Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz tulajdonosok, véleményt...

Kuvasz tulajdonosok, véleményt kérek?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megtudni, hogyha kertes házba, kinti-benti kutyának vennék kuvaszt, akit szocializálnék kölyök korban,plusz alapfokra biztosan elvinném, viszont ami kérdés nekem, hogy a kert nem valami nagy, de ha rendszeresen sétáltatnám,minden nap vagy esetleg kétnaponta, ha úgy hozza a helyzet, az elég lenne-e neki?

Na ez egy jó többszörösen összetett mondat lett, de remélem, érthető voltam!


2013. okt. 15. 10:06
1 2
 1/18 anonim válasza:
42%

Nekem eddig két kuvaszom volt, de mindig baj volt velük, de a legutóbbival aztán pláne. Hatalmas kertünk volt, gyümölcsössel, végig lekerítve, de az sem volt neki elég. 4 hónapos korától profi kerítésugró volt, nem lehetett neki megálljt parancsolni, pedig volt nevelve, rengeteget volt vele foglalkozva, de amint a kerítés másik oldalára került, az istennek nem akart szót fogadni. Pedig alapvetően barátságos és szófogadó kutya volt, de ha rájött a mehetnék, akkor aztán semmi sem tudta visszatartani, akár agyon is verhettem volna.


Elképzelhetetlenül nagy területigényű kutya, és ezt sajnos a mai világban lehetetlen kielégíteni. Nincsenek már tanyák, ahol büntetlenül szaladgálhatnak, ma ha elkóborol, és megtámad valakit, akkor esélyes hogy túl sem éli az ember, te meg mehetsz börtönbe az idióta kutyád miatt. Nekem egyszer letépett egy embert a motorjáról kint az utcán, csak annyi volt a szerencse, hogy a közelbe voltam, és azonnal ki tudtam rohanni, amúgy el se merem képzelni mi történt volna.


Összességében véve életem leghálátlanabb kutyája a kuvasz volt, buta, önfejű, és szófogadatlan kutya, akinek a tanyavilág megszűnte után erősen leáldozott a csillaga.


Vegyél inkább valami közepes testű nem pásztor vagy juhász fajtát, mondjuk valami őrkutya félét, mint pl. boxer, amerikai bulldog, de még a moszkvai őrkutyát is hamarabb ajánlom mint a kuvaszt. Ezeket sétáltatni se nagyon kell, a kertben bőven elvannak, ha meg bent is lakik, akkor a rövid szőr se nagy baj, sőt inkább előny. A kuvaszt isten őrizz lakásba vinni.


Csak egy vélemény...

2013. okt. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Akkor már csak egyet kérdeznék Tőled, sétáltatni vitted rendszeresen?
2013. okt. 15. 11:33
 3/18 A kérdező kommentje:
Viszont mások véleményére még kíváncsi vagyok továbbra is.
2013. okt. 15. 11:33
 4/18 anonim ***** válasza:
70%

Attól függ, mekkora az a kert. Pásztorkutyánál fontos. Még a kevésbé területigényes komondornál is kell azért egy nagyobb kert és rendszeres sétáltatás, a kuvasznál pláne.

A benti dolgot pedig felejtsd el szerintem. A kuvasz kinti kutya.

2013. okt. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Láttál a soraim között arra bármilyen utalást, hogy lakáskutyának gondoltam a kuvaszt?
2013. okt. 15. 13:06
 6/18 anonim ***** válasza:
86%

A kuvasz nagyon igényli az ember társaságát, de a hely is fontos neki, így a kinti-benti jó. Mivel egymaga nem fárasztja le magát, napi több órás foglalkozás kell neki. Makacs, önfejű, önálló gondolkodású, de rettentően értelmes. A megfelelő szoc. nagyon fontos.


Én nem vagyok kuvasz gazdi, de kérdezd meg Juhász Józsefet, nagyon szívesen válaszol minden kérdésedre: [link]

A kutyáival most pénteken találkoztam (pontosabban Onix-al és Lármással), eszméletlenül gyönyörűek, és komolyan, kihozta őket, és osztogatták a pacsikat. A kutyái egy 3000 nm2-s telken vannak. Nagyon rendes ember, érti a dolgát.

2013. okt. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszi!!! :)
2013. okt. 15. 13:56
 8/18 anonim ***** válasza:
24%
Egyedenként is változó. Ismerek olyan kuvaszt aki lakásban tök jól elvan (bár sétáltatja eleget a gazdája). Ha olyan kennelből veszel ami küllemre tenyészt akkor van esély arra, hogy normális kutyát neveljél belőle
2013. okt. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Való igaz,nagy területigényű kutyák,bár nagyszerű alkalmazkodóképességük lévén viszonylag jól viselik,hogy a végtelen pusztákból beszorultak a kertekbe...Feltéve,ha kerten belüli szabadsága nincs korlátozva-megkötés,lánc felejtős,nem véletlenül terjedtek el az,,időskorára megbolondul"ökörségek,melynek nem az időskor,hanem a láncra verés volt az oka.Én menhelyről hoztam kuvaszt,bár nem kutyáért indultam,mikor megláttam szeretett magyar fajtánkat,mely eredetileg szabadnak született,egy pár négyzetméteres kis kennelbe zárva...És már évek óta ott volt!Ne tudd meg,milyen nagyszerű,hálás kutya,amiért visszaadtam a szabadságát.4000 m2-t kapott a kennel után...Ha nyitva a kapu,eszébe nem jutna kimenni,tudja,meddig érnek a határai és azt őrzi veszettül,a portát egy percre nem hagyná magára.Érdekes viszont,hogy mennyire vissza-visszatér még mindig az,,ősi"kuvasz,akinek szabad ég volt az otthona:a házban,bármennyire is imád,még velünk sem érzi igazán jól magát.Elvan,fekszik és szemmel tart azon ritka alkalmakkor,mikor bent van(volt)de ahogy nyílik az ajtó már lesi,reménykedik,hogy rohanhat kifelé és utána ne adj'Isten becsábítani újra(amit azért -20°C-os téli éjjelek miatt megkísérelünk...)Nekem az lenne jó,ha bent lehetne velem,mindig gyönyörködhetnék benne,simogathatnám,rossz idő esetén is ott lenne velem,de önzőség lenne azt kérni tőle,hogy bejöjjön mikor látom,hogy minden percben az ajtót lesi.Ők szabadnak születtek,végtelen rónák urainak s nem valók a házba ma sem.A kisebb kert szerintem sétálásokkal vegyesen megoldható,hiszen ma már nagyon keveseknek van nagyobb kert,porta,így a kuvasz mára már kihalt volna szinte,ha nem lennének kisebb területtel rendelkező kuvaszbarátok.Ha elég felkészültnek érzed magad,hogy egy akaratos,önálló,de semmiképp sem buta(!!)kuvasz gazdája legyél,azt mondom,vágjatok bele.
2013. okt. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
0%
Az első vagyok: 2000 négyzetméteres kertem van, gyümölcsössel együtt, elkerítve, amit teljesen szabadon be tudott járni, mégis minek kellett volna sétáltatni vinnem? A kuvasz amúgy sem sétáltatásra való kutya, erre nagyon hamar rá fogsz jönni.
2013. okt. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!