Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő a vemhes kutyánkkal?

KoviAti kérdése:

Mi a teendő a vemhes kutyánkkal?

Figyelt kérdés

havanese kutyánk vemhes, az orvos szerint már csak 1-2 hét van hátra

arra lennék kíváncsi hogy otthon lehet-e hagyni egyedül és elintéz magának mindent vagy valamiben segíteni is kell neki?

a másik hogy egyre válogatósabb a kaját illetően és nagyon ritkán iszik ez természetes a vemhes kutyáknál?



2013. okt. 14. 06:12
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
92%

Miért kellett fedeztetni?

Most őszintén...


A menhelyek teli vannak.A fajtamentők (akik a havanese,bolognese stb kutyákat is mentik) tele vannak.Hála az ilyen embereknek,akik "direkt akartam kiskutyákat" alapon fedeztetik be a szukájukat.



ÁRULD MÁR EL MINEK.A te kutyád kölyke mivel jobb,mint bárki másnak a kutyájának a kölyke???

Akik ugyanúgy a menhelyen rohadnak meg,mert Magyarországon nincs annyi normális gazdijelölt,mint amennyi kutya születik!

Ha leölnénk az összes meglévő gazdátlan kutyákat,és csak a születendő kutyáknak kellene új gazda,akkoris legalább a fele ki lenne dobva,mert NEM KELL SENKINEK.

2 MILLIÓ gazdátlan kutya van ma hazánkban,aminek a fele nem is keverék!!


A tied törzskönyv híján,pedig szintén egy fajtajellegű keverék,úgyhogy nem is értem mi a halálnak kell gyártani szerencsétlen kutyákat...

2013. okt. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
28%

Hiába szidjátok, most már megtörtént a dolog, és a kiskutyák érdekében inkább tanácsot kellene adni neki. 1-2 héttel a szülés előtt elvetetni őket legalább olyan, mint egy abortusz 8 hónaposan. A kiskutyákat a méhhel együtt veszik ki, tehát épek és még élnek a kiemelés pillanatában. Szinte teljesen kifejlett állatokat pedig senkinek nem élvezet megölni, még egy állatorvosnak sem.

Mielőtt a "kertben potyogtatná szét" a kölyköket, biztosíts neki egy nyugodt csendes helyen elletőládát. Bélelj ki puha rongyokkal, nem használt ruhával egy ládát vagy egy nagyobb dobozt, amibe be tud ugrani, de a picik még nem tudnak kimászni, és elég nagy ahhoz, hogy kényelmesen elfeküdjön szoptatni. Vidd oda többször a kutyád, simogasd benne, feküdjön el, hogy szokja. Nagy valószínűség szerint abban fog elleni, általában csak akkor potyogtatják el a kiskutyákat mindenhol, amikor nincs lehetőségük biztonságos nyugodt helyet találni. A legjobb lenne, ha bent lenne, vagy legalább szélvédett helyen, ahol nincs olyan hideg (tehát ne az udvar közepén) nehogy kihűljenek a kiskutyák. Fontos lenne, hogy akkor járjon ki és be a kutya amikor csak akar, hogy bármikor tudjon szoptatni. Az ellés várható időpontjában nem árt, ha otthon vagy, mert adódhatnak komplikációk, és akkor azonnal állatorvoshoz kell vinni. Beszéld meg az állatorvossal, hogy hívhatod-e őt, vagy ügyeletet vagy hogy hová fordulhatsz, ha éppen éjjel kell sürgős segítség. Egyébként én nem zavarnám, ha bent van a helyén, ha azt akarja, hogy ott legyél, úgyis észre fogod venni, de általában egyedül szeretnek lenni közben. Általában mindent elintéznek maguknak az állatok, ha valami kérdésed van, hívj fel egy állatorvost, biztosan szívesen válaszol.

2013. okt. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
80%

Már nem azért,de egy havanese (szerű kutya) csak merem remélni,hogy lakásban tartott,és nem kint az udvaron.


Ivartalanítani meg nem késő,és ezerszer humánusabb,mint hagyni megszületni,hogy életük végéig szenvedjenek.Vagy épp emiatt az alom miatt,több száz másik kutya szenvedjen.

Vagy azok ilyenkor már nem lényegesek?


Akinek tényleg kell kutya,és a kérdező kutyáit vinné el,az akkor is szerez magának kutyát,ha a kérdező nem elleti szerencsétlen szukáját.És lehetséges,hogy egy menhelyről,vagy fajtamentőktől szerezne kutyát,vagy olyanoktól,akiknek VÉLETLEN jött az alom,nem szánt szándékkal, 0 hozzáértéssel...És még ott is akarják hagyni az ellés alatt...az eszem megáll az ilyen "emberektől".

2013. okt. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
2%

Azért ne nézzetek ennyire gyökérnek!

Nyilván megvolt a saját kis bélelt kuckója a kutyának, amit már hetekkel előtte elkészítettünk neki, odaszoktattuk!!!!

Egyszerűen amikor pisilnie kellett, kiment és közben született meg pár kutyus, akiket EGYBŐL visszatettünk az élőkészített helyre, és anyuka visszatért hozzájuk.

Az ivartalanításról pedig már ne is beszéljünk, szívtelen dögök.....................

Ezerszer inkább lennék egy gazdátlan kutya, mint HALOTT!

És menhelyes kutyám van, úgyhogy ismerem a körülményeket...

2013. okt. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 sippara ***** válasza:
70%

"Ezerszer inkább lennék egy gazdátlan kutya, mint HALOTT!"


Igen? Ezt vagy te sem gondolod komolyan, vagy teljességgel vak (esetleg hülye) vagy - ezt már nem az én tisztem eldönteni. Egyébként ha ekkora szuper állatvédő vagy, biztos tudnánk neked találni az országban pár száz kölyköt, akiknek NYILVÁNVALÓAN jobb helyük van a menhelyen, vagy az utcán, mintha meg sem születtek volna. Pontosan hova is küldhetjük őket? Adnál egy címet? Vagy a konkrét cselekvés már büdös?

2013. okt. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
20%

"..Ivartalanítani meg nem késő,és ezerszer humánusabb,mint hagyni megszületni,hogy életük végéig szenvedjenek..."


Egy gyilkosság soha nem lehet elég "humánus". Én nem lennék képes megölni őket, de te ezek szerint igen, nem dicsekednék vele. Ellés előtt két héttel (amikorra te még javaslod az ivartalanítást) már minden érzékszervük kifejlődött. Minden fájdalmat ugyanúgy éreznek, mint akár egy már megszületett kiskutya. Csak annyi, hogy még picik, és nem tudnak védekezni és nem tudják annyira kimutatni, hogy fáj nekik. Szerinted minden picinek, akit kivesznek a méhhel együtt altatóinjekciót adnak? Nem. Földhöz csapkodják őket, vagy csak hagyják őket egyszerűen megfulladni, mivel a vér már nem szállít oxigént a testükbe. Tényleg nagyon humánus.

A magoldás szerintem nem ez, hanem ha egyáltalán nem pároztat a gazda, vagy még az első 1-2 hétben elvégezni a műtétet. Ha pedig már késő, akkor legalább lelkiismeretesen keresni gazdát nekik, nem csak úgy odaadni bármilyen ismeretlennek, ahol ki tudja milyen helye lesz.

2013. okt. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
23%

Hohó, hogyan is tértünk ahhoz, hogy a szaporítókat támogatom?!

Egyszerűen elfogadhatatlannak tartom, hogy olyan korú kiskutyákat, akik már az anyaméhen kívül is teljesen életképesek lennének, ok nélkül megölöm! Ha már a cselekvés-nem cselekvésről beszélünk...sokkal egyszerűbb egy egyszerű kis műtéttel megszabadulni a tehertől, mi? ;) Erre bátorítani más embereket is egyszerűbb, mint vállalni, hogy sok-sok utánajárással megfelelő helyet biztosíts a számukra!(a mi esetünkben az összes kiskutyánál sikerült, azóta is találkozókra járunk! Szóval nem lehetetlen...)

Az ivartalanítás(amikor az adott állat még nem vemhes), mint megelőzés, már teljesen más tészta!

Egyébként a "konkrét cselekvés már büdös" dolognál te is érezheted, hogy az a büdös, amit te írtál...feltételezheted, hogyha menhelyes kutyám van, akkor akármikor tehetem, támogatom bármelyik menhelyet. De ez már rohadtul nem rád tartozik és nem is értem, hogy jutott eszedbe ilyesmit felhozni!

2013. okt. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
70%

ÚRISTEN, KOMOLYAN ENNYIRE HÜLYÉK VAGYTOK??? :D

Komolyan mondom, nem tudom sírjak vagy nevessek. Ezerszer inkább lennél gazdátlan/összevert/láncra kötött/éhező/kiszolgáltatott stb. még sorolhatnám kutya mint halott?

Rendben, akkor nézzük innen: 6-8 kiskutyának most az az érdeke hogy megszülessen. El tudják ajándékozni őket, mindnek lesz gazdája. Aztán a 6-8 gazdiból 3-4 úgy dönt, hogy jaj neki is kellenek cuki kiskutyák. Mindegyiknek megszületnek a kölykei, az már 20-25 kutya, és ez így megy tovább... A menhelyen pedig ugyanennyi számú kutyától veszik el a lehetőséget arra hogy kijussanak. Nem igaz, miért vagytok ennyire korlátoltak? Miért nem láttok kicsit tovább is a dolgokon? 2 millió gazdátlan kutya van, akkor miért kell heccből 6-8 random kutya mert a gazdi most éppen azt akar? NEM FOGJÁTOK FEL A LÉNYEGET? Nagyban kell gondolkozni. Ha az én kutyámmal történne ez (nem fog, ivartalanítva van :D) akkor valószínűleg végigzokognám ahogy elaltatják a kiskutyákat, de legalább nem köpném szembe magam amikor tükörbe nézek.

2013. okt. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
42%

Azoknak a kiskutyáknak biztos nagyon sokat segítesz a zokogással :)

Megelőzésképp történő ivartalanítás! Legjobb módszer.

2013. okt. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
66%

Látom nagyon okos vagy, semmi baj akkor elmagyarázom úgy, hogy még te is megérthesd.

A kutyákon azzal segítek, ha elaltatom őket és nem kell egész életükben szenvedniük, nekem meg azon aggódni, hogy jó helyen vannak-e még ők, illetve az esetleges unokái a kutyámnak, vagy valahol láncra verve/menhelyen várják a halált. Ezen kívül a többi kutyának is így teszek jót, mint mondtam tovább kell látni azon a 6-8 kölykön, és az összes kutyára tekintettel kell lenni. Magyarországon sajnos siralmas a helyzet, tele az összes menhely, és mindenki össze-vissza szaporítja a kutyáit hogy feltegye a vaterára és ebből várja a karácsony előtti anyagi megtámogatást.

Attól még természetesen szívszorító dolog, de meg kell tenni, biztosan nem bírnám ki könnyek nélkül de az észnek gyakran kell felülírnia az érzelmeket.

2013. okt. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!