Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől van 3 hónapos bichonomna...

Mitől van 3 hónapos bichonomnak folyton véres, híg széklete?

Figyelt kérdés
3 hónapos bichon kiskutyám elég sűrűn hígat kakil, melyen vékony "vércsíkok" láthatóak. Időnként sárgás-zöldes kocsonyás jellegű váladékot csöpögtet vécés után, melyben szintén felfedezhető némi vér. Mitől lehet ez? Az állatorvos szerint amíg a kutya étvágya rendben van, nincs probléma. Segítsetek kérlek, nagyon aggódom érte!

2013. júl. 10. 20:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hát én a helyedben keresnék egy másik állatorvost.
2013. júl. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ez nem normális. A vér utalhat parvora, a zöldes kocsonyás jellegű váladék pedig gyomorfertőzésre. Mindkettőbe belehal a kutya, ha nem kezeli időben és megfelelően.
2013. júl. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
nálunk volt sárgás kocsonyás széklet ami giardia bél parazita miatt volt, de ehhez nem társult véres széklet. Ezt a parazitát nehezen lehet kimutatni mi 11 ezret fizettün csak azért, hogy a laborban kivizsgálják. Vigyetek ti is széklet mintát és vizsgáltassátok ki.
2013. júl. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Felkeresek másik állatorvost mindenképpen, köszönöm az eddigi válaszokat! Azt esetleg lehet tudni, hogy ez fertőző-e a gyerekekre nézve? Két pici gyerekem van. Ez az állapot 3 hete tart a kutyánál, a gyerekek szerencsére nem produkálnak ilyen tüneteket.
2013. júl. 10. 22:07
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha három hete tart, akkor nem valószínű, hogy parvo. Akkor lehet, hogy tényleg valami féreg okozza. Mindenesetre vidd el minél előbb egy normális orvoshoz. Ha Debrecen közeli vagy, akkor tudok ajánlani egyet.


A parvo és a bélgyulladás szerintem nem fertőző, a féreg, az lehet. Viszont így, hogy nem tudjuk mi baja...

2013. júl. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vidd el orvoshzoz. De lehetséges egy nagyon egyszerű ok is, nem megfelelő az eledel amit kap. Mivel eteted? Nállunk egy táp volt ami ilyen tüneteket produkált, egy hétig rizs csirke diéta, majd tápváltäs után megszüntek a panaszok.
2013. júl. 11. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Kifejezetten kistestű, kölyöktáppal etetem. Kipróbálom a tápváltást, ha nem javul pár nap alatt akkor elviszem másik dokihoz. Érdekessége a dolognak, hogy nem minden nap véres a széklete, előfordul hogy teljesen egészségeset kakil.
2013. júl. 11. 08:41
 8/16 anonim ***** válasza:
Én giardiara gondolnék vigyél székletmintát az orvosnak
2013. júl. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

3-as voltam, nálunk 2 hét volt a kezelés amíg ki lehetett írtani belőle, tudom hogy mindent ahová kakilt mindent kidobtunk, mert hogy ezek elég szívos paraziták. A giardiának van egy fajtája ami embert is fertőz. A vízzel és nedveséggel szaporodnak. Itt egy cikk mi is ez a parazit: [link] és itt egy másik a kezelésről és a kennelben kiíírtani a parazitát, mit ne mondjak elég macerás: [link]

Mindenképp vizsgáltassátok ki a székletét

2013. júl. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! Felvetem majd az állatorvosnak a kérdést, bár a tünetek alapján nem biztos hogy erről lehet szó. Kiskutyámnak jó az étvágya, és nem is hányt, a közérzete is kiváló.
2013. júl. 11. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!