Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a teendőim talált kutyusnál?

Mik a teendőim talált kutyusnál?

Figyelt kérdés

Már régóta figyelek egy kiskutyát aki az edzőteremnél kóborol ahova járok. Néha felbukkan, és van hogy egy hónapig nem. Ma megint láttam és egymásba szerettünk, hazahoztam. Nagyon elhanyagolt, nem puli, de a bundája koszos csomókban lóg róla sztem nehezebb ez a szőr mint maga a kutya. Tudom,hogy jön a hideg, de valami kozmetikázás ráférne. El szereném vinni kozmetikushoz,hogy csak a legszükségesebb részeket vágja le róla. Lehetséges ez?

Valamint állatorvoshoz is, ilyenkor milyen oltásokat kellene kérnem?



2013. okt. 14. 14:07
 1/6 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Első, hogy elviszed állatorvoshoz. Ő megnézi, hogy van-e benne chip - esélyes, hogy nincs. Megmondja, hogy milyen oltásokra van szüksége. Aztán elviszed a kozmetikushoz, és ő kivágja belőle a csimbókokat, mert az a küllemén kívül az egészségét is károsítja. Komoly bőrbetegségek alakulhatnak ki a csomós, nem szellőző bőr alatt. Sok örömet a kuyihoz:)
2013. okt. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kinti vagy benti kutya lenne Nálatok?
2013. okt. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Vegyes,kinti és benti. Nem hinném,hogy van benne chip, de természetesen én is az állatorvoshoz viszem először, csak rossz sorrendben írtam ki a kérdést. :) Őszintén szólva komolyan gondolkozom rajta,hogy benti legyen e, bár nem igazán tudom mennyire pici, mert annyi az ilyen összetapadt koszos-zsíros bunda szerű páncél rajta,hogy nem tudom mekkora lesz Ő valójában... Ha a helyzet úgy kívánja akkor kitelel a házban.
2013. okt. 14. 15:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Az előttem szólók mindent leírtak, én csak sok örömöt kívánok nektek, és le a kalappal előtted:)
2013. okt. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért kérdeztem, hogy kinti vagy benti kutya lesz e, mert ha benti, akkor mindenképp levágatnám teljesen a szőrét, max adsz rá ruhát a hidegben, amíg a szőre meg nem nő egy kicsit.

De amikor a bunda ennyire össze van állva, akkor a bőr nagyon kikészül, befülled, stb. Tényleg az lenne a a legjobb, ha ezt a páncélt lerobbantaná egy kutyakozmetikus.

Amúgy meg egy tündér vagy, a kutyus biztos nagyon hálás társad lesz :)

2013. okt. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ó köszönöm, nagyon aranyosak vagytok. :)

Megbeszéltem a párommal és benti kutya lesz. Chip nem volt benne (sejtettem). Minden oltást megkapott kicsit sovány, de ezen segítünk.

Csütörtökön megyünk a kozmetikushoz. Ő is azt fogja javasolni sztem,hogy távolítsuk el ezt a képződményt róla.

2013. okt. 15. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!