Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy pitbullt lehet tömblakásba...

Egy pitbullt lehet tömblakásban tartani?

Figyelt kérdés
2013. okt. 14. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
2%
Semmilyen kutyát nem jó lakásban tartani, még a szobacirkálókat sem, mert túl nagy a mozgásigényük a rendelkezésre álló térhez képest. És hiába viszi az ember sétálni naponta őket, az messze nem ugyanaz, mint ha kint lehet egész nap a kertben.
2013. okt. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Nyugodtan lehet ha legalább 2-3 órát tudsz áldozni a napi sétára. Sokkal jobb az ha a kutya a gazdája közelségében lehet, mintha ki lenne b*szva a kertbe és magányában ott unatkozna.
2013. okt. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden csak nevelés és mozgás kérdése és, hogy mennyit foglalkozol vele. Mennyit neveled, mennyire fárasztod le.


Egyébként, min van a hangsúly? A pitbullon vagy a tömbházon?


Amikor a közvetlen szomszédomban lévő lakást megvette egy pitbullos hát a véres verejték vert le pláne, hogy macskám is van kettő is. Nekem is megvoltak az előítéleteim pedig nagyon szeretem az állatokat a kutyákat is meg mindent. Nincs is igazán félelem érzetem nagyobb kutyáknál sem de a pit az kiverte a biztosítékot.

Pláne, amikor megtudtam, hogy mentett kutya, harcra, viadalokra idomították és használták! Kész voltam idegileg.


De nevetni fogsz most ott tartunk, hogy a nyakamba ugrik örömében ha meglát szóval pertuban vagyunk nagy a szimpátia. Szépen viselkedik kutyák, emberek társaságában. Igaz sok meló van benne. Gazdi meg kapásból szájkosárral és pórázon hozza ki csak a macskák miatt. Befelé menet is óvatosan megy elég nagy a kutya ahhoz, hogy ne tudjon kisuttyani.


Szóval ha frankón jól nevelt az a kutya és odafigyelsz a környezetedre akkor nem hiszem, hogy gond lenne.

2013. okt. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A harci kutyák nem emberrel szemben agresszívek. A többi kutyával lehet a gond.

Én is ismerek egy párat, rögtön haverkodnak idegenekkel is.

2013. okt. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Mint minden kutyánál, itt is, csak neveléstől függ, hogy lehet vagy sem. Amúgy a pit nem bírja ezt a hideg időt udvaron, jobb neki lakásban. Ha rendesen lemozgatod, foglalkozol vele, semmi de semmi probléma nincs vele lakásban. Minden csak tőled függ.
2013. okt. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én amstaffot tartok lakásban, és köszöni szépen jól van. Sőt ma reggel esett az eső, úgy kellett kitolnom eü sétára mert gyűlöli a nedves füvet :)... Hidd el minden kutya jobb szeret a gazdája mellett lenni, ilyen rövid szőrű fajtát meg én ki sem raknék télire.
2013. okt. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A kutya falkaállat, a falkája mellett érzi jól magát, és nem kicsapva az udvarra.

Persze a szükséges mozgásról gondoskodni kell.

2013. okt. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 bulltyperoyal666 válasza:
53%
annak akinek ilyen kérdései vannak és ennyire ismeri a fajtát (már ha a pit bullra gondoltál), nemhogy tömblakásban, máshol se kéne...
2013. okt. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ismerem a fajtát... tudom h nagy a mozgás igénye
2013. okt. 16. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!