Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agár tulajdonosok, igaz ez?

Agár tulajdonosok, igaz ez?

Figyelt kérdés
Több felé hallottam/olvastam már, hogy az agarak hajlamosak a szökésre, főleg, ha nincsenek lemozgatva. Ezzel szemben egy pár agár gazditól azt hallottam, hogy ez nem igaz, mármint a szökés és azt is mondták, hogy nem igényelnek túl sok mozgást. Ha pár napig nem tudják vinni őket sétálni, akkor sem csinálnak kárt, elvannak, pihennek. Ha viszont séta, szaladgálás van, akkor mennek ezerrel. Melyik az igaz?
2013. aug. 17. 16:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem láttam kóbor agarat.


És tévhit, h olyan baromi nagy mozgás kéne nekik. Ha kimész vele, akkor nyom 1-2 sprintet, aztán köszöni szépen, sétál, de leginkább menne vissza a kanapéra :D

2013. aug. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Értem. Nekem van egy ismerősöm, akinek az agara többször elszökött, aztán végül nem került elő :/ De akkor ezek szerint ez nem agár jellemvonás, hanem az az egyed "volt" ilyen :)
2013. aug. 17. 17:14
 3/15 anonim ***** válasza:

Sok agár szökik, ennek több oka is lehet. Vadászösztön, vagy a kan tüzelő kutyát érez, vagy egyszerűen a nem megfelelő bánásmód miatt.


Sok mozgás... ez felemás. Igényli a sok mozgást, csak másképpen, mint a hiperaktív fajták. Le kell mozgatni, de nem kell neki egész napos mozgás. Napi 30-40 perc intenzív 8-15km (pl. bringa melletti futtatás).

2013. aug. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
47%
Hát lehet, hogy a kertből nem szöknek el. De ha kint elengeded őket, nem 100%, hogy vissza is jönnek. Olvastam olyan tulajt aki szerint csak pórázon lehet őket vinni.
2013. aug. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
36%

Tavaly nyáron volt, hogy leszabadult egy agár Újpesten a metró alagútba, és meg se állt a Kökiig szegény:)

Amúgy szerintem sem szökősek, de a hirtelen zajoktól könnyebben megijednek, úgyhogy tényleg behívható kell legyen, ha póráz nélkül viszik. De ez minden kutyára érvényes, nem csak az agárra.

2013. aug. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy normális idegrendszerű agár miért ijedne meg a zajoktól - ezek vadászkutyák voltak...istenem, gondolkozzatok mielőtt gépeltek
2013. aug. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Utolsó, ezt magyarázd meg a bátyám vizslájának is, aki a kanapé alá bújik ha petárdáznak. Tudom, hogy nem kéne, de attól még az átlag igenis fél.
2013. aug. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Inkább a bátyádnak kéne aki rosszul nevelte és/vagy választotta ki. Nem azért fél a kutya mert vizsla hanem mert valami baj van vele.
2013. aug. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A pedárda és egyéb félősség a legtöbbször valami kellemetlen élmény miatt alakul ki.

Az első hozzászólóval tudok egyetérteni. Napi 2-3x 10 perc intenzív futás és a többit csendesen a kanapén töltik. Én is ismerek kóbor agarat, de elenyésző a számuk, azokkal pedig egyáltalán nem foglalkozik a gazdájuk, ki vannak csapva egy lovardába.

A futás viszont tényleg intanzív. Rohannak ezerrel, és akkor annyira szépek.

2013. aug. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azzal én sem értek egyet, hogy félősek. Messze áll mind az agártól, mind a vizslától.
2013. aug. 17. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!