan a fejét ütött vele. Először akkor, amikor észrevett minket, csóválni kezdett.

Mikor ott voltunk akkor pedig... tulajdonképp fél perc alatt vagy 5x rávágott felülről lendítve, erőből. Elhiszem hogy nem fájt neki, de a kutya hol örült nekünk, hol összehúzta magát, és nyüszített. És tényleg szimatoláson kívül semmit nem csinált. Kutyám kicsit mellé ment, ő utánanézett, és már lendült is a kanna. Így képzelétek el.

2013. okt. 13. 22:53
 10/21 anonim ***** válasza:
17%
Egyre több ilyen kannakezű visz kutyát sétálni, és észre sem veszik, milyen idegbeteggé teszik az állataikat. Vagy már amúgy is azok voltak, nem tudom, de az értelmesebb kutyák csak lesnek ilyen akciókra, mintha csak azt mondanák: Te szegény, mit kezdesz ilyen hülye gazdával?
2013. okt. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!