Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő a vemhes kutyánkkal?

KoviAti kérdése:

Mi a teendő a vemhes kutyánkkal?

Figyelt kérdés

havanese kutyánk vemhes, az orvos szerint már csak 1-2 hét van hátra

arra lennék kíváncsi hogy otthon lehet-e hagyni egyedül és elintéz magának mindent vagy valamiben segíteni is kell neki?

a másik hogy egyre válogatósabb a kaját illetően és nagyon ritkán iszik ez természetes a vemhes kutyáknál?



2013. okt. 14. 06:12
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
43%
# 17: Hogy lennének már életképesek az anyaméhen kívül is te nagyonokos?! 1-2 hét van hátra az ellésig, az 7-14 nap. Az kiskutyában rengeteg! Néhány nap alatt is hatalmasat fejlődnek, egy ilyen koraszülött teljesen életképtelen lenne.
2013. okt. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
2%
Gratulálok, megragadtad a lényeget.
2013. okt. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
70%

Pedig igaza van. Akkor gondolom az a sok száz állatvédő, aki utolsó napos vemhes kutyát ivartalanít, az nem segít, hanem aljas szemétláda.


Gondolom az sem baj, hogy egy ivaros kutyapár szaporodásából 6 év alatt átlag 67ezer kiskutya lesz. Mi az a magyar államnak, a T61-ből sok van még a polcon. Mi, lelketlen állatvédők meg kisírjuk a lelkünket minden egyes szerencsétlen sorsú kutyánál, de hát az senkit sem érdekel...

2013. okt. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim válasza:
38%
Én is a tenyésztés ellen vagyok, de a kutyagyilkosságot elítélem. Öljük meg ezeket a piciket, hogy a menhelyről ugyanennyi kutyának megmenthessük az éltét??? Én ezt ugyanúgy nem tartom humánusnak. Ezeknek a pici kutyáknak lássuk be elég sok esélyük van, hogy gazdira leljenek. Az utcákon nem fajtiszta, vagy majdnem fajtiszta kutyák kóborolnak és a menhelyeken is alig találni párat. Viszont az ellés után célszerű ivartalanítani, vagy vigyázni, hogy ez ne történhessen meg még egyszer. Ne vedd el szegény menhelyi kutyák elől az esélyt, hogy szerető gazdira leljenek. Mert lehet, hogy nem fajtiszták vagy ahhoz közeliek, de ettől még ugyanolyan értékesek, szeretetet érdemelnek.
2013. okt. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 sippara ***** válasza:
51%

"Az utcákon nem fajtiszta, vagy majdnem fajtiszta kutyák kóborolnak és a menhelyeken is alig találni párat."


Erről szólj már légyszi a fajtamentő szervezeteknek is, ezek szerint tök felesleges munkát végeznek - csak tudnám, honnan szerzik azt a rengeteg koszos, beteg, éheztetett fajtatiszta, vagy fajtajellegű kutyát... ja, várj, tudom! Szaporítóktól, meg a kérdezőhöz hasonló hozzáértő, felelős gazdáktól.

2013. okt. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim válasza:
19%

Véleményem szerint inkább a keverék kutyák kerülnek ilyen sorsra, mert a fajtisztákért rögtön kapnak az emberek, mintha értékesebb lenne.

Nem azt mondtam, hogy nincsenek fajtiszta, vagy fajta jellegű kutyák az utcán, vagy a fajtamentőknél, de az tény, hogy a fajtiszta/ nem fajtiszta arány az utcákon igencsak a nem fajtiszták irányába húz.

2013. okt. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
53%
Ezt csak te gondolod.
2013. okt. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
34%
Pont a bichon fajtamentők oldalán kb. havi 10 kutya van fent, abból 7-8 elveszett és a gazdája keresi. De nem szeretnék vitatkozni, mert nem ez a lényeg, hanem, hogy többet ne szaporítsa a kutyáját a kérdező.
2013. okt. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Báder Alexa válasza:
21%
Azta! Azt hittem ez egy olyan oldal, ahol kérdéseket tehetsz fel és kapsz rá válaszokat. Ezzel ellentétben csak azt olvastam h mindenk fikázza a másikat! Eléggé gáz!! Ha valaki csak igy tud válaszolni, inkább meg se Tegye! Azért olvasgattam ezt az oldalt, mert azt hittem ott bátran feltehetem kérdésemet, de az olvasottak után inkább kihagyom! Szép napot!
2014. ápr. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!